Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Badanie Krwii
Autor Wiadomość
kasia93 
Cztery łapy, nos i ogon...

Mój labrador: Bruno
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2007-09-23, 11:51   Badanie Krwii

Mam małe pytanie, chciałabym zrobić Brunowi takie profilaktyczne badanie krwii, ale one dosyć sporo kosztują u weterynarza (ok.30 zł) więc tu nasuwa i sie pytanie. Czy mogłabym pobrać Brunowi krew i zanieść w probówce do takiego "ludzkiego" punktu laboratoryjnego?

Dodoam, ze moja siostra jest na studiach medycznych i miała już praktyki w szpitalu i umie pobierać krew. Mamy w domu igły, strzykawki (oczywiście sterylne), więc je,żeli o sam fakt pobrania krwii, to ne ma problemu.

diler 

Mój labrador: DILER
Pomogła: 39 razy
Wysłany: 2007-09-23, 12:03   

kasia93 napisał/a:
Czy mogłabym pobrać Brunowi krew i zanieść w probówce do takiego "ludzkiego" punktu laboratoryjnego?

Tak. Ja właśnie tak robie. :)
Tylko nie pobieram strzykawką, a podstawiam próbówkę.

Biedronka 
Hodowla Excellent Labs FCI

Mój labrador: Labradorki: Aszti, Osa,Scarlet, Didi i Erfin
Pomogła: 37 razy
Wysłany: 2007-09-23, 18:12   

Badanie morfologii zazwyczaj kosztuje 20zł (jeśli wet ma u siebie urządzenie do odczytu), te 20zł już jest z pobraniem u mnie w jednej z droższych lecznic w Gdańsku ( na Kaprów).

Inna wetka brała tylko 20zł za pobranie i wtedy wraz z pobraniem ze 20zł by to kosztowało.
Znajdź weta, który ma sprzęt do odczytu badań.

Rinuś 
Kasia, Brutus & Salma

Mój labrador: Brutus & Salma
Pomogła: 20 razy
Wysłany: 2008-03-04, 12:15   

Dzisiaj drogą mailową doszły do nas badania krwi Brutuska...
możecie mi coś na ich temat powiedzieć?
będę bardzo wdzięczna..

Ageska 
*Baltic Lagoon*

Mój labrador: Bella i Molly
Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2008-03-04, 19:39   

Ja się nie znam ale tam po prawej masz napisane jakie są normy w tych wynikach badań i tego wynika że chyba wszystko w porządku z Brutuskiem ;]

Profanator 
Munemori Amori ^^

Mój labrador: Merlin
Wysłany: 2008-03-04, 21:48   

merlin ma podwyzszone MCH i MCHC, to znaczy ze moze miec lekki niedobor zelaza, tak?

MCV 64 (60-77 fl)
MCH 24,7 (19-24 pg)
MCHC 38,3 (32-36 g/dl)

Jeszcze hematokryt ma niski 34 (37-55 %), ale takie niskie odstepstwo od normy chyba nie swiadczy o niczym zlym?

Mi pan doktor napisal ze odrobine slaba morfologia wynika z tego, ze krew byla rozcienczona z plynem z woreczkow.

Poza tym merlin ma lekko podwyzszona liczbe leukocytow, ale sam stosunek skladnikow wg info z neta podrecznikowy, wiec jest ok :)

Enzo 

Mój labrador: ENZO Lualaba i Pola (Betty Anpi Buffyland)
Wysłany: 2008-03-04, 22:42   

Rinuś, jak pan dr. nie dołączył żadnych uwag to znaczy, że wszystko OK :) nie masz czym się przejmować :)
Barbara Borzymowska

Rinuś 
Kasia, Brutus & Salma

Mój labrador: Brutus & Salma
Pomogła: 20 razy
Wysłany: 2008-03-04, 22:49   

Ageska napisał/a:
Ja się nie znam ale tam po prawej masz napisane jakie są normy w tych wynikach badań i tego wynika że chyba wszystko w porządku z Brutuskiem ;]

to wiem , tylko myslałam ,że ktoś mi napisze czy to może oznaczać coś złego :)
w piątek idę z tymi badaniami do weta bo troszkę się martwię..

Profanator 
Munemori Amori ^^

Wysłany: 2009-05-19, 22:23   

Merlin ma przekroczone transaminazy watrobowe - ALT 60,5U/L (norma do 50), AST 37,2U/L (norma do 37). Dr Marczak napisal ze mysli ze to nic groznego, ale spytam sie tu: czy takie odstepstwo od normy (zwlaszcza ALT) to nic groznego? Wiem do czego sluza te wskazniki, ale nie wiem jak wysokie odstepstwa od normy swiadcza o powazniejszym uszkodzeniu watroby.

betti 
Beata

Mój labrador: Gaja- DIA HABIL Marivet;Wera już za TM [*]
Pomogła: 22 razy
Wysłany: 2009-05-19, 23:53   

Profanator, na czczo był??

Krystyna 
HODOWLA LEMINISCATUS

Pomogła: 103 razy
Wysłany: 2009-05-20, 08:32   

Raczej nic groznego, naprawde niewiele ma podniesione, powtorzylabym za miesiac i nie dawala tlustych rzeczy do jedzenia

Profanator 
Munemori Amori ^^

Wysłany: 2009-05-20, 14:11   

zapomnialem dodac (pozno juz bylo, a ja zmeczony) ze Merlin wtedy wymiotowal w nocy trawa, skoro trawa to dalem mu jesc, a w samochodzie zwymiotowal sniadanie. Nie pokojarzylo mi sie wczoraj ze moglo to miec znaczenie

w listopadzie bylo ALT: 29,1, AST: 22,8

Enzo 

Mój labrador: ENZO Lualaba i Pola (Betty Anpi Buffyland)
Wysłany: 2009-05-20, 16:25   

Profanator, Enzo ma to samo i taką samą diagnozę i uważam również tak samo jak Krystyna i moja wetka, że nie ma czym się przejmować, powtórzyć za miesiąc we Włocławku - zapraszamy na pobranie krwi :)
Barbara Borzymowska

Toy 
Oleczek i Jej Pieseczek ;]

Mój labrador: Vega Sun vel Słoneczko ;]
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2009-07-08, 23:31   

A ja mam nie co inne pytanie moze i głupie ale ostatnio sie nad tym zastanawialam , a zapomnialam zapytac Veta. A mianowicie czy psy maja tez grupy krwi tak jak my?
No i czy przed takim oddawaniem krwi przez psa na akcji jakie teraz maja miejscie trzeba go jakos specjalnie przygotowac i czy wyglada to tak jak u nas? najapierw mala probka do badania czy wszystko ok a pozniej pobieranie ?
No i czy ktos moze wie kiedy ewentualnie jeszcze bedzie taka akcja organizowana we Wrocławiu..?
Strasznie zaluje ze przez dluzszy czas nie wchodzilam na forum i weszlam akurat wczoraj wieczorem i przeczytalam o tym a akurat bylam z Vega we Wro.....szkoda...no coz ;] wiec czekam na odpowiedz ;]

agazoom 

Pomogła: 24 razy
Ostrzeżeń:
 4/3/6
Wysłany: 2009-07-09, 05:52   

Toy napisał/a:
A mianowicie czy psy maja tez grupy krwi tak jak my?

Tak mają, więcej można poczytać tu http://www.psia-krew.pl/grupy-krwi.php

Odpowiedz do tematu