Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
10 najmądrzejszych psich ras...
Autor Wiadomość
MuVo 

Mój labrador: Atena:)
Wysłany: 2007-05-06, 14:15   10 najmądrzejszych psich ras...

Dziś "Super Express" opublikował artykuł o najmądrzejszych rasach psów. Zestawienie to opracował wybitny psycholog Prof. Stanley Coren z Kanady.

Zestawienie wygląda następująco (od najmadrzejszych ras):

1. Border collie
2. Pudel
3. Owczarek Niemiecki
4. Golden Retriever
5. Doberman
6. Owczarek szetlandzki
7. Labrador retriever
8. Papillon
9. Rottweiler
10. Szetland australijski

Pod spodem zamieszczono wywiad z Panem Franciszkiem Szydełko (przygotowywał do gry w filmach m.in. Szarika i Cywila, oraz przygotowywał psy do gry w 150 innych filmach)
Zapytany o Labradory odpowiada:

"O, to są odkurzacze. Jedzą wszystko. Są świetnymi niuchaczami, dlatego celnicy wykorzystują je do ujawniania narkotyków. Przyjacielskie, choć troche z nadmierną fantazją."

Co Wy na to? Bo ja jestem tym zestawieniem strasznie zaskoczony.

zwawa 

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2007-05-06, 14:21   

Gdzieś widziałam całą listę, nie tylko 10 psów ale chyba 50 :D Ale dziwi mnie ten pudel rotfl niezbyt lubię tą rasę może to dlatego.

MuVo 

Wysłany: 2007-05-06, 14:25   

zwawa napisał/a:
Ale dziwi mnie ten pudel rotfl

No mam dokładnie to samo...aż mnie to wkurza :bad:

natansalda 
Natalja

Mój labrador: Billy
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2007-05-06, 14:36   

Dwa pierwsze miejsca troche mnie zaskoczyly. A labrador ?? Coz, moze i madry ale pod warunkiem ze sie z nim duzo pracuje. Moj to jest gluptok jakich malo :P

A na pierwszym miejscu bym dala kundelki. Moj poprzedni psiuchol chodzil na szkolenie bardzo krotko a madrala byl z niego niesamowity. I co najwazniejsze wiele wiedzial sam od siebie, np. ze gdy ktos placze trzeba sie przytulic, a gdy ktos sie przewroci delikatnie podejsc i sprawdzic czy wszystko w porzadku. Billy w obu tych przypadkach skacze po czlowieku :/

Tequila 
...

Mój labrador: Tequila
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2007-05-06, 14:46   

Ja jestem zaskoczona borderem, myślałam, że pudel będzie na 1 :) pudle mimo swojego ozdobnego wyglądu to baaardzo mądre psy ;)

cc704 
Barbara

Mój labrador: Figa [CZARNA], Barbi[chodsky pes]
Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2007-05-06, 14:47   

http://www.hauward.pl/pudle.html
Jak dla mnie całkiem do przyjęcia jest taka a nie inna pozycja pudla w tym rankingu. Sama też nie przepadam za tą rasą, pewnie dlatego że w tych pudlich fryzurach wyglądają jakoś tak głupio czasem :zawstydzony:

Sabine 
zakochana w labach i konikach

Mój labrador: Bruno
Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2007-05-06, 15:15   

Zgadza się... Pudelek ma bardzo duży rozumek ;) i jest bardzo sprytną i inteligętną bestią... a na głupią psią maskotkę, wykreowali go ludzie i "różowe" panienki noszące je w torebkach jako swoją maskotkę :confused: bo jak można brać na poważnie np. dziwnie obciętego psa z różową spineczką... :ups:

labra 

Mój labrador: Asti i Atos (nie labek)
Wysłany: 2007-05-06, 15:17   

zwawa napisał/a:
Gdzieś widziałam całą listę

W gazecie Mój Pies było 79 najinteligentniejszych ras psów

Najmądrzejsze od końca:
79. chart afgański
78. basenji
77. buldog
76. chow-chow
75. borzoj
74. bloodhound
73. pekińczyk
72. mastif, beagle
71. basset
70. shih tzu

Agata i Bo 

Mój labrador: Bo
Pomogła: 9 razy
Wysłany: 2007-05-06, 15:21   

MuVo napisał/a:
Dziś "Super Express" opublikował artykuł o najmądrzejszych rasach psów.

