Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak porozmawiać z sąsiadami, ze labek na dworze = zły pomysł
Autor Wiadomość
Andevil 

Mój labrador: Dante (Cooper Creek Leminiscatus) & Beza
Pomogła: 6 razy
  Wysłany: 2006-12-13, 11:47   Jak porozmawiać z sąsiadami, ze labek na dworze = zły pomysł

Witam,
problem polega na tym, ze moi sąsiedzi mają labka, który w czasie ich pobytu w pracy czeka na nich 8-9 godzin na dworze, po prostu na progu domu. Budy nie ma. Żal mi go jak diabli. Na razie nie bylo jeszcze mrozów, ale zaraz pewnie nadejdą. Po powrocie właścicieli pies oczywiście jest w domu.
Jak tu delikatnie porozmawiać, ze to nie jest dla psa najlepsze rozwiazanie? Moze oni nie zdają sobie sprawy, jak ten pies marznie?

kajeczka 

Mój labrador: Dexter ....już mój :))))
Wysłany: 2006-12-13, 12:02   

PO co delikatnie? Zapytaj sie po prostu czy psu nie zimno tak na dworze?

Magda_mn 

Mój labrador: Loco i Pepe
Pomogła: 25 razy
Wysłany: 2006-12-13, 12:50   

Powiedz, że interesowała się psem straż miejska albo TOZ- może się przestraszą... ;)

Viola 
szalona pańcia ;))

Mój labrador: Tamira-Aisha z Syleny
Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2006-12-13, 12:53   

Andevil, zwyczajnie zwróć uwagę , że widzisz jak psu źle .
Może ludzie są nieświadomi , to trzeba im włożyć do głów , że to nie jest pies pasterski , czy stróżujący , żeby całe dnie na dworze :confused: . A jeśli już , to każdy pies przydomowy MUSI mieć ocieploną budę , taki jest wymóg prawa.
Ubiegłej zimy straż miejska chodziła po moim osiedlu ( gdzie jest też tochę gospodarstw) i sprawdzała czy psy podwórzowe mają ocieplone budy.

Enzo 

Mój labrador: ENZO Lualaba i Pola (Betty Anpi Buffyland)
Wysłany: 2006-12-13, 13:07   

Magda_mn napisał/a:
Powiedz, że interesowała się psem straż miejska albo TOZ

I spytaj czy im byłoby przyjemnie jakby pies siedział w domu a oni 8 godzin pod drzwiami.
Barbara Borzymowska

LosKurczakos 

Mój labrador: Aida from Harpuzja
Wysłany: 2006-12-13, 23:26   

Napisz ANONIM że jak się nie poprawia to starz mniejska , policja , wojsko , FBI czy co tam wolisz ;)
Powinni się wystraszyć.

AsiaM 

Mój labrador: Porscha
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2006-12-14, 18:54   

Ja bym wrzuciła do skrzynki ulotkę reklamującą różne modele niedrogich bud dla psów.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć i filmów w HD:
borowskiestawy.pl/old_puppy/old_p_n_porscha.php

malta79 
'spieszmy sie kochać ..'

Mój labrador: Malta
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2006-12-14, 21:05   

A ja bym w momencie, kiedy pies jest na dworzu zadzwoniła po straż miejską.Trzeba mieć nie równo pod sufitem, żeby się nie domyślać, że tak się psa nie traktuje.To dorośli ludzie, czas uświadamiania mają dawno za sobą, w dorosłym wieku jest czas ponoszenia konsekwencji za swój brak wyobrażni.

steniu 
.........

