Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Twój bestseller
Autor Wiadomość
malta79 
'spieszmy sie kochać ..'

Mój labrador: Malta
Wysłany: 2007-09-04, 21:05   Twój bestseller

Ponieważ za jakiś czas przyjdzie mi spędzić nie najprzyjemniejsze chwile w miejscu , w którym oprócz czytania książek nic innego nie wykombinuję, a nie chciałabym zwariować do reszty, proszę o polecenie czegoś do czytania przy czym nie zasnę ...A dodam ,że czasu starczy mi na przeczytanie paru pozycji.

asia15 

Mój labrador: Reda
Wysłany: 2007-09-04, 21:07   

malta79 napisał/a:
za jakiś czas przyjdzie mi spędzić nie najprzyjemniejsze chwile w miejscu , w którym oprócz czytania książek nic innego nie wykombinuję,

Malta zadarłaś z prawem ;)

zwawa 

Wysłany: 2007-09-04, 21:10   

A z serii miłe, lekkie i przyjemne?? jakieś romansidło? A może thriller?

Martka 
Haggisynek :D

Mój labrador: Haggis (Sigmund Freud - Excellent Labs)
Wysłany: 2007-09-04, 21:11   

biografia Romana Polańskiego polecam! ;)

asia15 

Wysłany: 2007-09-04, 21:13   

"Srebrna Natalia" -biografia Natalii Gałczyńskiej, nieznane oblicze ( przynajmniej dla mnie ) naszego wieszcza narodowego ( myślę, że tak go mogę nazwać )
Po wielu latach autorka, córka "srebrnej Natalii", postanowiła odbyć podróż śladami ukochanej matki: wnuczki rosyjskiego radcy stanu i córki korneta Gruzińskiego Pułku Konnego, księcia Awaliszwili. Podążając tropami rodzinnych sekretów i przywołując wiersze ojca, barwnie opowiada o skomplikowanych stosunkach, łączących jej rodziców oraz "wielkiej sztuce przebaczania, miłości i wiary". Pełna poetyckiego czaru, wspaniale ilustrowana kronika polsko-gruzińskiego rodu, obejmująca niemal cały XX wiek ( za empik.pl)
"Szum skrzydeł Azraela" - o porwaniu polskich dzinnikarzy w Iraku ( Marcina Firleya i Jacka Kaczmarka )
" Humor w genach" krótka historia rodu Kobuszewskich, dowcipna, smieszna, smutna - historia rodziny znanych aktorów w pierwszej połowie XX wieku

[ Dodano: 2007-09-04, 20:13 ]
i oczywiście
" W ogrodzie pamięci" Joanny Olczak Ronikier -
W ogrodzie pamięci to bodaj najważniejsza, a na pewno najbardziej osobista książka Joanny Olczak-Ronikier, znanej krakowskiej pisarki, autorki bestsellerów Piwnica pod Baranami i Piotr. Pisanie tej książki było przejmującą, często traumatyczną wyprawą do korzeni rodzinnych, umożliwiającą prześledzenie losów kilku pokoleń, których życie wplecione zostało w najbardziej dramatyczne wydarzenia dwudziestego stulecia. Historia "prywatna", ukazująca proces rodzenia się polskiej inteligencji żydowskiego pochodzenia, staje się równocześnie niezwykłym świadectwem epoki. Z jednej strony przedstawiony tu jest dramat, jakim była nieszczęśliwa miłość do komunizmu, z drugiej - nieprawdopodobne przypadki cudownych ocaleń członków rodziny w czasie Holocaustu. Przez karty książki przewijają się - połączeni więzami krwi - wiedeńscy rabini, polscy komuniści i francuscy bankierzy, warszawscy kupcy, intelektualiści i wydawcy, holenderski awanturnik, oficer kontrwywiadu, bohaterski lotnik RAF-u, amerykański psychiatra i rosyjski biznesman. Wśród bohaterów pojawiają się m.in. André Citröen, Włodzimierz Lenin, Zygmunt Freud i książę Karol. Oparta na zachowanych archiwaliach, listach i pamiętnikach, bogato ilustrowana historia toczy się w Warszawie, Moskwie, Paryżu, Nowym Jorku, Londynie, Bombaju, Kalifornii i Krakowie. Ta rodzinna saga, której dramatyczne puenty dopisała Historia, jest w polskiej - i nie tylko polskiej - literaturze zjawiskiem całkowicie wyjątkowym ( za empik.pl) - książkę " połknęłam" jednym tchem - świetnie napisana historia toczy się przez dwa wieki, świat jakiego już nie znamy.

malta79 
'spieszmy sie kochać ..'

