Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Lizanie łap
Autor Wiadomość
melody_88 
Weronika

Mój labrador: Buster
Wysłany: 2006-11-19, 13:13   Lizanie łap

W pewniej książce przeczytałam "Obsesyjne lizanie przednich łap przypomina obsesyjne mycie rąk przez ludzi. Skontaktuj sie z weterynarzem, który przepisze odpowiednie leki. Problem szczególnie często spotykany u labradorów i dobermanów." W związku z tym mam pytanie: czy spotkaliście się z czymś takim? Mój Buster liże czasem przednie łapy, nie sądzę żeby to był probem, robi to najczęściej po jedzeniu lub piciu, ale to raczej nie jest obsesja... A czy Wasze psy mają taką obsesje i jaka jest granica między obsesją a zwykłym lizaniem łap? :P :)

sylwiaczek 

Mój labrador: Nigra
Pomogła: 15 razy
Wysłany: 2006-11-19, 13:51   

Nigra liże sobie łapy dośc często, zawzyczaj rano. Pytałam weta, czy czasem to może jakies uczulenie, ale wet powiedział, ze Nigra jest czyściochem :)

DelfjusPlooto 

Mój labrador: PLUTO
Pomogła: 40 razy
Wysłany: 2006-11-19, 14:00   

Pluto lize ale nie jest to jego obsesja :)

kajeczka 

Mój labrador: Dexter ....już mój :))))
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2006-11-19, 14:08   

sylwiaczek napisał/a:
Nigra jest czyściochem

Tez tak to postrzegam :) szczególnie w zimie psiaki czesto wylizuja lapki z soli ktora sypana jest na jezdni

astaroth 
...twisted...

Mój labrador: Lestat
Pomogła: 50 razy
Wysłany: 2006-11-19, 14:41   

Lestuń też liże, najczęściej rano i wieczorkiem, czyżby poranna i wieczorna toaleta? :rotfl: ale nie postrzegam tego jako obsesję bo nie robi tego przesadnie często czy długo :)

pysia22 

Mój labrador: Vento
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2006-11-19, 15:09   

melody_88 napisał/a:
Mój Buster liże czasem przednie łapy, nie sądzę żeby to był probem, robi to najczęściej po jedzeniu lub piciu, ale to raczej nie jest obsesja...

U nas jest podobnie :)

melody_88 
Weronika

Mój labrador: Buster
Wysłany: 2006-11-19, 15:19   

hmmm to ciekawe, że podobno taki problem pojawia się bardzo często u labradorów, a póki co nikt się z tym nie spotkal...

mar_tusia 

Mój labrador: NEGRO(lab)i MASTER(bc)
Pomogła: 29 razy
Wysłany: 2006-11-19, 15:38   

ja spotkałam niedawno u weta labka który miał wylizane do krwii tylne łapy :( strasznie to wyglądało ale u nich to ponoć wynik alergii pokarmowej był i jeszcze jakiejś

Michaela 
& Basco

Mój labrador: Basco
Wysłany: 2006-11-19, 17:24   

Basco tez sobie lapki lize i musze przynac ze jesienia zdecydowanie czesciej lize niz w pozostale pory roku :) Dba o siebie :) ;)

Naika 
Fundacja PRIMA

Mój labrador: Tsuga i Masza (DT)
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2006-11-19, 18:24   

Lizanie łap może mieć podłoże psychiczne - coś się zmienia w życiu psiaka, coś go denerwuje i wtedy może pojawić się wylizywanie łap - koleżanka miała taki problem ze swoim sznaucerem, który aż ranę sobie zrobił tym wylizywaniem.
Pies nie dostawał żadnych leków, ale szybko znaleziono przyczynę (pies zaczął na dłużej zostawać sam w domu). Wszystko wróciło do normy po tym, jak w niektóre dni zaczęła zabierać go do pracy.

Jeśli pies zawsze wylizuje sobie łapy, to można to uznać za normę, pod warunkiem, że robi to w ramach "mycia" i nie powstaje rana. Jeśli zaś nagle zaczął się tym intensywnie zajmować wypadałoby się temu przyjrzeć.

A ja mam klasycznego brudasa - mało co w ogóle ta moja panna sobie wylizuje, chyba że miskę ;)

Tequila 
...

Mój labrador: Tequila
Wysłany: 2006-11-19, 20:04   

mar_tusia napisał/a:
ja spotkałam niedawno u weta labka który miał wylizane do krwii tylne łapy

Tequila też tak uporczywie liże sobie łapki, ale przednie :zab: miała nawet krwiaka, nie obeszło się beż weta. Na szczęście ostatnio trochę przystopowała.

kusoaga 

Mój labrador: Labi
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2006-11-19, 20:57   

Labi raczej tez brudasek, bo jakos niezauwazylamwylizywania lapek, a juz napewno nie w takim stopniu, zeby byl powod do niepokoju.

natalka23 

Mój labrador: labowaty BOSMAN
Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2006-11-19, 21:19   

A to dziwne, bo mój wcale nie lize, chyba że mu wazeliną natłuścimy w zimie to trzeba trzymać delikwenta bo uwielbia lizać kremy.

Bagutek 
Magda

Mój labrador: Bagut
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2006-11-19, 22:36   

Bagut liże sobie przednie łapy - przedramiona - ale tylko po jedzeniu. Po piciu już nie.
Spotkałam się z sugestią, że to atawizm - psy pracujące w wodzie natłuszczały sobie łapy resztkami jedzenia. Być może to prawda. W każdym razie im coś było smaczniejsze, tym intensywniejsze lizanie ;-) ale to trwa ledwie chwilę. Za to lizaniu towarzyszy wielce intensywne, zadowolone mlaskanie :)

Viola 
szalona pańcia ;))

Mój labrador: Tamira-Aisha z Syleny
Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2006-11-20, 01:30   

Bagutek, u nas identycznie ! Ajsza po każdym posiłku liże łapki właśnie w taki sposób .
Tłumaczę jej, że rączki myje się przed jedzeniem, ale nie dociera ;)

Odpowiedz do tematu