Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak porozmawiać z sąsiadami, ze labek na dworze = zły pomysł
Autor Wiadomość
steniu 
.........

Mój labrador: ...........
Wysłany: 2006-12-15, 08:18   

malta79 napisał/a:
Steniu uważasz ,że psu się krzywda nie dzieje
no ale jaka krzywda ? zywy lab. ma ogrod warunki do biegania, do szalenstw? to lepiej go zamknac w domu? nie ma ani słowa o łancuchu , linie , o klacie?

Andevil napisał/a:
Po powrocie właścicieli pies oczywiście jest w domu.
i co zrobi Sm, policja? spi w domu w nocy:) nie wyje, nie poluje , nie gryzie sasiadow!?
nic nie napisali o tym ze go głodza!

Andevil 

Mój labrador: Dante (Cooper Creek Leminiscatus) & Beza
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2006-12-15, 08:41   

Dzięki za Wasze rady. Spróbuję faktycznie z nimi porozmawiać.

steniu 
.........

Mój labrador: ...........
Wysłany: 2006-12-15, 08:44   

Andevil napisał/a:
faktycznie z nimi porozmawiać.
to jest jedyny madry sposob:) porozmawiac :) wzywajac Pol. SM:) zniechecisz sasiadow , wywołasz konflikt, a to niczemu nie słuzy:(

Magda_mn 

Mój labrador: Loco i Pepe
Pomogła: 25 razy
Wysłany: 2006-12-15, 10:23   

steniu napisał/a:
zywy lab. ma ogrod warunki do biegania, do szalenstw? to lepiej go zamknac w domu? nie ma ani słowa o łancuchu , linie , o klacie?

to pewnie zależy od egzemplarza i przyzwyczajeń ;) Loco, to wiem napewno, woli 5 godzin samotności spędzić śpiąc ze swoim ukochanym osiołkiem na swojej ulubionej kanapie rotfl
zamknięty sam w ogrodzie siedzi na progu, skuczy, wskakuje na drzwi próbując je otworzyć itp. - sprawdzone w praktyce ;)
steniu napisał/a:
porozmawiac wzywajac Pol. SM:) zniechecisz sasiadow , wywołasz konflikt, a to niczemu nie słuzy:(

Zgadzam się z powyższym...
Zaś jeśli koleżanka widzi,że pies jest nieszczęśliwy i zle mu na zewnątrz przez tyle godzin i chce porozmawiać z sąsiadami na ten temat, a przypuszcza, że delikatne argumenty do nich nie trafią, to ja nie sugerowałam wzywania straży , toz-u czy policji, a jedynie taki blef w rozmowie, polegajżcy na tym, że powie sąsiadom, że wspomniane służby były pod ich nieobecność i wypytywały czy pies wyje, czy długo siedzi sam itp.( poprostu sie interesowały) ;)

olcia1001 
Mój Aniołeczek

Mój labrador: Zora
Pomogła: 15 razy
Wysłany: 2006-12-15, 10:49   

A ja włożyłabym do skrzynki anonima... Takiego tłumaczącego wszystko dlaczego tak nie powinno byc, jest jeszcze czas bo co bedzie jak przyjdzie mroz -15C ?? ? nie wiem czy nawet Labkowi bedzie fajnie na dworze przez 8 godzin. Zora tez sama na ogrodzie nie biega... Kładzie sie pod drzwiami i czeka albo skacze na drzwi...

malta79 
'spieszmy sie kochać ..'