Mój labrador: Malta
Wysłany: 2007-09-04, 21:14   

zwawa napisał/a:
A z serii miłe, lekkie i przyjemne?? jakieś romansidło? A może thriller?

Broń Boże lekkie i przyjemne, niech będzie cięzkie, psychologiczne, zmuszające do refleksji i wartościowe.

[ Dodano: 2007-09-04, 21:16 ]
Zapomniałam napisać , żebyście dodali krótkie streszczenie tych książek, mniej więcej o czym są i co was w nich tak urzeklo:)

Alala 

Mój labrador: Herkules
Wysłany: 2007-09-04, 21:59   

"Sokół Maltański"-coś w stylu Sherlocka Holmesa
Do jakiegoś detektywa(nie pamiętam imienia i nazwiska) przychodzi kobieta z pewną prośbą, podczas śledztwa w niewyjaśnionych okolicznościach ginie jego wspólnik i zadanie staje się coraz bardziej niebezpieczne :)

asia15 

Wysłany: 2007-09-04, 22:10   

Alala napisał/a:
Do jakiegoś detektywa(nie pamiętam imienia i nazwiska)

Sam Spade

Alala 

Mój labrador: Herkules
Wysłany: 2007-09-04, 22:11   

asia15 napisał/a:
Sam Spade

O! Właśnie, dzięki asia15, za przypomnienie, a książka Ci się podobała?

asia15 

Wysłany: 2007-09-04, 22:17   

Alala, oglądałam tylko film z Bogartem :)

sylwiaczek 

Mój labrador: Nigra
Wysłany: 2007-09-04, 22:18   

urzekło mnie mnóstwo ksiązek...
a ostatnio: dzienniki Sylvii Plath, "Własny pokoj" Woolf, polecam tez Klub Pickwicka, do przemysleń Huxleya... etc..

caly Hemingway,Vonnegut, lubie tez Coetzee...

i czytadła tez czytam: Browna, tez reguła czterech, Klub Dantego. Kocham Chmielewska, Christie no i Harrego Pottera:)

teraz czytam 4 ksiazki jednoczesnie :pada:

jak sobie cos przypomne to dam znac :tak:

asia15 

Wysłany: 2007-09-04, 22:20   

sylwiaczek napisał/a:
teraz czytam 4 ksiazki jednoczesnie

jakie? pochwal się :)

sylwiaczek 

Wysłany: 2007-09-04, 22:26   

harper lee - Zabic drozda
Javier Sierra - tajemna wieczerza
Wiesław Godzc - Znani z tego, ze sa znani
monika Szwaja - dom na klifie

i jeszcze Rysia kartkuje:)

natalka23 

Mój labrador: labowaty BOSMAN
Wysłany: 2007-09-04, 22:42   

malta79 napisał/a:
Ponieważ za jakiś czas przyjdzie mi spędzić nie najprzyjemniejsze chwile w miejscu , w którym oprócz czytania książek nic innego nie wykombinuję, a nie chciałabym zwariować do reszty, proszę o polecenie czegoś do czytania przy czym nie zasnę ...A dodam ,że czasu starczy mi na przeczytanie paru pozycji.

A gdzie się wybierasz- o ile to nie tajemnica? Bo opis brzmi ciekawie. ;)

W sprawie książek Ci nie doradzę, bo czytam głównie kryminały. rotfl

sylwiaczek 

Wysłany: 2007-09-04, 22:43   

pewnie do szpitala :pada: :tuli:
natalka23 napisał/a:
czytam głównie kryminały

lubie :tak:

Odpowiedz do tematu