Kilka msc temu taką listę opublikował miesięcznik 'Mój Pies'

MuVo 

Wysłany: 2007-05-06, 15:46   

Jutro mają opublikować liste najmądrzejszych psów według policji :)

diler 

Mój labrador: DILER
Pomogła: 39 razy
Wysłany: 2007-05-06, 16:05   

Listy listami. Ale uważam, że w każdej rasie trafiają się inteligentne bestie jak i psie głupole. ;)

zwawa 

Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2007-05-06, 16:18   

Agata i Bo napisał/a:
W gazecie Mój Pies było 79 najinteligentniejszych ras psów
tak.. tam właśnie czytałam :D Dzięki :*
cc704 napisał/a:
dlatego że w tych pudlich fryzurach wyglądają jakoś tak głupio czasem :zawstydzony:
Mam takie same odczucia i może jeszcze dlatego że to bardzo szczekliwe psy (sąsiadka ma pudla i jak się przechodzi obok to na wszystkich szczeka )

abi 
Wanda.

Mój labrador: Abiś
Pomogła: 15 razy
Wysłany: 2007-05-06, 16:30   

mnie ten pudel również deprymuje :x
no i co do dobermana się bym nie zgodziła... jako iż posiadam takowego..

annetka 
czeko czekoladka :-)

Mój labrador: Skiffi
Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2007-05-06, 16:52   

Bordery mają bardzo dużą potrzebe pracy, uczą się szybciutko, a jak kiedyś usłyszałam, ze pudle to bardzo mądre psy to tez byłam zdziwiona, ale fakycznie tak jest- nie ich wina, ze dopisali je do lalek barbie :)

Co do dobermana to tez jestem zdziwiona bo znalam jednego dobrze i najmądrzejszy to on nie był :) W skiffim widział ciągle ofiare swoich erotycznych fantazji, a zdechł bo napil się wody z kibla po tym jak jego pani wlala do niego jakiegos domestosa :( ( to akurat jest dowodem na inteligencje pani 8) )

kris_w 
kris_w

Mój labrador: frodo
Wysłany: 2007-05-06, 17:00   

tak to prawda ze pudel moze wydawac sie nie trwfiony w takiej liscie :-)
ale fakt jest faktem ze to madra rasa, tylko niestety w pewien sposob zniszczona przez kochajace je "pancie" ;-) ;-) ktore zrobily z nich maskotki.
co do ich inteligencji to nie bez przypadku sa gwiazdami we wszelkigo rodzaju psich przedstawieniach (np. w cyrku)

jakis czas temu w MOIM PSIE albo w PRZECIEL PIES byl artykul o pudlach. autor napisal w nim ze dawniej pudle wykorzystywano jako............ aportery :-)
a ich dzis wydawajace sie jak z zurnala fryzury dawniej mialy swoje zastosowanie.
owlosiona klatka piersiowa chronila pluca i serce przed wyziebieniem w wodzie, a krotka siersc lub jej brak na zadzie pozwalal psu byc bardziej zwinnym w wodzie. Przed wyziebieniem stawow chronily "kulki: siersci ktore dzis raczej nam przypominaja pompony.
ja jakos nie jestem entuzjajsta akurat tej rasy ale szczerze mowiac zaintrygowala mnie hostoria tej rasy. coz... kolejna potwierdzona historia ze czlowiek przez swa badz co badz proznosc sprowadzile psa mysliwskiego do roli maskotki :-)
PRZESTROGA:
oby tylko za 100lat nie kazano nastepnym pokoleniom ubierac labki w kolorowe kokardki :-) ;-)

kris

Odpowiedz do tematu