Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
10 najmądrzejszych psich ras...
Autor Wiadomość
sodalis 
Hodowla Sodalis

Pomogła: 35 razy
Wysłany: 2007-05-08, 19:41   

Queenis22 napisał/a:
Toy napisał/a:
malamut czy husky byly przy koncu tej listy...
dobre pytanie ale powiem krótko te psy nie są zbyt inteligentami jak by se to ludzie wyobrazali są inteligentami ale inaczej :)

Też tak myśle, psy tego typu nie są nie inteligentne, lecz poprostu niezależne i niezbyt chętne do wykonywania poleceń, a więc o wiele trudniejsze w szkoleniu - co nie oznacza braku inteligencji.

A co do pudla zgadzam się w pełni z jego pierwszą pozycją w rankingu - marzy mi się posiadanie pudla - dużego - tylko pielęgnacja jego sierści mnie przeraża. Ale myśle, że byłby bardzo dobrym zawodnikiem obiedence, PT, PTT.

MuVo 

Mój labrador: Atena:)
Wysłany: 2007-05-08, 19:54   

sodalis napisał/a:
Też tak myśle, psy tego typu nie są nie inteligentne, lecz poprostu niezależne i niezbyt chętne do wykonywania poleceń, a więc o wiele trudniejsze w szkoleniu - co nie oznacza braku inteligencji.

Dokładnie! To są indywidualności...robią to na co mają akurat ochote i trudno coś na nich wymusić :) Ale to też są kochane psiaki ;)

malta79 
'spieszmy sie kochać ..'

Mój labrador: Malta
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2007-05-08, 21:15   

Toy napisał/a:
wiec podaj mi cechy ktore powoduja ze Golden podobny jest do Laba....
pomijajac to ze obie razy ciagna do ludzi i sa psami rodzinnymi....

....

Właśnie te cechy podobieństwa między nimi ,które wymieniłeś powodują ,że psy te są wykorzystywane np. w dogoterapi.Oprócz tego są to psy nieagresywne i pojętne.Nie napisałam ,że są to psy identyczne, tylko ,że nie ma psa bardziej podobnego do labiszona, niż golden, zewnętrznie i mentalnie.Jeżeli się nie zgadzasz ,to podaj inną rasę o większym podobieństwie.

Queenis22 

Mój labrador: TITO
Wysłany: 2007-05-08, 22:02   

sodalis napisał/a:
Też tak myśle, psy tego typu nie są nie inteligentne, lecz poprostu niezależne i niezbyt chętne do wykonywania poleceń, a więc o wiele trudniejsze w szkoleniu - co nie oznacza braku inteligencji
bardzo ładnie ujete :)

MuVo napisał/a:
Dokładnie! To są indywidualności...robią to na co mają akurat ochote i trudno coś na nich wymusić Ale to też są kochane psiaki
no są Bardzo :] ale uwazam ze kazdy pies jest mądry na swoj sposub :) hmmmmm
malta79 napisał/a:
Toy napisał/a:
wiec podaj mi cechy ktore powoduja ze Golden podobny jest do Laba....
pomijajac to ze obie razy ciagna do ludzi i sa psami rodzinnymi....

....
co do tego to nie mogę się wypowiedzeć ale są tu specjalisci co pownni odpowiedzeć na to pytanie A Toller Golden czy Labszon to nie mają jakiś podbnestw ? pytam z ciekawość :) Spece wypowiadać się proszę na ten temat :) bo mnie to tez ciekawi czy są pobiestwa ty 3 ras albo i wiecej ras podbnych :)

sodalis 
Hodowla Sodalis

Pomogła: 35 razy
Wysłany: 2007-05-09, 08:02   

Queenis22 napisał/a:
A Toller Golden czy Labszon to nie mają jakiś podbnestw ?

Mają sporo, choćby zamiłowanie do wody, aportowania i chęć do współpracy z człowiekiem.

Toller 
Rude jest piękne ;)

Mój labrador: Dancer & Fire-Retrievery z Nowej Szkocji
Pomogła: 29 razy
Wysłany: 2007-05-09, 09:48   

sodalis napisał/a:
Queenis22 napisał/a:
A Toller Golden czy Labszon to nie mają jakiś podbnestw ?

Mają sporo, choćby zamiłowanie do wody, aportowania i chęć do współpracy z człowiekiem.

+ brak agresji, nie lubią się włóczyć, źle znoszą odosobnienie, potrzebują "swoich" ludzi na codzień i sporej dawki ruchu.

Toy 
Oleczek i Jej Pieseczek ;]

Mój labrador: Vega Sun vel Słoneczko ;]
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2007-05-09, 10:43   

No wlansie o to chodzi ze wydawaloby sie ze sa takie inteligetne ;] a tu psikus ;]

Queenis22 

Wysłany: 2007-05-09, 16:56   

Toy, no Pochlewiaj sobie :]

Toy 

Wysłany: 2007-05-09, 18:32   

:razz:

[ Dodano: 2007-05-09, 18:39 ]
chyba moja wczesnijsza wypowiedz byla nie do tego tematu .

