Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Obrażony Labek
Autor Wiadomość
DelfjusPlooto 

Mój labrador: PLUTO
Pomogła: 40 razy
Wysłany: 2005-02-03, 21:02   

co chce pokazać pies swoją "obrażoną" postawa co chce nam przekazać?

Katarzyn@ 
Moderator

Mój labrador: Ciasteczka
Pomogła: 30 razy
Wysłany: 2005-02-03, 21:57   

Wiesz, ja za swoim psem nie mam takich problemów, on wie kto rządzi stadem i nie ma prawa się 'obrażać'. Musze poszperać w książkach, jak znajdę dokładnie o co chodzi to napisze. Teraz nie mam czasu bo sie uczę :( .

DelfjusPlooto 

Wysłany: 2005-02-03, 22:02   

Plooto też jak narazie sie nie obraża ale pytam z ciekawości i być może na przyszłość kiedy przyjdzie mu taki pomysł do głowy

Katarzyn@ 
Moderator

Wysłany: 2005-02-03, 22:06   

Generalnie wszystko zamyka się w jednym stwierdzeniu: Pies i jego pozycja w stadzie.
Wg. mnie to ważne, pies który wie że nie jest za nikogo odpowiedzialny, wie gdzie jego miejsce jest szczęśliwy i odprężony.
Nie w głowie mu próby 'zapanowania' w rodzinie. Choć trzeba byc czujnym, bo każdy psiak jak tylko trochę 'odpuścimy' instynktownie bedzie próbował przejąć władzę.
Jestem przekonana że te różne zachowania psów wiążą się z jego niepewnością lub zbytnią pewnością siebie w danej sytuacji.
Jak wspomniałam poprę to odpowiednią literaturą ale za jakiś czas.

DelfjusPlooto 

Wysłany: 2005-02-03, 22:16   

chyba wiem co masz na myśli i przyznam że ma to sens. Według tej teorii chyba mogę zaliczyć do sukcesów wychowawczych fakt, że Plooto jak na razie sie nie obraża

Ndal 

Pomogła: 86 razy
Wysłany: 2005-02-03, 22:46   

Cytat:
Wg. mnie to ważne, pies który wie że nie jest za nikogo odpowiedzialny, wie gdzie jego miejsce jest szczęśliwy i odprężony.

No a co zrobić w takim razie np z psami przewodnikami niewidomych - one za człowieka czy też jego bezpieczeństwo odpowiedzialne.
Fakt - muszą mieć czas i na beztroską zabawę ale czy są nieszczęśliwe ?

A poza tym powtórzę raz jeszcze: są zachowania psów które w
Cytat:
Generalnie wszystko zamyka się w jednym stwierdzeniu: Pies i jego pozycja w stadzie
nijak się nie mieszczą. Pewnie że może niezbyt liczne ale jednak są.
No i pozostaje pytanie : "Czy to pies ? Czy to bies ? " ;)

DelfjusPlooto 

Wysłany: 2005-02-03, 22:50   

a ja mam pytanie jak sie zachowac jak pies sie obrazi?

Wredny 
Bardzo Wredny

Mój labrador: Fafik
Wysłany: 2005-02-03, 22:50   

Cytat:
Wiesz, ja tam nie będę podważała opini uznanych behawiorystów i pozostanę przy swoim zdaniu
... teorie behawioralne zmieniają się jak szkiełka w kalejdoskopie...

skoro potrafimy przypisać psom ludzkie emocje jak radość, przywiązanie, towarzyskość... to dlaczego nie możemy przypisać negatywnych: wredoty (pozdrawiam samego siebie :twisted: ), bycia złośliwym, itp. ?? ?

psy mają różne charaktery (co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości), i to nie wynika po prostu z ich pozycji w stadzie...

:shock:

[ Dodano: 2005-02-03, 21:51 ]
DelfjusPlooto,
Cytat:
ja mam pytanie jak sie zachowac jak pies sie obrazi?
postawić go do kąta !

Kinia 

Mój labrador: ARGOS
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2005-02-08, 21:34   

wiecie do tej pory żaden pies się na mnie nie obraził aż do wczoraj....zabroniłam mu a wręcz zaciągnęłam do domu od suczki labradorki która akurat miała cieczkę......słuchajcie jakbyście zobaczyli ten wyraz pyska, uszy położone do tyłu, nie chciał jeść ani przyjść do mnie.....całe szczęście nie trwało to długo ale obraził się na mnie mój kochany Argosik;))))) chyba że mu za duzo nagadałam....jak by mnie ktoś z boku posłuchał.....
Wredny postawić labka do kąta?????? jak powiesz jak to zrobić....przecież on musi być wszędzie.....

DelfjusPlooto 

Wysłany: 2005-02-08, 22:15   

labek w kącie chciałabym to zobaczyć. :mrgreen:

Katarzyn@ 
Moderator

Wysłany: 2005-02-10, 23:01   

Cytat:
słuchajcie jakbyście zobaczyli ten wyraz pyska, uszy położone do tyłu, nie chciał jeść ani przyjść do mnie.....całe szczęście nie trwało to długo ale obraził się na mnie mój kochany Argosik;))))) chyba że mu za duzo nagadałam....jak by mnie ktoś z boku posłuchał.....

Połozone uszy i to że pies nie chciał do Ciebi eprzyjść świadczą nie o obrażeniu się, tylko o strachu i niepewności.
Sama piszesz że mu nagadałaś, więc ten nie rozumiejąc co do niego mówisz najprawdopodobniej przestraszył się 'kary' i zastanawiał się jaką opcję wybrać, w nogi czy do Ciebie...

m.m.s 

Mój labrador: FIGA
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2005-02-11, 11:29   

a moja czasami leżakuje sobie sama w kącie,bez obrażania się czy jakiejś komendy poprostu kładzie się w przedpokoju w kącie iśpi w najlepsze.

Kinia 

Mój labrador: ARGOS
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2005-02-11, 12:20   

Kasiu żadnej kary nie było i nie będzie bo ja niestety nie a może stety nie z tych...fakt nagadałam się....do niego;) jedyna kara słowna to był zakaz suczek:))) i może zrozumiał?....ale ja uważam że i tak nie umieją się obrażać....

Odpowiedz do tematu