Mój labrador: ...........
Wysłany: 2006-12-14, 21:23   

a tak serio :pada: powiedzcie gdzie i w ktorym momecie ci ludzie łamia prawo tak ze trzeba wzywac policje, straz wiejska??? hmmmm wyjasnicie mi to ?

malta79 napisał/a:
A ja bym w momencie, kiedy pies jest na dworzu zadzwoniła po straż miejską.Trzeba mieć nie równo pod sufitem, żeby się nie domyślać, że tak się psa nie traktuje.To dorośli ludzie, czas uświadamiania mają dawno za sobą, w dorosłym wieku jest czas ponoszenia konsekwencji za swój brak wyobrażni.
a tego posta to juz zupełnie nie czaje:(???

bo ja nie wiem bija go? głodza? przywiazali do drzewa łancuchem ? do budy go przypieli na linie?

malta79 
'spieszmy sie kochać ..'

Wysłany: 2006-12-14, 21:32   

Mogę Ci wyjaśnić STENIU..
Jeżeli zostawiają psa na dworzu to logiczne ,że muszą mu zapewnić jakieś schronienie w razie deszczu ,śniegu, wichury...W końcu pies siedzi na zewnatrz 8 godzin, czy mu się to podoba ,czy nie , nie ma możliwości wyboru.

Więc ja również nie czaję tego czego Ty nie czaisz..

No i ps.Jaką straż wiejską masz na myśli?Pisałam o miejskiej , wiejskiej nie czaje..

steniu 
.........

Mój labrador: ...........
Wysłany: 2006-12-14, 21:38   

ale co ma SM, policja do budy psa? :pada: hmm i po drugie myslisz ze lab bedzie siedział w budzie? mnie sie wydaje ze chocby ona była ocieplana oswietlana z klima to i tak lab woli czekac na progu?! ogolnie kazdy pies nie przywiazany , przydrutowany bedzie czekał przy wejsciu, przy bramce , na progu!

a najlepiej zadzwoncie do strazy dla zwierzat , napewno cos zrobia w tej sprawie>!

[ Dodano: 2006-12-14, 21:39 ]
w-m złe klikniecie

marley 

Mój labrador: Marley&Spike[']
Pomogła: 13 razy
Wysłany: 2006-12-14, 21:44   

steniu napisał/a:
straz wiejska

dobre...

malta79 
'spieszmy sie kochać ..'

Wysłany: 2006-12-14, 22:25   

steniu napisał/a:
ale co ma SM, policja do budy psa? :pada: hmm i po drugie myslisz ze lab bedzie siedział w budzie? mnie sie wydaje ze chocby ona była ocieplana oswietlana z klima to i tak lab woli czekac na progu?! ogolnie kazdy pies nie przywiazany , przydrutowany bedzie czekał przy wejsciu, przy bramce , na progu!

a najlepiej zadzwoncie do strazy dla zwierzat , napewno cos zrobia w tej sprawie>!

[ Dodano: 2006-12-14, 21:39 ]
w-m złe klikniecie

Straż miejska u nas również się takimi sprawami zajmuje, bo innych organów nad tym czuwających nie posiadamy.Steniu uważasz ,że psu się krzywda nie dzieje, jak sterczy cały dzien na dworzu, to nie ma sensu dalsza dyskusja.Ja nie przekonam Ciebie ,Ty nie przekonasz mnie,więc pozdrowionka dla piesa i tyle. ;)

kajeczka 

Mój labrador: Dexter ....już mój :))))
Wysłany: 2006-12-14, 22:31   

malta79 napisał/a:
.Steniu uważasz ,że psu się krzywda nie dzieje, jak sterczy cały dzien na dworzu, to nie ma sensu dalsza dyskusja

steniu nic takiego nie napisal .... wyrazil tylko opinie ze straz miejska sie tym nie zainteresuje

maleńka 

Mój labrador: Spajki
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2006-12-14, 22:58   

Ja bym nie wzywała strazy miejskiej bo pozniej mozna miec tylko kłopoty i ze strony SM i po co się kłucic z sasiadami. Lepiej z nimi porozmawiać o tym czemu tak robia i poradzic im. Narazie nic temu psu sie nie dzieje. Dopieor jak zostawia go na mrozie i deszczu to wtedy mozna sie zastanowic nad powaznymi krokami.

Odpowiedz do tematu