Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile razy sika mały labrador?
Autor Wiadomość
emiliasta 

Mój labrador: Raper
Wysłany: 2007-03-31, 20:48   Ile razy sika mały labrador?

Witam Was serdecznie. Mój pięciomiesięczny Raperek sika kilkanaście razy dziennie ( z 15 za dnia i 3 razy w nocy ). Czy nie wydaje się Wam, że to za często? Raper ma stały dostęp do wody i wypija ok. 1,5 litra. Czasem wydaje mi się, że zastępuje sobie tym pustą miskę ( dostaje 3 razy dziennie karmę, jabłko, żwacz, i jogurtowe dropsy).

Michaela 
& Basco

Mój labrador: Basco
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2007-03-31, 20:53   

Hmm, być może nie znam sie za dobrze, ale wydaje mi sie ze jeżeli tyle pije za dnia to tez sika, ale wydaje mi sie to dobre, bo oczyszcza tym samym organizm, z drugiej strony nie pamiętam, jak to było jak mój Basco bym malutki, nigdy nie liczyłam ile razy sika na dzień. Może niech wypowiedzą sie Forumowicze bardziej doświadczeni ode mnie :)

kiczer 
Kinga

Mój labrador: Paco
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2007-03-31, 20:57   

Nigdy nie liczyłam ile sikał w ciągu dnia.
Paco to kumaty pies i szybko nauczył się wytrzymywać całe noce, chyba ok. 3 miesiąca życia :)

monia58 
Monika

Mój labrador: Vasco & Fifi + Coca i Cola :)
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2007-03-31, 21:10   

Hmmm, nie odliczałam, ile razy Vasco sikał jak był mniejszy. Ale gdzieś od miesiąca wytrzymuje całą noc i dość szybko załapał po co wychodzimy na dwór. Ma teraz prawie 5 miesięcy i wyprowadzam go 5 razy dziennie i tyle razy teraz sika. Ale to siku jest baaaaaaaaaardzo duże :ups: Istny potop na trawniku! Chyba jednak Twój psiak odrobinę za dużo sika. Mówię to bardzo ostrożnie, gdyż nie jestem specjalistą w tej materii, ale może przejdź się do weta i zrób podstawowe badania (morfologia, mocz). Będziesz spokojniejsza i pewna, że nic mu nie jest :)
Napisz, co postanowiłaś!

emiliasta 

Wysłany: 2007-03-31, 21:13   

robiliśmy już wyniki badań moczu były ok.

Ndal 

Pomogła: 86 razy
Wysłany: 2007-03-31, 21:19   

ale on dalej sika w domu czy liczyliście ile razy sika będąc na zewnątrz ? - pies oprócz oddawania moczu znaczy teren często wręcz wyduszając ;) trochę dla zaznaczenia kolejnego miejsca

emiliasta 

Wysłany: 2007-03-31, 21:27   

Większość razy na zewnątrz... ostatni spacer mamy ok. 24.00, a pierwszy o 6.30. Często zdarza się, że kałuża stoi w korytarzu. Wyjścia na dwór sygnalizuje. A co do znaczenia terenu... tego raczej nie można nazwać paroma kroplami, jest tego znacznie, znacznie więcej.

Freya 

Mój labrador: Kaiper ( Teo Lualaba)
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2007-03-31, 21:35   

Rodi do 6 miesiąca sikał bardzo często i w domu i na zewnątrz. Teraz w domu nie sika, spi całą noc, ostatnie wyjście to 22-22,30 a rano o 6 i sika bardzo,bardzo długo. Ma 7 miesięcy.

Ndal 

Pomogła: 86 razy
Wysłany: 2007-03-31, 21:38   

hmm - 1,5 l wody to dużo jak na takiego malucha - je suchą karmę nie moczoną ?

