Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Prośba o rozszyfrowanie wyników badań
Autor Wiadomość
Rafał M. 

Mój labrador: Coffee
Wysłany: 2007-09-12, 22:05   Prośba o rozszyfrowanie wyników badań

Witam

Dziś odebraliśmy wyniki badań naszego pieska i mam wątpliwości co do kilku oznaczeń. Oczywiście badania skonsultujemy z lekarzem ale zanim to nastąpi może ktoś będzie wiedział co oznaczają te wyniki:

Lipaza 68 U/L - wyczytałem że to poniżej normy
GLDH 1,6 U/L
Monocyty 1 (norma 3-10%)
GGTP 3 U/L (norma 5-25)

Poza tym ma za niski fosfor - 3,6 (norma 4,2-8,9 mg/dl) a podwyższone żelazo 137 (norma 94-120 ug/dl).

Generalnie badania zrobiliśmy z powodu kilku dziwnych przypadłości jakie nawiedziły Coffiego. Po nagłym "zerwaniu" się ze śliskiej podłogi w domu (panele, bądź płytki) dostaje tak jakby jakiegoś skurczu i jest przerażony, ma powiększone źrenice, szczękościsk, jest przytomny i świadomy. Nie może przez kilka minut się ruszyć, a jak spróbuje to rozjeżdżają mu się wszystkie łapy i pada. Po kilku minutach sytuacja wraca do normy i wszystko jest ok. Dodam że na spacerach pies jest żywy, radosny, biega jak szalony, skacze, bawi się z innymi psami i nigdy taka przypadłość nie miała miejsca na spacerze, tylko śliska podłoga...

Czy powyższe wyniki mogą mieć związek ze sprawą?

Będę wdzięczny za wszelkie opinie.

Pozdrawiam :)
Rafał

pati1503 

Mój labrador: BARI
Pomogła: 80 razy
Wysłany: 2007-09-12, 22:53   

Szczerze mowiąc dziwne te objawy.Myślę że wet na podstawie tych badań będzie mógl juz cos powiedzieć.Powodzenia i trzymamy kciuki żeby nie bylo to nic groznego :* :tuli:

yolencia 

Mój labrador: JACKY, FIFTH ELEMENT
Wysłany: 2007-10-12, 15:54   

Rafał M. Czy badania robiłes w specjalistycznym laboratorium (zajmującym się nalizami dla zwierząt), czy w laboratorium, które obsługuje ludzi??. Pytam dlatego że nie raz robiłam moim psom badania w laboratoriach, które zajmują się ludzkimi płynami. Wtedy wyniki mają czasem spore odstępstwo od normy podanej przecież dla człowieka. Co do podanych przez Cieie wyników nie wypowiadam się bo nie jestem wetem :)

Odpowiedz do tematu