Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
potrzebuje pomocy-szukam poradnika
Autor Wiadomość
gosia5555 

Wysłany: 2007-04-21, 09:52   potrzebuje pomocy-szukam poradnika

witam
Bardzo proszę o pomoc doświadczonych hodowców, za tydzień stane sie posiadaczką 9 tyg. suni labradorki, kupuję ja od hodowcy, dlatego che się wlasciwie przygotować, jeśli może mi poradzic jakieś dobre publikację ksziążkowe dot,. zasad żywienia, tresury, wychowywania.Nadmieniam ze jestem nowicjuszem w tej kwestii dlatego troche jestem przerażona czy poradze sobie, ale moje marzenie sie spelnilo, jest piesek wiec jakos to bedzie.Licze na pomoc
Mam tez pytanie-poniewaz hodowca poinformowal mnie ze czekac mnie bedzie jeszcze jedno szczepienie(zaznaczyl ze ostatnie) nie bardzo sie w tym orientuje, co to za szczepienie, w kazdym razie zaznaczyl ze do tego czasu i po szczepieniu nie moge z pieskiem wychodzic, - prosze o informacje czy faktycznie tak jest, jak dlugo to ma trwac, i jakiej opieki wtedy wymaga szczeniak
pozdrawiam wszystkich

astaroth 
...twisted...

Mój labrador: Lestat
Pomogła: 50 razy
Wysłany: 2007-04-21, 10:06   

Doświadczonym hodowcą nie jestem ale może to Ci pomoże :)
Tu znajdziesz informacje o publikacjach na temat labków czy psów w ogóle (o wychowaniu, chorobach itd. itp.):
http://labradory.info/vie...ight=publikacje
http://labradory.info/vie...ight=publikacje
Tu kalendarz szczepień:
http://labradory.info/portal.php?name=szczepienia
A gdy otrzymasz pieska i jego książeczkę zdrowia to udaj się do weta, on będzie wiedział jakie szczepienia są jeszcze konieczne :)
Poza tym czytaj forum, czytaj, czytaj, czytaj :) To skarbnica wiedzy :)

diler 

Mój labrador: DILER
Pomogła: 39 razy
Wysłany: 2007-04-21, 10:08   

Nie jestem doświadczonym hodowcą, ale ze swojej strony mogę polecić Ci na sam początek:
Beata Radomska "Labrador i inne Retrievery"
Artur Dobrzyński "Aby mój pies był zdrowy"
Mnisi z New Skete "Jak wychować szczenię"

O szczepieniach było już na forum.
Skąd bierzesz małego brzdąca? :)

Murphy 
SPARK OF LIFE FCI

Mój labrador: Kody i Lessi
Pomogła: 54 razy
Wysłany: 2007-04-21, 10:11   

Ja równiez nie jestem doświadczonym hodowcą , ale na tyle na ile potrafię spróbuję pomóc :)
gosia5555 napisał/a:
Nadmieniam ze jestem nowicjuszem w tej kwestii dlatego troche jestem przerażona czy poradze sobie, ale moje marzenie sie spelnilo, jest piesek wiec jakos to bedzie.

Przede wszystkim gratuluję pociechy :) Będzie dobrze, uzbrój się w cierpliwość i bądż konsekwentna w postępowaniu ze szczeniaczkiem, od pierwszego dnia jasno musisz okreslić że to Ty rządzisz. Zadnej przemocy duzo pochwał miłosci i cierpliwosci .
gosia5555 napisał/a:
Mam tez pytanie-poniewaz hodowca poinformowal mnie ze czekac mnie bedzie jeszcze jedno szczepienie(zaznaczyl ze ostatnie) nie bardzo sie w tym orientuje, co to za szczepienie, w kazdym razie zaznaczyl ze do tego czasu i po szczepieniu nie moge z pieskiem wychodzic, - prosze o informacje czy faktycznie tak jest, jak dlugo to ma trwac, i jakiej opieki wtedy wymaga szczeniak
pozdrawiam wszystkich

Jeśłi chodzi o szczepienie to powinna to być szczepionka skojarzona np Vanguard, która zabaezpiecza psa przed kilkoma chorobami:nosówką,parwowirozą,kaszel kenelowy,chorobą Rubartha,leptospirozą,koronawirozą, weterynarz napewno dobierze odpowiednia, pamietaj tez o odrobaczeniu szczeniaczka tydzień przed szczepieniem.
Życzymy duzo radości na Waszej wspolnej drodze.
Gosia i Kodusia

Enzo 

Mój labrador: ENZO Lualaba i Pola (Betty Anpi Buffyland)
Wysłany: 2007-04-21, 10:37   

gosia5555, nie panikuj, będzie OK. W razie problemów pytaj na forum, każdy Ci z pewnością dobrze doradzi. Na forum jest mnóstwo materiału do czytania.
Weterynarz będzie wiedzieć jakie szczepienia są jeszcze potrzebne, ty tylko pamiętaj o terminach. A kwarantanna? tyle i le ludzi tyle poglądów. Ja osobiście nie wychodziłem na z pieskiem na spacery i był do ostatniego szczepienia czyściutki jak puszek śniegowy. Wystraszyło mnie to, że malutki Onek znajomej właśnie w tym okresie rozchorował się i przeszedł tęczowy most. Uważam, że nie ma sensu zwiększać ryzyka, chyba że ma się własny ogródek i czyściutką trawkę (mytą i praną ;) )
Barbara Borzymowska

