Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka karma? Która lepsza?
Autor Wiadomość
starbi 

Mój labrador: Mega (czyli ILIJA HZ)
Wysłany: 2004-09-07, 11:34   

zaczęliśmy do BEWI DOGA - to Mega jadła u hodowcy, więc na razie jej nie przestawiamy. Zresztą wcina z takim apetytem, że hej - miskę nawet od spodu wylizuje :)
Słodki żarłok!

Niebieska 

Mój labrador: Noa i Birma
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2004-09-07, 21:25   

My zaczęłyśmy od Hill's large breed puppy (suczka jadła ją przez 8 miesięcy). Wszystko było w porządku, kupki, sierść, żadnych alergii itd. Jedynie cena dość wysoka. Później dawałam jej rano suche a po południu gotowałam. Noa nie posiadała się ze szczęścia ale niestety troszkę przytyła :roll:
Teraz przeszłyśmy na Acanę adult large breed i też jest wszystko ok tylko ten krokiecik jest tak maluteńki że porcyjka starcza na jedno liźnięcie i ona cały czas chodzi głodna :evil:

maw 

Mój labrador: Moli
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2004-09-08, 15:35   

Ja tez karmię Moli eukanubą (z jagnięciną) i właśnie Ona jest wwwiiieecczznie głodna. Czasem mi jej żal. Kilka dni temu przez przypadek dostała dwa razy kolację i dalej chciała jeść. Właściwie to czasem jest mi przykro, że tak ją "głodzę" - może trzeba by karmic psinkę czyms innym?

Dobry 
Administrator

Wysłany: 2004-09-08, 15:50   

maw napisał/a:
Ja tez karmię Moli eukanubą (z jagnięciną) i właśnie Ona jest wwwiiieecczznie głodna.
To normalne u labradorów i radzę się tym nie przejmować. Moje dwa czorty to też straszne łasuchy :)

maw napisał/a:
Właściwie to czasem jest mi przykro, że tak ją "głodzę" - może trzeba by karmic psinkę czyms innym?
Myślę, że powinnaś pozostać przy karmie poleconej przez hodowcę. Przy innej Twój pies też będzie głodny a Eukanuba to jedna z lepszych karm i przynajniej masz pewność że jest odpowiednio zbilansowana.

Mikuś 

Mój labrador: Mika
  Wysłany: 2004-09-08, 21:08   

A ja gotuję jedzonko, bo mój psiak źle znosi gotowe karmy. Podstawą jest ryż lub kasza gryczana+warzywa+mięsko+witaminy. Pies zdrowy, sprawny i sierść gęsta i błyszcząca.

maw 

Mój labrador: Moli
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2004-09-09, 10:21   

i nie jest "wiecznie głodny"? :shock:
m

Kociak85 

Mój labrador: Luna
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2004-09-09, 11:04   

A moja sunia dostaje Royal Canin Junior i sobie bardzo chwali tą karmę ;) CHciałam jej podawać Eukanubę, ale hodowca mi powiedział, że coś pieski z miotu Mojej małej nie chcą jej jeść. Ale ciasteczka z Eukanuby wcina jak się patrzy ;)

Mikuś 

Mój labrador: Mika
Wysłany: 2004-09-09, 12:35   

maw napisał/a:
i nie jest "wiecznie głodny"? :shock:
m

ma 1,5 roku i karmię ją 2 razy dziennie.Nie chodzi głodna, chociaż na spacerach cały czas szuka "zdobyczy".

szpila 

Wysłany: 2004-09-11, 11:37   

Ja musiałam długo eksperymentować i szukać odpowiedniej karmy dla mojego piecha.
Po Eukanubie miał straszne wzdęcia :shock: i z czasem zaczął unikać miski z jedzeniem. Royal za to wcinał chętnie,ale po niedługim czasie dostał alergii :shock: Obecnie od ok. 2 lat karmię go Bento Kronen i jest super :D od czasu do czasu wołowinka z ryżem ,warzywka oraz mięsko i podroby z indysia ,oczywiście serca i żołądki w małych ilościach . Reasumując , co pies to inny żołądek, każdemu służy co innego :wink:
Zapomniałam dodać, że karmię go 2 razy dziennie i obżarstwo to jego hobby.

AnKaK 
Rogester labradors

Mój labrador: Poolsteads
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2004-09-12, 22:17   

Każdy pies ma własne potrzeby i karma musi być dopasowana do danego osobnika, najlepiej sprawdzic jak dziela na naszego psa. Trzeba tez pamietac ze potrzeby psa sie zmieniaja np. ze zmianami por roku, tak wiec trzeba czasem cos dodac do karmy:):)
Najlepiej wybierac zbilansowane karmym polecanych firm takie ktorym mozna zaufac.

Pozdrawiam,
Ania

Argota 
Pozdrawiam

Wysłany: 2004-09-13, 09:23   

Gdy Argo był szczeniakiem dostawał Eukanube oraz 'gotowane'.
Teraz przeszliśmy na RC dla labów w wersji weterynaryjnej oraz, w dalszym ciagu, 'gotowane' z elementami Barfa.
Ot, taki żywieniowy 'misz - masz' :)
:D

Szkodnik 
Junior Admin

Mój labrador: Norton - Niewierskie Łąki
  Wysłany: 2004-09-13, 17:52   

Jeśli chodzi o pytanie "Co ?" to Eukanuba, nieco piersi z kurczaka, ryż, marchew i witaminka + Artroflex (nie pamiętam jak się to pisze) ... do tej pory (labek ma 3,5 miesiąca) stosowałem wskazówki od hodowcy co do rodzaju i ilości zawartości oraz pór karmienia, ale teraz mam sprzeczne dane w odniesieniu do konsultacji z weterynarzem ...

Napiszcie proszę ile dajecie (lub dawaliście) swoim labkom (jak dużo i jak często). interesuje mnie wiek do 4 miesięcy i co potem ?

:?

Dobry 
Administrator

Wysłany: 2004-09-13, 17:58   

Norton napisał/a:
Napiszcie proszę ile dajecie (lub dawaliście) swoim labkom (jak dużo i jak często). interesuje mnie wiek do 4 miesięcy i co potem ?
Do 4-ego miesiąca mój Oran dostawał Eukanubę 4-razy dziennie po 90 gram.
Obecnie (ma 4,5 miesiąca), je trzy razy dziennie po 160 gram. Waży 18 kilo, wygląda wzorcowo, ani nie jest zatuczony, ani szczupły. Na razie nie podajemy mu nic innego poza suchą karmą, no chyba że na podwórku znajdzie jakieś jabłko albo brzoskwinie.
Po skończeniu 6 miesięcy będzie jadł 2 razy dziennie.

AnKaK 
Rogester labradors

Mój labrador: Poolsteads
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2004-09-13, 22:52   

Jeśli chodzi o czestotliwośc posilkow to jesli rozlozymy dziena dawke na kilka porcji to wyjdzie to na dobre naszemu pupilowi. dzieki temu bedzie pies mial lepsze trawienie i zoladek nie bedzie przeciazony tak na jeden raz.
Ja caly czas karmie SEIKO 2x dziennie mniejwiecej miarke pelnej duzej miski dziele na dwa. ?Ja karmie swojego psa Gilpa ale dodaje mu różnych specyfikow do pokarmu mimo ze karma nalezy do dobrych i zbilansowanych.

Argota 
Pozdrawiam

Wysłany: 2004-09-13, 23:00   

Ania :D a co jeszcze dajesz Reksiowi do Gilpy?
No i dlaczego 'to' :roll:

Odpowiedz do tematu