Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
odrobaczanie
Autor Wiadomość
kazio 

Mój labrador: pudel
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2004-11-24, 11:21   jak odrobaczyć szczeniaka?

Jak odrobaczyć szczeniaka? Był juz odrobaczany ale u hodowcy więc nie wiem jak to się robi. Weterynarz mi dał 4 tabletki i dzisiaj mam to zrobić ale nie wiem czy wszystkie na raz czy 2 rano 2 wieczorem. A może jeszcze jakoś inaczej? Sprawa pilna, doradźcie.. :roll:

m.m.s 

Mój labrador: FIGA
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2004-11-24, 11:28   

kazio jeśli się nie myle to ilość tabletek zależy od wagi psa,czyli np.przy 30 kg.psiaku musisz podać 3 tableki "pratel"(moja takie dostaje),i podaje się je wszystkie naraz chyba że lekarz zalecił inaczej.

kazio 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2004-11-24, 11:31   

Ale mój stuprocentowo nie waży aż 30 kg. Nie ważyłem go ale tak z 15 to maxymalnie. Może to też zależy od marki tych tabletek? Niestety nie pamiętam jak się nazywają. Kurcze blade, co tu robić???? :?

asia83 
:)

Mój labrador: Sonia
Wysłany: 2004-11-24, 11:44   

Może zadzwoń do weterynarza i zapytaj??!! Jeśli nie do swojego, to do jakiejkolwiek lecznicy. Ale podpowiem Ci że moja sunia kiedy ważyła 15 kg dostała 2 tabletki naraz. Nie więcej. Źle że nie pamiętasz nazwy ale przypuszczam że to te same (ja też dostałam od weta), więc daj 2! Jakby co następne 2 możesz dać po konsultacji z lekarzem (jeśli 2 będzie za mało ale myśle że nie)

To nie antybiotyk, nic się nie stanie jak dasz mniej. Nie martw się, ale spróbuj skontaktować się z jakimś wetem - to ile tabletek powie Ci każdy!

Ndal 

Pomogła: 86 razy
Wysłany: 2004-11-24, 11:54   

Tak ale też jak będzie wiedział jakie to są
Niezależnie od tego pastylki daje się parę godzin po jedzeniu i choć 4 przed następnym jedzonkiem - ja żeby mała nie piszczała z głodu dawałam o wyliczonej godz w nocy - pastylkę wsuwa się za przegięcie języka, przytrzymuje lekko głowę do góry i głaszcze po gardle żeby psiak przełknął
A wet może dał 4 żeby odrobaczyć co ileś dni 2 razy ?
Czy one są w srebrnej folii ?

asia83 

Wysłany: 2004-11-24, 12:00   

Kilka rodzajów jest w srebrnej folii, ostatnio kupiliśmy w aptece - zupełnie inne niż od weta a też w srebrnej folii. Nasza Sonia zjada je ze smakiem (dosłownie jak psi przysmak), także może spróbuj dać najpierw jak cukierka, a jak nie będzie chciał to "na siłę". Nic nie jest napisane na tych tabletkach??
Jeśli skontaktuje się ze swoim Wetem to będzie wiedział jakie tabletki dał, jeśli z innym może podpowie chociaż.

kazio 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2004-11-24, 12:37   

w zadnej folijce. W listku, pomarańczowym, takie na wielkość jak polopiryna. Listek który mi dał jest obcięty i zostały tylko te 4 sztuki. Ale było też pudełko, z jakimś chyba kudłatym psem. Takim duzym. No i oczywiście napis, że to tylko dla zwierząt i takie tam. Naprawdę nie wiecie o czym mówię? Ja myślałem że jest jeden dwóch producentów i tyle! Dzwonię do weta dziś cały dzień ale on nie odbiera. Jestem teraz w pracy więc nie mogę sprawdzić tej nazwy, a jak wrócę to już będzie za późno zeby dzwonić do weta.

Ndal 

Pomogła: 86 razy
Wysłany: 2004-11-24, 12:45   

to jak wrócisz to napisz na forum jak się nazywają - albo ktoś z nas będzie wiedział albo zapytam mojego wet-a bo on jest "pod telefonem" od 17-22 - zaglądnę na forum koło 18-tej :)

Niebieska 

Mój labrador: Noa i Birma
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2004-11-24, 13:00   

Są jeszcze np.: Dorontal Plus i Paratex ale podaje sie je również 1 tabletkę na 10 kilo.
Ja swojej suni jak podaję tabletki to smaruję je odrobiną masełka. Noa traktuje je jak przysmak. :lol:
Znajoma opowiadała mi że porzednią sukę kiedyś vet odrobaczał jakimś specyfikiem w płynie i niestety przedawkował. :shock: Sunia miała bardzo podrażniony cały przewód pokarmowy i przez kilka lat jakieś kłopoty jedzeniem... Więc trzeba uważać.

Krystyna 
HODOWLA LEMINISCATUS

Pomogła: 103 razy
Wysłany: 2004-11-24, 15:34   

asia w aptece???
O ile sie nie myle srodkow do odrobaczania psow nie sprzedaja w aptece a ludzkie srodki na robaki nie sa dla psa najlepsze

asia83 

Wysłany: 2004-11-24, 16:37   

Tak w aptece. Facet ma również leki dla zwierząt - w tym na odrobaczanie. To nie było dla ludzi, bez obaw! Leku dla ludzi nie podaje sie zwierzętom na własną rękę, wiem o tym doskonale.

Marta 
Junior Admin
KŚMod

Mój labrador: Malibu i Blavod
Pomogła: 8 razy
Wysłany: 2004-11-24, 23:33   

Malibu ostatnio dostala TENAVER wygladaja wlasnie tak, jak opisujesz. O ile dobrze pamietam, to 1 tabl na 5 kg.
Malibu dostaje tabletki wrzucone do karmy. Zawsze zjada :)

Dlaczego trzeba 4 godz przed jedzeniem podawac?

pozdrawiamy
Marta & Malibu[/b]

kazio 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2004-11-25, 07:53   

No właśnie, sprawdziłem. To Tenaver. Lekarz powiedział że wszystkie 4 naraz ale z tego co tu piszecie to wychodzi na to że to za dużo tych tabletek. Czy ktoś się może dowiedzieć jak to naprawdę jest???

asia83 

Wysłany: 2004-11-25, 08:20   

Jeżeli jedna tabletla na 5 kg to może wet myślał że Twoja psina waży 20 albo przynajmniej więcej niż 15 - bo gdy to jest np 17, 18 to można podać już jedną więcej. Jeśli masz wagę w domu zważ się z psem na rękach, potem sam a następnie odejmij różnicę i wszystko będzie jasne!! Jeśli nie masz wagi, może jakiś sąsiad ma i Ci pożyczy na chwilę. Może Ci się tylko wydawać że psina jest lekka. Sprawdź to.

kazio 

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2004-11-25, 08:46   

czyli jesli pudel wazy z 17 kg to daję 4? Ale nie wiem czy napewno wszystkie naraz? Może można to rozłożyć w czasie? Czy pudel będzie miał po tym jakiś "sensacje"?

Odpowiedz do tematu