Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapalenie stawów tła immunologicznego- badania
Autor Wiadomość
Klaudia 

Mój labrador: Ally
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2007-04-21, 19:41   Zapalenie stawów tła immunologicznego- badania

Suka kolezanki (dog bordoski 3,5 roku) ma nawracajaca kulawizne lap od ok, 2 miesiacy, (dyspazja wykluczona), przy kulawiznie pojawia sie wysoka goraczka ,miala robione wszystkie analizy krwi jakie mozna wykonac i oprocz wysokiej leukocytozy , ktora zeszla po antybiotykach, wszystkie wyniki ma w normie. W momencie brania antybiotyku jest ok,gdy tylko leki zostana odstawione ,po paru dniach objawy wracaja. Weterynarz zastanawia sie nad choroba tla immunologicznego , moze ktos wie czy jest mozliwosc gdzies w Polsce wykonania badan wlasnie pod katem autoimmunoagresji ? Kolezance bardzo zalezy na zdiagnozowaniu choroby suczki. Dziekuje za wszelkie wskazowki.

pozdrowienia Klaudia

[ Dodano: 2007-04-21, 23:23 ]
dodam jeszcze , ze kulawizna nie dotyczy konkretnej lapy ,jest to kulawizna wedrujaca.

Toller 
Rude jest piękne ;)

Mój labrador: Dancer & Fire-Retrievery z Nowej Szkocji
Pomogła: 29 razy
Wysłany: 2007-04-21, 20:24   

U nas w rasie bywa takie coś jak syndrom A/M, względnie określany jako SRMA. Najczęściej objawia się gorączką, bolesnością karku, i silnymi bólami stawów- pies moze kuleć, może nie chcieć się ruszać - bardzo to różnie wygląda, ale wtedy właśnie jedynym objawem w obrazie morfologii jest wysoki poziom leukocytów. Wyleczyć się nie da niestety; można jedynie podawać leki przeciwzapalne. Kiedyś pytałam o to mojej wetki, w klinice Arka w Krakowie, i ona mówiła że są możliwości testów, tyle że kosztowne i zrozumiałam że zagraniczne. Może spróbuj też zapytać na forum krakvetu http://www.krakvet.pl/forum/ - udziela tam z porad lekarz weterynarii.

betti 
Beata

Mój labrador: Gaja- DIA HABIL Marivet;Wera już za TM [*]
Pomogła: 22 razy
Wysłany: 2008-09-27, 12:57   

Majeczka jedzie do Wrocławia w poniedziałek. Ma powiększone węzły chłonne, jest opuchnięta. Tyle miesięcy leczenia, badania wszystkie jakie można zrobić były robione. A tu nagle takie pogorszenie. Trzymajcie kciuki za pomyślne wyniki; oni tak bardzo mi pomagali po odejściu Wery, byli jak moja myszka odchodziła... za dużo tych chorób wokół, tego wszystkiego... :cry:

blunetka 
blunetka

Mój labrador: Bretania
Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2008-09-29, 11:52   

betti, i jak? są już wyniki?

betti 
Beata

Mój labrador: Gaja- DIA HABIL Marivet;Wera już za TM [*]
Pomogła: 22 razy
Wysłany: 2008-09-29, 12:17   

Nie, nic jeszcze nie wiadomo, na razie są w klinice. A pewno na wyniki i tak trzeba będzie czekać...

Odpowiedz do tematu