Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Makaron/ryż z mięsem...
Autor Wiadomość
dzosz_s 
Marek

Mój labrador: Fado, Iker,Vivien
Wysłany: 2008-08-14, 06:50   

Ndal napisał/a:
Niestety nie jest to proporcja zgodna z zaleceniami dietetyków weterynaryjnych

Rozmawiałem na ten temat z Wetem, i pies na tej karmie czuje się świetnie, wage ma dobrą, więc narazie nic nie zmieniamy. W październiku mamy mieć robione badania krwi i kału, jeżeli by coś wtedy wyszło to napewno zmienimy diete, jak narazie to tej sie trzymamy

Ndal 

Pomogła: 86 razy
Wysłany: 2008-08-14, 08:48   

wypełniacz ( ryż/makaron) jest potrzebny dla prawidłowego funkcjonowania jelit i ewentualne kłopoty wynikające z jego ( wypełniacza) braku to niestety za lat parę za to praktycznie nieodwracalne.
Warzywa to witaminy i ich brak to kłopoty z funkcjonowaniem organizmu - problemy w zależności od wielkości niedoborów od prawie niezauważalnych aż do bardzo poważnych
A poza tym taki jak powiedziałeś dzosz_s, skład jedzenia to makabrycznie przebiałkowiona dieta - jeśli sobie cokolwiek poczytasz na temat tego czym karmić młode labradory to dowiesz się że ze względu na ich zdrowie należy stosować diety niskobiałkowe.
Badania kału wykażą jedynie czy pies nie ma robaków a ich nie dostaje się od rodzaju jedzenia ;)
A badania krwi pokazują cokolwiek ale w zalezności od tego jaki jest ich zakres - będziecie robić pełną biochemię ??

W sumie proponowałabym skonsultować pilnie taki sposób karmienia psa z innym wet-em
a pozostałym stanowczo odradzam takie eksperymenty na własnym psie - poglądy że drapieżnik je prawie wyłącznie mięso ( 80-100% ) nie znalazły potwierdzenia w badaniach składu żołądka dzikich zwierząt i są w żywieniu psów poglądami przestarzałymi i błędnymi
Mięso w diecie psa powinno stanowić około 30-35% !!

dzosz_s 
Marek

Mój labrador: Fado, Iker,Vivien
Wysłany: 2008-08-14, 09:44   

Chyba faktycznie miałem błędne pogląd na sprawe żywienia. Trzeba zmienić Weta, przynajmniej jeśli chodzi o diete.
Dzięki za konkretne wyjaśnienie
Pozdrawiam

asia15 

Mój labrador: Reda
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2008-08-16, 17:05   

jarunio, dzięki sliczne za namiary, przejadę się tam w takim razie we wrześniu :)

Odpowiedz do tematu