Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Suka, a pod nosi noge... <ups> ;)
Autor Wiadomość
mariel 
Magda :)

Mój labrador: Luna
Pomogła: 1 raz
  Wysłany: 2007-09-08, 14:49   Suka, a pod nosi noge... <ups> ;)

Hm.. no wiec tak jak w temacie... zauważyłam ze moja Luna przy sikaniu czasem podnosi nogę.. nie tak wysoko jak pies ale jednak...tak na 3- 5 cm... i nie zawsze to robi... czasem sika normalnie, jak na suke przystało ;) i nie wiem, czy ma za dużo testosteronu
;) :D ;) czy problemy ze stawami czy to jest po prostu normalne... oświećcie mnie... ;)

(-: a może ja mam PSA.? ale miała już 2 razy cieczkę... :P ;) ;)

Kalahar 
Patrycja

Mój labrador: Kumpel
Wysłany: 2007-09-08, 14:53   

Suczka znajomej też czasami podnosi nogę, więc myślę, że to normalne. Psom też się zdarza sikać po damsku, pewnie to działa w obie strony :razz:

Asza 

Mój labrador: Gazpacho
Pomogła: 9 razy
Wysłany: 2007-09-08, 15:14   

Ja gdzieś czytałam, że to się zdarza szczególnie jeżeli ma silną chęć dominacji, bo im wyżej pozostawiony ślad po sobie tym lepiej... Podobno bardzo często się to zdarza u terierów.

TerorystkaFrani 
Ala

Mój labrador: Red
Wysłany: 2007-09-08, 15:20   

Moja suczka Nana sikała z podniesioną nogą jak była młodsza (teraz ma 15 lat). Z tym że ona wychowała się wśród psów i od nich się nauczyła podnosić łape :bad:

mariel 

Wysłany: 2007-09-08, 15:31   

Kod:
 Z tym że ona wychowała się wśród psów i od nich się nauczyła podnosić łape :bad:

Luna ostatnio miala kontakt z psami ( przez siatkę ) bo miała cieczkę... i każdy postawił sobie za cel obsikać mi bramę :bad: :x

Cytat:
Ja gdzieś czytałam, że to się zdarza szczególnie jeżeli ma silną chęć dominacji, bo im wyżej pozostawiony ślad po sobie tym lepiej...

Ostatnio zdarzało jej sie często dominować... na mojej nodze :marzyciel: :confused: cieczkaa...

Czyli ze to jest związane z zachowaniem i psychika, a nie jakaś choroba?

Asza 

Wysłany: 2007-09-08, 15:54   

Niech się wypowie ktoś bardziej obeznany z tematem lepiej, ale np. jak chodzi o stawy, to obiło mi się gdzieś o uszy, że jeżeli pies ma z nimi problem, to nie podnosi nogi... Ale ponieważ słyszałam o kilku suczkach podnoszących nogę, z którymi było wszystko w porządku, więc to chyba norma, tak jak u psa, że czasami zdarza mu się nogi nie podnieść - mój tak ma jak się spieszy :D

Sabine 
zakochana w labach i konikach

Mój labrador: Bruno
Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2007-09-08, 19:35   

oj spokojnie... moja sunia (kundelek) robi tak od zawsze :pada: i jest straszną dominatorka... na szczęscie waży tylko 5 kg bo gdyby była wieksza zagryzłaby Brunka :pada:

fieldfare 

Mój labrador: Prima ['] & Blana [']... już razem 'śnią'
Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2007-09-08, 23:07   

Św pamięci sunia mojej przyjaciółki również podnosiła łapę przy sikaniu, ale robiła to nadzwyczaj komicznie, bo podniesioną łapę opierała o drzewo. Musiała tak się wspomagać, bo była kaleką i miała tylko jedną przednią łapę. Wyglądała nadzwyczaj oryginalnie rotfl

[edymon] 

Mój labrador: CORRADO River Island
Pomogła: 60 razy
Wysłany: 2007-09-09, 10:27   

Foczka tez czasem podnosi noge, ale to raczej, zeby sie nie obsikac;)

Ndal 

Pomogła: 86 razy
Wysłany: 2007-09-09, 11:05   

Moja Batna też podnosiła nogę - kucała jak suka i podnosiła do góry jedna tylną łape tak ok 5 cm do góry - wyglądała komicznie :)

Ola i Przemek 

Mój labrador: LUXOR i BLANKA
Pomogła: 8 razy
Wysłany: 2007-09-09, 13:33   

Bardzo często się zdarza, ze suczki podnoszą, a raczej unoszą jedną łapkę przy siusianiu. Nie jest to nic złego, ale na pewno ma to związek z charakterem. Silny charakter, duża samodzielność w podejmowaniu decyzji... sprzyja występowaniu tego zjawiska. Tak, kiedyś nazywano to chęcią do dominacji, ale przecież teoria dominacji to już przeszłość, nawet John Fischer od tej teorii odszedł :)

mariel 

Wysłany: 2007-09-09, 13:46   

Cytat:
kucała jak suka i podnosiła do góry jedna tylną łape tak ok 5 cm do góry - wyglądała komicznie :)

O dokladnie tak to wyglada :D rotfl To nie uspokoiliście :D Mam w domu dominantke ha ha rotfl rotfl

Asza 

Wysłany: 2007-09-09, 19:13   

Ola i Przemek napisał/a:
Tak, kiedyś nazywano to chęcią do dominacji, ale przecież teoria dominacji to już przeszłość, nawet John Fischer od tej teorii odszedł :)

A to nie jest tak, że jemu chodziło o dominację psa nad człowiekiem, że to że pies zje posiłek w tym samym czasie co człowiek nie ma znaczenia? Bo chyba fakt, że psy podnoszą nogę aby znaczyć teren nie został zakwestionowany? Czyli psy między sobą ustalają hierarchię, tzn. że jeden dominuje nad drugim - ten co wyżej zostawi po sobie ślad na drzewie jest górą... Nie wiem, tak gdzieś czytałam...

DARIA 
Unga ma juz 9 lat :)

Mój labrador: Unga
Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2007-09-10, 06:14   

Unga też czasem podnosi nogę a jest bardzo dominująca :ups:

mariel 

Wysłany: 2007-09-10, 18:44   

Cytat: