Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Wycięcie gruczołów okołoodbytowych
Autor Wiadomość
bartek22 
rajan

Mój labrador: Rajan ,Ziller
Pomogła: 22 razy
Wysłany: 2009-07-09, 08:58   

Wiecie to straszne ,mój biedaczek po aplikacji czopka jest zgnębiony ,mam wrażenie ,że cierpi jego duma - to jak gwałt . elka911,dzięki za radę .

doduk 
Dorota

Mój labrador: Koka (Coca Amon Hen)
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2009-07-09, 11:22   

A ja się w koncu nauczyłam wyciskać te nieszczęsne gruczoły i mamy spokój!

Nie jest to przyjemna procedura ani dla psa, ani dla wyciskajacego- ale można się do tego przyzwyczaić, bo w sumie jakies straszne to to też nie jest. Trzeba się przelamać i przyzwyczaić psiaka, robić to spokojnie i jest git ;)

Kokita też miała kiedyś nastrzykiwane gruczoły- było to straszne przeżycie dla niej. Bolało, wyrywala się, potem lała sie stamtąd krew... No niefajnie. No i te ciągłe wizyty u wetów, ktorzy kiepsko sobie nota bene radzili z wyciskaniem, nie wspominając stresu Kokity, jej wyrywania się- cała wychodziłam z gabinetu podrapana i mokra z wysiłku próbując ja utrzymać. No i za darmo weci tego nie robią- wiadomo.
W domu, kiedy robie to ja, spokojnie, dokładnie, potem dostaje nagrodę oczywiscie (coś smacznego) nie jest zestresowana, stoi grzecznie- wiadomo nie jest w siodmym niebie, ale nic złego sie jej nie dzieje. No i jest to dla niej ulga- gruczoły są zdrowe, brak stanow zapalnych i wydaje mi się, że - jak na razie- brak u Koki objawów alergii- może mieć związek z tym, że te gruczoły nie są pozapychane.

Także polecam ;) Straszne to nie jest.

elka911 

Mój labrador: sara i nero (nie lab)
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2009-07-09, 11:30   

bartek22 napisał/a:
cierpi jego duma
:tuli: , no to stwierdzam, że mam sprzedajną sukę - po aplikacji czopka nadstawiała pychola po zapłatę :razz: .
doduk, mi kiedyś wet proponował "kurs wyciskania", ale ponieważ dla Sary wizyta i zabiegi weterynaryjne to żaden stres, więc odpuściłam sobie. Ale skoro mówisz, że i tę umiejętność można to opanować, to może spróbuję, jeśli problem znowu się pojawi (oby :nie: )

Toy 
Oleczek i Jej Pieseczek ;]

Mój labrador: Vega Sun vel Słoneczko ;]
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2009-07-29, 11:44   

Ja uwazam ze skoro da się i jest ku temu mozliwosc to nalezy sameu nauczyc sie oczyszczac zatoki , tak jak robią to niektorzy z was. Psu zaoszczedzimy stresu <jesli boi sie wizyt u veta> a my troche zaoszczedzimy tym samym ;p
Nie jestem za wycinaniem, gdyz pozbawiamy wtedy psa jego "dowodu osobistego" i jak on ma bidul zaznaczyc teren i pokazac na troche dluzej ze on tu był ;]

Mojego znajomego Shitz tzu (z przerosnietym ego )ma wlasnei problemy z zatokami, wiem ze on sam mu je oczyszcza ale czasami jezdzi do veta na jakies przeplukiwanie ich ponoc duzą igłą

Żółtaczka 
dylu dylu na badylu:)

Mój labrador: czeko Badyl
Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2010-11-30, 13:15   

ktoś się zdecydował na ten zabieg? nam własnie zalecono, bo Badyla trzeba czyścić raz, a czasem nawet 2 w tygodniu...

Maaartuska 

Mój labrador: Hero Sitkowski Bór FCI NADIR Nochowska Oaza FCI
Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2010-12-01, 12:03   

Żółtaczka, dlaczego tak często? My czyścimy średnio raz na 2 tygodnie.

Ewelinka22 
30 kg Troskliwego Misia

Mój labrador: Yoko, Boni
Pomogła: 43 razy
Wysłany: 2010-12-01, 12:08   

Żółtaczka, Mojej sąsiadki labek tak miał zaczęła podawać błonnik i zmieniła mu karmę na jakąś leczniczą i jest lepiej.Fakt musi mu oczyszczać te gruczoły co dwa miesiące, ale było już tak, że musieli nawet co 2 tygodnie.

— Mark Twain

zbeata06 

Mój labrador: Tores i Wonder (DT)
Pomogła: 25 razy
Wysłany: 2010-12-01, 13:28   

Nam pomogła zmiana karmy :tak: U koleżanki amstaffa- kastracja.

Maaartuska 

Wysłany: 2010-12-01, 15:28   

Powiedzcie mi co w ogóle powoduje zatykanie tych gruczołów?

Ewelinka22 
30 kg Troskliwego Misia

Mój labrador: Yoko, Boni
Pomogła: 43 razy
Wysłany: 2010-12-01, 15:31   

Zbyt duże, albo zbyt luźne stolce.

— Mark Twain

AnIeLa 
Anka

Mój labrador: Asior
Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2010-12-01, 15:39   

Maaartuska, gruczoły te wytwarzają wydzielinę ( mało przyjemną w zapachu) która kiedys służyła psom do oznaczania terenu. Gruczoły powinny się same oczyszczać w momencie wydalania kału jednak gdy stolec jest luźny pies nie musi się napinać aby wydalić kał i gruczoły się nie oczyszczają. Niektóre psy z natury będą miały zatykające się gruczoły i nic na to nie da się poradzić. Także gruczoły te są zatykane poprzez wydzielinę którą produkują.

anna34 
Prawie red fox i Fox Red

Mój labrador: Chopper,ur.03.07.2007-24.05.2016;Hearty Biscuit John Cage,ur.2016
Pomogła: 53 razy
Wysłany: 2010-12-01, 15:59   

Maaartuska napisał/a:
Powiedzcie mi co w ogóle powoduje zatykanie tych gruczołów?
Ewelinka22 napisał/a:
Zbyt duże, albo zbyt luźne stolce.

U Choppera nie zauważyłam ani takich,ani takich :razz: ,a gruczoły czyścimy średnio co ok.2 miesiace :ups:

Maaartuska 

Wysłany: 2010-12-01, 16:00   

anna34 napisał/a:
U Choppera nie zauważyłam ani takich,ani takich
eh no właśnie Hero też ma normalne stolce, a ciągle mamy problemu z gruczołami :(

AnIeLa 
Anka

Mój labrador: Asior
Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2010-12-01, 16:08   

anna34, Maaartuska, tak jak pisałam:
AnIeLa napisał/a:
Niektóre psy z natury będą miały zatykające się gruczoły i nic na to nie da się poradzić.

Agata i Bo 

Mój labrador: Bo
Pomogła: 9 razy
Wysłany: 2010-12-01, 16:29   

u nas kiedy pojawiają się problemy z gruczołami dajemy Bo kość - wtedy samoistnie oczyszcza je podczas robienia kupy

Odpowiedz do tematu