Toller napisał/a:
brak agresji,

No i glownie chodzi mi o to u goldenow ktore spotykam nie chodzi mi tu tylko o tego jednego z ktorym wychowuje sie Vega w czasie zabawy sa bardzo zaborcze, jesli one maja patyka lub inna zabawke zaraz warcza i pokazuja zeby a nawt gryza... a jakos u Labow sie z tym nie spotkalam <wiem zaraz bedzie odzew ze laby tez tak potrafia> moze i potrafia ale ja sie z takim zachowaniem Labow nie spotkalam, one raczej wola sie dzielic i wspolnie bawic.
zawsze jak byla jakas fajna zabawa i wpadal do jej golden to zabawa sie konczyla golden zabiera zabawke i idzie sobei dalej nie dopuszczajac do niej nikogo..
Inne zachowanie: Labony sa duzo zywsze i ruchliwsze od goldenow ostatio smiac mi sie chcialo jak moja vega przeskakiwala przez lezace klody a Golden podszel popatrzyl i stwierdzil ze nie przeskoczy i obrzedl drzewo do okola....

Co do tych podobienstw typu aport duza dawka ruchu czy potrzeba bliskosci to sie zgodze ale tego potrzebuje wiekszosc psow ;]

Ja poprostu nie jestem przekonana do Goldenow i tyle. Owszem zachwycam sie ich wygladam i tym, jak sie zgrabnie poruszaja ale niczym wiecej....

Queenis22 

Wysłany: 2007-05-10, 01:02   

Toy napisał/a:
No i glownie chodzi mi o to u goldenow ktore spotykam nie chodzi mi tu tylko o tego jednego z ktorym wychowuje sie Vega w czasie zabawy sa bardzo zaborcze, jesli one maja patyka lub inna zabawke zaraz warcza i pokazuja zeby a nawt gryza
eh cóż ja się z tym nie styknołem zeby Goldeny takie było moze to jakiś przypadek :) w kazdej rasie są Agreory tak samo u ludzi tez są agresory wiec nie ma się czym martwic Kiara jak się bawi z psem i pies przejawi agresje tez potrafi pokazać swoje ale zawyczaj robi komedie w postaci pisków i odraza napiecie i idze dalej :P ale ogólnie do kazdego psa ciągnie nawet jak ten agresje przejawia :]

izabelka70 

Mój labrador: Mela
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2007-05-10, 10:49   

natansalda napisał/a:
Moj to jest gluptok jakich malo :P
Moja też i to co raz bardziej z wiekiem ;) a co do pudli to w Mój pies też potwierdzali obalając mit że pudel to głupi pies

malta79 
'spieszmy sie kochać ..'

Mój labrador: Malta
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2007-05-10, 10:57   

Toy napisał/a:

No i glownie chodzi mi o to u goldenow ktore spotykam nie chodzi mi tu tylko o tego jednego z ktorym wychowuje sie Vega w czasie zabawy sa bardzo zaborcze, jesli one maja patyka lub inna zabawke zaraz warcza i pokazuja zeby a nawt gryza
....

Nigdy nie spotkałam zaborczego goldena, nie mówiąc o gryzieniu , a znam wiele goldenów , z którymi Malta sie bawi , z reguły są to suki. Według wzorca rasy psy te nie powinny byc agresywne, a ocenianie rasy jako zaborczej na podstawie jednego\dwóch skrzywionych psychicznie psów jest nie na miejscu.

mar_tusia 

Mój labrador: NEGRO(lab)i MASTER(bc)
Pomogła: 29 razy
Wysłany: 2007-05-10, 11:36   

malta79 napisał/a:
Według wzorca rasy psy te nie powinny byc agresywne

gdzie jest napisane że nie powinny być agresywne w stosunku do innych psów?? we wzorcu może być napisane co najwyżej że nie są agresywne w stosunku do ludzi, dzieci, osób obcych... ale pies to pies, jakiej rasy by nie był może być uległy, zaborczy, dominujący, agresywny w stosunku do osobników tej samej płci itd itp
malta79 napisał/a:
ocenianie rasy jako zaborczej na podstawie jednego\dwóch skrzywionych psychicznie psów jest nie na miejscu.

co do tego się zgadzam :)

Toy 

Wysłany: 2007-05-10, 11:48   

mar_tusia napisał/a:
gdzie jest napisane że nie powinny być agresywne w stosunku do innych psów?? we wzorcu może być napisane co najwyżej że nie są agresywne w stosunku do ludzi, dzieci, osób obcych... ale pies to pies, jakiej rasy by nie był może być uległy, zaborczy, dominujący, agresywny w stosunku do osobników tej samej płci itd itp

No dokladnie moze i we wzorcu jest napisane ze lagodny nieagresywny pies ale to nei ma odzwierciedlenia w stosunkach z innymi psami.

i wcale nie oceniam rasy na 2 przykladach osobnikow. Podalam przyklady.
Poprostu wyrazam swoja opinie ;] Wy lubicie goldeny a ja nie i tyle ;]

sylwiaczek 

Mój labrador: Nigra
Pomogła: 15 razy
Wysłany: 2007-05-10, 13:26   

Toy napisał/a:
Wy lubicie goldeny a ja nie i tyle

ja tez niezbyt
Chociaz znam mnóstwo goldków terapeutów i nawet one mnie nie przemawiaja.
Ale za to uwielbiam flaty:)
Trudno - o gustach sie nie dyskutuje:)

Odpowiedz do tematu