Atenka potrafi zrobić 5 razy siku na 1 km spacerku. Nie pamiętam ile razy robiła siku w wieku 5 miesięcy choć wiem że zdarzało się ze w kuchni po nocy była mała kałużka ( odkąd nauczyła sie wychodzić i większość załatwiać na zewnątrz wpadki bywaja zawsze w kuchni koło okna zarówno jak była szczenięciem i czasem nie wytrzymywała w nocy jak i teraz jeśli zdarzy się że coś jej zaszkodzi a nas nie ma i nie ma kto z nią wyjść)
Nadmierne picie i sikanie moga być objawami niektórych chorób - może warto zrobić jeszcze morfologię bo piszesz że badanie moczu było robione. Trudno nie widząc psa odpowiedziec na pytanie czy tak ma być czy to już za dużo

ancia 

Mój labrador: Moris
Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2007-03-31, 21:44   

Morek jak był malutki sikał bardzo często, dużo pił, małe porcje i często spacery
Nie liczyłam dokładnie ile były tego sikania, może około 10x
Najlepiej skonsultuj się z wetem i zrób dodatkowe badanie
pozdrawiam
mizianie dla maluszka :*

EWA - TUPET 

Mój labrador: Tupet-Bary
Wysłany: 2007-04-01, 18:49   

Mój sikał bardzo często w tym wieku. Mimo częstych spacerów w domu były kałuże.
Sikał aż do 8 miesiąca miałam już dość. Chciałam zmienić mu imię na LEJEK i w końcu zakapował o co chodzi. :razz: Teraz pierwszy spacer nawet o 11.00 i jest ok. :jupi:
Ja moczyłam zawsze karmę i robię to do dzisiaj, bo słyszałam, że mniejsze jest pragnienie niż po suchej.

Mam nadzieję, że i u Rapera będzie ok ;)

natalka23 

Mój labrador: labowaty BOSMAN
Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2007-04-01, 19:37   

Nie wiem jak Wasze pieski, ale mój w czasie kwarantanny sikał bardzo dużo :ups: . Szczególnie wieczorem, po popołudniowej drzemce potrafił zrobić siku z 5 razy i to w różnych miejscach domu (nie było to jeszcze znaczenie terenu). Specjalnie to mnie to nie zastanawiało, dosyć dużo pił, lecz nie jadł nasączonej wodą karmy. Tak pod koniec kwaranntany się to zdecydowanie zmniejszyło, na pierwszych spacerach przestał tak często sikać.

emiliasta 

Wysłany: 2007-04-01, 20:08   Dziękuję...

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc... Mam jeden wniosek... musimy jeszcze trochę przeczekać skoro wynik badania moczu nie wskazuje na jakiekolwiek nieprawidłowości... Jeszcze raz z całego serca dziękuję...

Ola i Przemek 

Mój labrador: LUXOR i BLANKA
Pomogła: 8 razy
Wysłany: 2007-04-01, 21:00   

Pamiętam te czasy, gdy Luxor był małym chłopcem.... miał około 9 tygodni i był z tych piesków dzielących jedno siku na wiele części... nie uwierzycie, ale raz pofatygowaliśmy się z Przemkiem na policzenie iliści wszystkich nawet maleńkich kałużątek... naliczyliśmy 60 !!! Myśleliśmy, że psina jest chora, ale po pogłębieniu wiedzy w tym temacie wiem, że jeżeli wykluczamy choroby, to siusianie jest sprawą indywidualną każdego psa. Są takie które robią siku na raz a są takie, które jedno siku dzielą na kilka części :)

agaaga001 

Mój labrador: Nero
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2007-04-04, 12:19   

hmm... nie chce wprowadzac zadnej paniki... bo wydaje mi sie ze jak psiak czesto sika to znacyz ze ma zdrowe nerki, i oczyszcza ladnie swoj organizm...

ale przypominam sobie ze jakis czas temu bylam u weta tyczylo sie to ropki pod napletkiem.... i on powiedzial mi ze gdyby moj labiszon sikal wiecej niz 10 razy na dzien to mogloby znaczyc ze ma jakas tam chorobe.... juz dokladnie tego nie pamietam, bo mam pamiec dobra ale krotka... :ups:

poprostu przy okazji jak bedziesz u weta, po zabezpieczenie na kleszcze albo po np. tabletki na odrobaczanie to mozesz sie zapytac czy to normalne.... ;)

moj nero ma 4 i pol miesiaca i sika hmm.... o 4 rano o 6, o 10, 12, 15, 18, 21, czasami zdarzy mu sie jeszcze sisknac w nocy, albo midzy wyjsciami na podworko...... czyli ok 10 razy dziennie sika... czasami wiecej czasami mniej, to zalezy ile sie wody napije :)

pozdrawiam
Agnieszka

[ Dodano: 2007-04-04, 12:22 ]
zreszta dzis chyba przejde sie do weta, bo musze tabsy na odrobaczanie wziasc to sie moge zapytac i jutro napisze:)

Odpowiedz do tematu