Mój labrador: Malta
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2006-12-15, 15:50   

kajeczka napisał/a:
malta79 napisał/a:
.Steniu uważasz ,że psu się krzywda nie dzieje, jak sterczy cały dzien na dworzu, to nie ma sensu dalsza dyskusja

steniu nic takiego nie napisal .... wyrazil tylko opinie ze straz miejska sie tym nie zainteresuje

A ja natomiast uważam,że straż miejska nie tylko wtedy musi reagować ,gdy psa się bije, głodzi i znęca się nad nim, ale również wtedy ,kiedy nie zapewnia mu się schronienia podczas nieobecności właścicieli.Nasi strażnicy miejscy chętnie interweniuja w takich sprawach, które chociaz kończą się słownym upomnieniem, dają efekty.

maleńka 

Mój labrador: Spajki
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2006-12-16, 10:39   

Olcia narazie nie ma mrozu wiec nie wiadomo moze wtedy bedzie w domu siedział jezli nie to wtedy bedzie problem =/

goka 
ciasteczkowy piesek

Mój labrador: zmyłka
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2006-12-16, 12:36   

Ja myślę,że nie przesadzajmy.....Nie ma mrozu,deszczu ,naprawdę nie sądzę,żeby był to powód do interwencji jakiś służb.Co innego gdyby pies całą dobę przebywał na dworze bez zabezpieczenia.... Moja Zmyłka na pewno chętniej zostałaby w ogrodzie w czasie mojej nieobecności niż w domu -tyle,że z mojego ogrodu już nic by nie zostało.Nie szukajmy wg mnie przejawow okrucieństwa na siłę - reagujmy tam gdzie dzieje się naprawdę coś złego - i tak niestety będziemy mieli co robic :bad:

melody_88 
Weronika

Mój labrador: Buster
Wysłany: 2006-12-16, 12:51   

[b]goka[/b], zgadzam się ;-) poza tym, ludzie...labrador to jest pies, potrzebuje ruchu świeżego powietrza i zajęcia. Jak na moje każdy psiak wolałby zostać na dworze gdzie może sobie pobiegać, obwąchać każdy kąt itd niż być zamknięty w 4 ścianach i skazany na nudę... Buda faktycznie jest niezbędna- i tylko to stanowi problem, ale przesadzacie sądząc, że w taką pogodę jaka jest obecnie psu jest zimno... na pewno nie! Ja jadę dzisiaj z Busterem nad jeziorko i zapewniem, że nie zmarznie, a skoro nie zmarznie w zimnej wodzie to z pewnością nie zmarznie będąc sobie na podwórku... Jeszcze jeden plus przebywania na dworze- pies chce się załatwić to nie musi się męczyć czekając na właścicieli.. ;-)

cc704 
Barbara

Mój labrador: Figa [CZARNA], Barbi[chodsky pes]
Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2006-12-16, 13:32   

Labki jako psy surowego klimatu na pewno wola pozostac na dworze niz siedziec w cieplym mieszkaniu. I na dworze maja mozliwosc obserwowac otoczenie podczas gdy siedzac w domu same nudza sie o wiele bardziej. Ja bym nie zostawila psa na dworze z innego powodu - balabym sie, ze ktos mi go ukradnie, otruje czy w inny sposob skrzywdzi. Raczej bym sie powstrzymala od uwag pod adresem sasiadow, tym bardziej, ze nie sadze, ze takowe cos by zmienily. Policja czy straz miejska nie reaguja w powazniejszych przypadkach wiec w takim tym bardziej nie maja nic do roboty.
Jakies schronienie pies powinien miec.

Queenis22 

Mój labrador: TITO
Wysłany: 2006-12-20, 03:50   

łe ja bym wnosków tez tak nie wysuwał jezeli jest ogródek to czemu nie no ale powno byc cos takiego w dzwiach jak jest w nieczech czy stanach ze pies jezeli chce moze weść do domku ale w Polskim Swiecie jest dziwnie ludzi mają to w nosie co niekutrzy mają dom ogrod duży to pownni sobie zrobic takie wejsce dla psów my w niemczech mamy takie cos :) i to by było najlepszym rozmozaniem wedgle mnie :) pies ma dostęp do wszystkiego a jezeli ktoś zostawia psa na dworku przez 10 H bez mozliwosć wejścia do domku po jedzenie czy picie to jest cos nie tegges a usprawieliwanie sie cza psa zostwić bo pogryzie to czabyło se wziośc pinczerka lub yorka albo janika czy cos innego albo struzującego a nie labka :] który potrafi chate zdemolowac se natrualne :D bo sie nudzi :P takie me zdanie w Dzwiach przejscie dla Labka :D

olcia1001 
Mój Aniołeczek

Mój labrador: Zora
Pomogła: 15 razy
Wysłany: 2006-12-20, 09:38   

maleńka napisał/a:
Olcia narazie nie ma mrozu wiec nie wiadomo moze wtedy bedzie w domu siedział jezli nie to wtedy bedzie problem =/

mam nadzieje ze chociaz wtedy sie opamietaja!!!

