Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Histeryk?
Autor Wiadomość
papieju 

Mój labrador: Archer
Wysłany: 2007-03-30, 12:35   Histeryk?

Nie wiem, czy mój pies jest w takim wieku, czy ma coś z głową...
przykład 1: wracając z lasu zajeżdżamy do sklepu, ja z Archerem w aucie, żona do sklepu - płacz, szczekanie, mało mi tyłu nie rozniósł. Nie uspokaja go moja obecność wcale a wcale. W drugą stronę działa to podobnie - za mną też płacze, choć mniej, bo ja co rano idę do pracy i chyba przyzwyczaił się że mnie nie ma w domu i w jego obecności;
przykład 2, z wczoraj: spacer wieczorny, przy okazji szukamy chleba po mieście. Pomijam płacze po wejściu żony do sklepu, ale w pewnym momencie sie rozdzielamy - ja biorę małego do domu, ona idzie do sklepu. No żeby go zaciągnąć musiałem użyć dużo siły, stawał okoniem, płakał - czarna rozpacz. Poczekaliśmy na podwórku i co się okazało - tak się ucieszył z powrotu swojej pani, że łaps ją za nogę i odruchy, odruchy. Oczywiście dostał ścierą przez tyłek jak zawsze, ale praktykujemy to już jakiś czas i nie pomaga.
Powiedzcie - taki wiek? Ma niecałe 6 miesięcy. A może to jest histeryk?
Pomijam też skakanie po ludziach, ciąganie - z tym walczymy i drobne bo drobne, ale postępy widać. Martwi mnie właśnie jego histeryczność, a ponieważ jest już duży i ciężki, to czasem trudno go opanować...
Aha - uprzedzający pytania. Zostaje sam w domu, czasem na pół godziny, czasem na 2 i nie ma problemu, w zasadzie tylko leży pod drzwiami i czeka na powrót, ewentualnie uwali się gdzieś i śpi.

Anulka 

Mój labrador: Spike
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2007-03-30, 13:04   

Taki wiek :) Jesli twoja żona jest z nim cały czas w domu to jest do niej bardzo przywiązany. My przerabialiśmy to samo, w związku z tym, że ja jestem cały czas ze Spikiem w domu to jest bardzo, bardzo do mnie przywiązany. Jesli wychodzimy z nim oboje na spacer i się rozdzielamy to jest to samo, staje okoniem i ani rusz. Jak był mały to było tak samo jak u Was, teraz jest lepiej chociaż dalej trochę płacze :tak:
Archer poprostu pilnuje swojej rodzinki :) Nie wiem co Wam poradzić, Spikowi to samo przeszło jak wydoroślał :)

[ Dodano: 2007-03-30, 13:06 ]
Dodam jeszcze, że ja absolutnie nie mogę pogłaskać żadnego innego psa na spacerze bo wtedy jest dopiero maksymalna zazdrość, chyba że Spike nie widzi... taki rozpieszczony mój synuś jest :)

Naika 
Fundacja PRIMA

Mój labrador: Tsuga i Masza (DT)
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2007-03-30, 13:18   

Mnie się wydawało, że mój pies problemów z zostawieniem kogoś z nas nie ma, kiedy zostaje z kimś innym, ale raz została z moją siostrą ( więc nieobcą osobą) na plaży i taki lament odstrzeliła, że aż mnie serducho się kroiło - ale przeważył chyba fakt, że ona widziała, jak ja odchodzę przez dłuższy czas.
Faktycznie może być bardzo przywiązany do żony, zwłaszczas jeżeli z nią spędza więcej czasu. I chyba nie histeryk, ale młody, rozpuszczony psiak ;) . Pewnie spędzanie z nim więcej czasu sam na sam bez żony mogłoby pomóc - u nas, kiedy jedno w tym wieku "zaniedbało" spacery i zabawy z psem, od razu pies przestał tego kogoś słuchać. Może więc warto spróbować męskich wypadów ;) .

papieju 

Mój labrador: Archer
Wysłany: 2007-03-30, 13:20   

Chyba zacznę popołudniami nadrabiać z nim spacerki męskie ;)

Agata 

Mój labrador: Masha i Hoover
Pomogła: 27 razy
Wysłany: 2007-03-30, 13:51   

Naika napisał/a:
spróbować męskich wypadów
bardzo atrakcyjnych.
Może poskutkuje na poczatek zwykłe przekupstwo. Żona odchodzi, pies dostaje od Ciebie smakołyk, idziecie pobawić się aportem lub piłką. Poza tym można by też spróbować nagrody (od osoby odchodzącej) za grzeczne czekanie.

