Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
wątróbka
Autor Wiadomość
pycik 
pycik

Mój labrador: SARA
  Wysłany: 2007-08-18, 19:01   wątróbka

Witam.Bardzo proszę o przepis w jakiej postaci zrobić pieskowi wątróbkę??????? i z czym najlepiej ja podać? ;) Pozdrawiam.

asia15 

Mój labrador: Reda
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2007-08-18, 19:09   

Gotowaną np. z ryżem i warzywami.

pycik 
pycik

Mój labrador: SARA
Wysłany: 2007-08-18, 19:12   

Dziękuję bardzo,jutro moja Sara będzie miała ucztę z wątróbką ;) :brawooo:

asia15 

Mój labrador: Reda
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2007-08-18, 19:18   

Smacznego życzę :tak: .

deadend 

Mój labrador: Riko, Mały
Pomogła: 29 razy
Wysłany: 2007-08-18, 20:07   

ale uważaj, nie daj jej za dużo pierwszym razem...tylko troszkę a jak będzie ok to następnym razem już więcej. Riko po wątróbce gotowanej z ryżem obesr.... się po pachy :x i więcej mu nie dawałam.

Sabine 
zakochana w labach i konikach

Mój labrador: Bruno
Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2007-08-19, 20:33   

deadend napisał/a:
ale uważaj, nie daj jej za dużo pierwszym razem.

koniecznie... nie za dużo bo bedzie miał kłopoty żołądkowe. ja jak daje to na raz ok 100 g

pecislaw 

Mój labrador: Nesti
Wysłany: 2007-11-24, 09:09   

A co jaki czas można podawac takie danie?? :)

Enzo 

Mój labrador: ENZO Lualaba i Pola (Betty Anpi Buffyland)
Wysłany: 2007-11-24, 13:08   

pecislaw, jak będzie miał sraczkę, to na siłę nie dawaj, nie musi koniecznie jeść. Ja tak np zrezygnowałem z żołądków - miał sraczki, więc nie daje. Jak będziesz sie upierać, to najwyżej dodasz do czegoś od czasu do czasu jedną wątróbeczkę.
Barbara Borzymowska

Majka Felińska 
Maja

Mój labrador: Alfa
Pomogła: 8 razy
Wysłany: 2007-11-24, 13:16   

Alfinka zjada bez komplikacji żołądkowych. Ale ona nigdy nie ma takich problemów.
Kupuję ok. 40-50 dkg. Gotuję w bardzo małej ilości wody ok. 15 minut z dodatkiem startej na grubej tarce włoszczyzny. Dzielę na dwa razy. Podaję z ryżem i niekiedy z buraczkami.
Mój syn jedząc zupę na obiad mówi, że Alfinka ma lepsze jedzenie.

pecislaw 

Mój labrador: Nesti
Wysłany: 2007-11-24, 14:23   

Enzo napisał/a:
Jak będziesz sie upierać, to najwyżej dodasz do czegoś od czasu do czasu jedną wątróbeczkę.

Nie jestem fanem wątróbek i myślę, że jeśli nesti bedzie miała sraczkę po niej to tez nie będzie wielką fanką więc się nie będę upierać. Ale raz jej dam to sie zobaczy jak zareaguje.

Majka Felińska napisał/a:
Mój syn jedząc zupę na obiad mówi, że Alfinka ma lepsze jedzenie.

;) ;) :) :)

kfieteki 

Mój labrador: Abra i Lula w sercu :)
Pomogła: 25 razy
Wysłany: 2007-12-07, 17:49   

Wątrobiaczki
1 szklanka mąki pszennej, 1 szklanka mąki żytniej, 40dag zmiksowanej wątróbki (może być drobiowa), 1 jajko, woda według potrzeby. Zagniatamy, po rozwałkowaniu wycinamy foremkami ciasteczka o różnych kształtach. Pieczemy 30min w 200stC. Do szybkiego spożycia.

Ciasteczka wątrobowe:
3 jaja 1/3 szklanki oleju 0,5 kg wątroby (surowej) 1 ząbek czosnku ok. 2 szklanek mąki Ubić lekko jajka, dolać olej, wrzucamy czosnek(wyciśnięty przez praskę), wymieszać. Wątróbkę przekręcić przez maszynkę do mięsa. Dodać tyle mąki, żeby mieć gęstość przeciętnego ciasta (niezbyt płynne). Wyłożyć na blachę, pomagając sobie łopatką. Piec w nagrzanym piekarniku 15-30 minut, w temp 220 stopni. Kiedy powierzchnia jest sucha i zaczyna się rumienić na brzegach, sprawdzamy patyczkiem czy jest upieczone. Jeżeli patyczek wkłuty w środek wychodzi suchy, to jest upieczone. Kroić na kawałki i wyłożyć do wystygnięcia. Jeżeli chcemy żeby ciasteczka były bardziej suche i twarde, włożyć kawałki na blachę i suszymy w lekko ciepłym piekarniku około 30 minut

Znalezione na:
http://batiar.ovh.org/

sara36 

Mój labrador: Diana
Wysłany: 2008-03-31, 11:21   

Witajcie , mam pytanie nim znalazłam wasze forum , szukałam w internecie co podawać labradorom ,a czego nie ,...................... znalazłam, ze nie wolno im dawac wątróbki ponieważ zachorują na coś............ a tutaj piszecie ze mozna podawać więc jestem zdziwiona , wiec poprosze Was KOCHANI mam prosbe poprosze o rade co mam dawac jesc mojej Dianie , lekarz mówi że mam podawac tylko suchą karme , no ale jak tylko sama sucha karme ?? zadnych rarytasków ?? ??????????? z góry bardzo wam będę wdzieczna

patjen 
Moderator Grupy
Patrycja

Mój labrador: Heban
Pomogła: 44 razy
Wysłany: 2008-03-31, 23:01   

sara36, to znalazłam o wątróbce w necie :
"Małe ilości są nieszkodliwe,jednak większe dawki bywają niebezpieczne.Wątroba zawiera duże ilości witaminy A,która podawana w dużych ilościach powoduje zatrucie i hiperwitaminozę.Wątróbki nigdy nie należy podawać psu w postaci surowej-zawsze musi być wcześniej ugotowana.
Wątroba jest też szkodliwa z tego względu,że jest naturalnym filtrem w którym gromadzą się substancje toksyczne(gł.metale ciężkie) oraz cholesterol.
Przy częstym podawaniu psu wątroby w dużych ilościach mogą pojawić się następujące objawy:
-deformacja kości
-przerost kośćca
-wychudzenie
-brak apetytu"

fieldfare 

Mój labrador: Prima ['] & Blana [']... już razem 'śnią'
Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2008-03-31, 23:09   

patjen napisał/a:
Wątroba jest też szkodliwa z tego względu,że jest naturalnym filtrem w którym gromadzą się substancje toksyczne(gł.metale ciężkie) oraz cholesterol.

I właśnie dlatego ja nie jem wątróbki już od wielu lat, poza tym nie przepadam, więc zrezygnować łatwo... :shy:
Prima wątróbkę jadła raz - jakiś dobry rok, półtora temu. Sensacji nie miała żadnych, ale podobnie jak Alfinka, Prima ma w żołądku żarna - wszystko zetrą na pył.

sara36 

Mój labrador: Diana
Wysłany: 2008-04-01, 17:26   

Witajcie , mam pytanie to ile tej wątróbki można dawac labkowi ?

Odpowiedz do tematu