BeataPia 
Beata

Mój labrador: Shutter (nie labrador)
Wysłany: 2006-12-20, 10:32   

Queenis22 napisał/a:
takie me zdanie w Dzwiach przejscie dla Labka

widać, że w Niemczech mieszkasz. Sory, ale w Polsce takie drzwiczki to:
1. zaproszenie dla złodzieja bo przecież labek jest psem dużym i takie wejście musi być odpowiednich rozmiarów więc i człowiek może się przecisnąć lub inaczej to wykorzystać. No i nie łudźmy się z labka pies strużujący to raczej nie jest
2. Ja oglądałam takie klapki i niestety w naszym klimacie to chyba tylko dla tych co nie mają na co pieniędzy wydawać więc będą grzać ogródek.

A co do sąsiadów, faktycznie buda była by bardzo pożądana, ale pamiętaj musisz tam mieszkać i jakoś z tymi ludźmi żyć, więc trzeba to naprawdę dyplomatycznie załatwić.
Sama wiem coś na ten temat, bo "wojowałam" z sąsiadami którzy nie mają ogrodzenia a pies siedzi na zewnątrz i niestety jest agresywny do ludzi. Ja z nimi tylko rozmawiałam, tłumaczyłam a efekt jest taki, że pies nadal robi co chce a z wielkiej przyjaźni nie pozostało nic, a sąsiadka się praktycznie do mnie nie odzywa. To jest bardzo ciężki temat i naprawdę trudno coś radzić nie znając tych ludzi.

kajeczka 

Mój labrador: Dexter ....już mój :))))
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2006-12-20, 10:35   

Queenis22 napisał/a:
czabyło se wziośc
:co?:

Queenis22 

Mój labrador: TITO
Wysłany: 2006-12-20, 18:52   

BeataPia, pomyśl to nie boli :] skoro Malamutan potrafi przejść przez takie wejscie to i labek by potrafił :) Moja Rodzina zajmuje sie hodowlą psów Zaprzegowych i nie leży w naszej nautrze zostawiać psów na dowrze choć te psy to natrulane ich warunki ale mimo to zrobilismy im wejscia do domku i w Niemczech jak w Polsce są złodzieje i jak i na całym świecie są złodzieje wiec pomysl Troszke bo jak Buda odpada to jest tylko takie rozwiązanie i już :) i nigdzie nie napisałem ze labek to pies struzujący a napsiałęm ze jak by chcili psa strużującego to innej rasy pies :) kajeczka, ??

[ Dodano: 2006-12-20, 19:00 ]
zaraz podam przykład zeby nie było :)

[ Dodano: 2006-12-20, 19:16 ]
Malamutan
Wysokość: 56-58 cm 61-63 cm
wiec to nie jest kosmiczna dzura w dzwiach moza zrobic 50cm i pies se przeczołga tak bynajmniej mają moi rodzice 60 na 60 i pies zadnych problemów nie ma ja tu tylko ma zwgledy dobre dla psa nie dla siebie ze chce pokazać swoje ja a rozmawiać z włascielami trzeba zacząć ostro i nie wazne czy będą potem obrazeni czy kij go wie co poprostu podejsc i walic prosto z mostu texstem przerpaszam szanowy sosiedzie czy jak bym pana zostawiał na 8 czy 10 H pod domem to czy było by pau miło jak by nic nie poskutowało to do Strarzy bym dzownił i nie wazne co by potem pomysleli sobie omnie waze zeby pies miał sie dobrze

Odpowiedz do tematu