MalgorzataOsuch 
Malgorzata

Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2007-04-22, 09:13   

Mysle, ze najwiecej informacji powinien Ci udzielic hodowca szczegolnie na temat dalszego zywienia. I to on powinien udzielic praktycznych wskazowek zarowno przy odbiorze szczeniaczka jak i w dalszym jego wychowaniu. Zakladajac , ze ma pojecie ;) poniewaz nie wiem od kogo kupujesz pieska.

gosia5555 

Wysłany: 2007-04-22, 13:19   

pieska biorę od hodowcy-w chwili odbioru bedzie miec 9 tyg-a zanlazlam go poprostu z ogloszenia w necie- na tyle ile udalo mi sie sprawdzic hodowce wydaje sie wiarygodny(chociaz tego nikt do konca nie wie-ale trzeba polegac na ludzkiej uczciwosci)- obiecal mi ze oczywiscie przekaze mi cenne wskazowki w momencie odbioru-ale powiem szczerze wole sie przygotowac wczesniej iw iedziec co mnie czeka-chociaz pewno nie do konca sie to da przewidziec

[ Dodano: 2007-04-22, 14:25 ]
Murphy napisał/a:
Ja równiez nie jestem doświadczonym hodowcą , ale na tyle na ile potrafię spróbuję pomóc :)
gosia5555 napisał/a:
Nadmieniam ze jestem nowicjuszem w tej kwestii dlatego troche jestem przerażona czy poradze sobie, ale moje marzenie sie spelnilo, jest piesek wiec jakos to bedzie.

Przede wszystkim gratuluję pociechy :) Będzie dobrze, uzbrój się w cierpliwość i bądż konsekwentna w postępowaniu ze szczeniaczkiem, od pierwszego dnia jasno musisz okreslić że to Ty rządzisz. Zadnej przemocy duzo pochwał miłosci i cierpliwosci .
gosia5555 napisał/a:
pozdrawiam wszystkich

Jeśłi chodzi o szczepienie to powinna to być szczepionka skojarzona np Vanguard, która zabaezpiecza psa przed kilkoma chorobami:nosówką,parwowirozą,kaszel kenelowy,chorobą Rubartha,leptospirozą,koronawirozą, weterynarz napewno dobierze odpowiednia, pamietaj tez o odrobaczeniu szczeniaczka tydzień przed szczepieniem.
Życzymy duzo radości na Waszej wspolnej drodze.
Gosia i Kodusia

Bardzo dziekuje za cenne rady, nawet nie wiesz jakie to dla mnie ważne.Powiem szczerze ze zaczynam troche panikować, czy aby dam sobie rade. Wybralam suczke wg. rad hodowcy bo podobno jest spokojniejsza, mniej problemowa jesli idzie o impulsywnosc i bardziej towarzyska w stosunku do dzieci a poza tym licze na to ze nie bedzie aż tak podlewac krzewów w moim ogrodzie.
Co do tresury-napewno nie moge pozwolic sobie na jakies doswiadczonych treserow czy szkoky-z uwagi na mozliwosci finansowe, altegoe pewno bede musiec wykazac sie cierpliwoscia, poswieceniem i zaangazowaniem.
Mam tez nadzieje ze labradory jak to gdzies wyczytalam "to nie fransuski piesek" wiec moze w kwestii opieki weterynaryjnej i leczenia nie bedzie tak zle- noi oczywiscie najcenniejszych rad wiem ze moge szukac na forum- to naprawde skarbnica wiedzy i serdecznosci osowb chetnych podzielenia sie swoim doswiadczeniem
pozdrawiam i dziekuje

diler 

Mój labrador: DILER
Pomogła: 39 razy
Wysłany: 2007-04-22, 19:20   

gosia5555 napisał/a:
Mam tez nadzieje ze labradory jak to gdzies wyczytalam "to nie fransuski piesek" wiec moze w kwestii opieki weterynaryjnej i leczenia nie bedzie tak zle

Najważniejsze to dobre, zbilansowane żywienie i profilaktyka. :) Ilość ruchu dopasowana do wieku. No i oczywiście zdrowi rodzice.

gosia5555 napisał/a:
wg. rad hodowcy bo podobno jest spokojniejsza, mniej problemowa jesli idzie o impulsywnosc i bardziej towarzyska w stosunku do dzieci

Powiem szczerze, że z tym się nie zgadzam. Labradory to najbardziej towarzyskie psy jakie znam i nie wiązałabym tego z płcią. Wszystko zależy od osobnika i charakterku, a te bywają baaardzo różne. ;)

Z podlewaniem krzaczków rzeczywiście, my mamy problem. :ups: Ale za to przy suczkach co jakiś czas masz delegacje napalonych facetów pod bramką. rotfl ;)

fieldfare 

Mój labrador: Prima ['] & Blana [']... już razem 'śnią'
Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2007-04-22, 20:09   

diler napisał/a:
Ale za to przy suczkach co jakiś czas masz delegacje napalonych facetów pod bramką. rotfl ;)

Delegację można skierować pod inny adres sterylizując sunię :D
Za każdym razem jak widzę ową delegację pod bramą sąsiada, to cieszę się, że mamy już to za sobą :tak:

gosia5555 

Wysłany: 2007-04-22, 22:35   

o tym samym pomyslalam dlatego tez w tej kwestti chiala bym sie dowiedziec kiedy taki zabieg mozna zrobic zeby bylo to bezpieczne, czy jest to bolesne dla pisiaczka i ewentualnie jakie sa tego koszty??

Odpowiedz do tematu