Enzo 

Mój labrador: ENZO Lualaba i Pola (Betty Anpi Buffyland)
Wysłany: 2007-03-30, 14:26   

Jaki histeryk, to norma!!! Ja wychodzę za drzwi po pocztę i wracam za 1 min, reakcja taka sama jakby mnie nie było 5 godzin. Cieszcie się bardzo z tego że to za Wami tak tęskni, a nie za ukochaną (sunią). Powinniście byś z tego zadowoleni i dumni!
Barbara Borzymowska

Freya 

Mój labrador: Kaiper ( Teo Lualaba)
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2007-03-30, 14:40   

Nasz Roduś rzadko zotaje sam i nie robi z tego wielkiej histerii. Jak jakaś osoba z samochodu wyjdzie to też go nie rusza.
Histeryzuje za to jak stajemy samochodem i nie wyłączymy silnika.
Wtedy zaczyna się skomlenie, piszczenie, szczekanie. Jak jedziemy to siedzi i patrzy przez okno. Jak staniemy naświatłach to już zaczyna skomleć.
W zasadzie co światła to on piszczy. Ale kiedy gasimy silnik to nie piszczy.

Dziwny jakiś.

cc704 
Barbara

Mój labrador: Figa [CZARNA], Barbi[chodsky pes]
Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2007-03-30, 14:45   

papieju napisał/a:
Oczywiście dostał ścierą przez tyłek jak zawsze, ale praktykujemy to już jakiś czas i nie pomaga.

I raczej nie pomoże. Lepiej w takich przypadkach zająć psa czymś ciekwszym niż to co robi.

Monka 

Mój labrador: Goofy
Pomogła: 22 razy
Wysłany: 2007-03-30, 14:54   

Freya napisał/a:
Dziwny jakiś.

lubi jeździć po prostu ;) , jak silnik działa to znaczy że trzeba jechać a nie stać rotfl ;)

Anulka 

Mój labrador: Spike
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2007-03-30, 15:02   

Freya napisał/a:

Histeryzuje za to jak stajemy samochodem i nie wyłączymy silnika.
Wtedy zaczyna się skomlenie, piszczenie, szczekanie. Jak jedziemy to siedzi i patrzy przez okno. Jak staniemy naświatłach to już zaczyna skomleć.
W zasadzie co światła to on piszczy. Ale kiedy gasimy silnik to nie piszczy.

Może sobie poprostu skojarzył, że wyłączenie silnika= wychodzę i będę biegał a nie siedział w tym aucie :) W końcu laby szybko się uczą rotfl

Jobe 

Mój labrador: Oskar
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2007-03-30, 15:04   

Oskar natomiast nie widzi sensu siedzenia w samochodzie jeżeli silnik jest wyłączony, wtedy natychmiast chce wysiadać

natansalda 
Natalja

Mój labrador: Billy
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2007-03-30, 15:06   

Oj z tego co czytam to moj jakis dziwny - w zasadzie nie placze ani za mna ani za mama :( Wychodzi ze znajomymi na spacer bez problemu a gdy sie rozdzielamy na spacerku to przez chwile patrzy za druga osoba ale potem juz zapomnia.

xsara 

Mój labrador: Aimo
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2007-03-30, 16:32   

Radziłabym ignorować te archerowe "płacze"- nie pocieszać, nie głaskać. W zamian za to jakieś konkretne zadanie do wykonania i nagroda. Niech się skupia chłopak na pracy, a nie na sentymentach. Oczywiście jeśli Wam te płacze przeszkadzają. :* dla kochanego pieseczka.

ancia 

Mój labrador: Moris
Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2007-03-30, 17:44   

hey :)
A myślałam, że tylko Moris jest takim histerykiem.
Wychodzimy z domu, zbieramy się do wyjścia, nie widzi że bierzemy smycz-ryk, zauważy już smycz ale i tak profilaktycznie się rozryczy.
W aucie kiedy wracamy od weta, a ktoś wyjdzie po coś do sklepu-ryk, jak ktoś pójdzie do sklepu a on musi czekać z inną osobą przed-też ryk. Poza tym płacze nawet jak jest z nami w pomieszczeniach dużych, najczęściej w poczekalniach u weta, siada i zaczyna wyć, ze zniecierpliwienia, jakaś czarna rozpacz nagle.
Nie wie co się dzieje. czuje się niepewnie-to najlepszą robotą dla niego jest poprostu się rozryczec :pa: z nudów też lubi sobie popłakać. :|

pozdrawiam :*

Andevil 

Mój labrador: Dante (Cooper Creek Leminiscatus) & Beza
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2007-03-30, 19:09   

W tym momencie przypomniał mi się mój dawno już za TM rodzinny spaniel Ojos. U niego to był dopiero szczyt - potrafił całą drogę z Gliwic nad morze (wakacyjny wyjazd samochodem) histeryzować - szczekać na najwyższych tonach, piszczeć, skomleć, obśliniać szyby. Niczym nie dało się go uspokoić. Uwielbiał jeździć samochodem, ale tak naprawdę to kochał wsiadanie i wysiadanie.
I tak było co roku. Aż mój ojciec - lekarz zdecydował podać psu przed podróżą środki uspokajające. Nic z tego - histeria podróżna jak zwykle. Za to po przyjeździe na miejsce odsypiał dwa dni :)

Odpowiedz do tematu