Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciastka ciasteczka i inne smakołyki
Autor Wiadomość
vill 
koniara i jej synuś

Mój labrador: Batler[Utillo z Grandy Bandy]
Wysłany: 2007-03-27, 09:35   

Własnie sie zbieram do robienia psich ciastek wątrobowy.
nie wyobrażacie sobie jak mnie pies teraz kocha rotfl

agaaga001 

Mój labrador: Nero
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2007-03-27, 10:09   

hahaha ja jakis czas temu tez zrobilam watrobiane ciasteczka.... kochal mnie kochal a jak sie skonczyly to hmm.....kocha mnie troche mniej ;) ;)

cuciola 

Mój labrador: Tommy
Pomogła: 45 razy
Wysłany: 2007-06-01, 17:20   

ktos probowal ciasteczek purina one?

kupilismy takie,zapach maja jak te pro-plana,Yoghiemu bardzo smakuja..

Yoghi (*)

natalka23 

Mój labrador: labowaty BOSMAN
Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2007-06-01, 18:56   

cuciola, ja takich ciastek w sklepie -szczerze mówiąc- nie widziałam. Teraz mamy ciastka z Eukanuby i Bosowi tak średnio smakują.

Co do gotowych przysmaków to polecam ciastka rybne (przepis był w Moim Psie, ale jak chcecie to i tu Wam przepisze) ostatnio zrobiłam i jak Bosman nie przepada za ciastkami, to te uwielbia.

aliaszka 
aliaszka

Mój labrador: Guta + jamnik Tibor
Wysłany: 2008-02-11, 08:37   

Rewelacyjne są te cisteczka wątróbkowe:) Wczoraj znalazłam przepis i od razu upiekłam - tzn. nie miałam akurat w domu wątróbki, więc wykorzystałam serduszka. Guta nadal się oblizuje :) W następnej wersji zrobię oryginalnie wątrobowe. A teraz rzucił mi się w oczy pomysł na tuńczykowe. Oczywiście muszę wypróbować. SUPER :)

Asza 

Mój labrador: Gazpacho
Pomogła: 9 razy
Wysłany: 2008-02-11, 11:46   

Ja zawsze robię wątróbkowe, ale na wczorajszą wystawę zamiast wątróbki dałam mielone mięso i też były przepyszne :jupi: Wystawiał się pięknie :jupi: Polecam! Ciasteczek z mięsem mielonym może zjeść ile chce bez skutków ubocznych które zachodzą przy jedzeniu wątróbki :)

Shannen 

Mój labrador: Shiraz 03.05.2006-07.06.2007; Shiraz II
Wysłany: 2008-04-02, 12:03   

hmm, w przepisie był czosnek a ja wyczytałam, ze on szkodzi psu :hmmm - znalazłam to tutaj

CEBULA, CZOSNEK
Naleza do roslin z rodziny czosnkowatych, i zawieraja toksyczne dla zwierzat alkaloidy. Moga doprowadzić do zniszczenia czerwonych krwinek i w konsekwencji anemii u psów. Dwa plasterki cebuli tygodniowo, obojętne surowej czy gotowanej, powodują już zniszczenie takiej ilości hemoglobiny, że organizm nie otrzymuje tyle tlenu, ile potrzebuje. Zatrucia cebulą to spadek wagi, nadmierne dyszenie, przyspieszone bicie serca, depresja, osłabienie, poblednięcie błon śluzowych pyska i dziąseł. W przypadku stwierdzenia tych objawów konieczna jest wizyta u weterynarza. Moze byc przyczyna zgonu.

PS. A ma ktos przepis na ciasteczka maslane albo waniliowe ;)

I? jeszcze pytanie do ciastek watrobkowych, czy one sa lepkie w konsystencji czy taki suche twarde wychodza cops w rodzaju twardosci piernika ;)

Ndal 

Pomogła: 86 razy
Wysłany: 2008-04-02, 12:59   

Przepisy na ciasteczka sa dostępne głównie w Książce Kucharskiej :P

http://labradory.info/vie...?t=9053&start=0

Czosnek i cebula nie sa wskazane jeśli by ktos próbował tym karmić psa - jako dodatek smakowy nie zaszkodzą żadnemu psu - jeśli nie wsadzisz kg czosnku na kg watróbki np :D
A nawet znalazłam w literaturze równiez opinie że pies powinien wręcz dostawać niewielkie ilości czosnku jako dodatek do karmy.
Poza tym taki opis ( który zacytowałaś) jest o tyle mylący że 2 plasterki cebuli dla Yorka to nieco ( zdecydowanie) co innego niż dwa plasterki dla labradora który waży ze 20 razy więcej.
To tak jak tabliczką czekolady może sie otruć York a przynajmniej cięzko przechorować a labiszcze po takiej porcji ma szansę nie dostać nawet biegunki.
co oczywiście nie znaczy że należy mu takie ilości czekolady dawać rotfl

Shannen 

Mój labrador: Shiraz 03.05.2006-07.06.2007; Shiraz II
Wysłany: 2008-04-02, 14:06   

Znalazlam pozniej link, do ksiazki kucharskiej, zanim napisalam posta ;)

[ Dodano: 2008-04-03, 15:47 ]
zrobilam te ciaso /bo to ciasto a nie ciasteczka/ watróbkowe - matko..., ale wyrosło :oooo: , a jak pachnie :oooo: - musze szybko studzic i pokroic, zeby maz sie nie dobral do tego pod moja nieobecnosc.... ;)

Ja myslalam, ze to malytko tego bedzie,a to sporo wyszlo. Jak to przechowac?

GosiAla 
hodowla Blankastra

Mój labrador: Lara, goldenka-Astra za TM [*], goldenka Malta
Pomogła: 9 razy
Wysłany: 2008-05-12, 20:44   

Ndal napisał/a:
Przepisy na ciasteczka sa dostępne głównie w Książce Kucharskiej :P

Ja zamówiłam sobie tą cudną książeczkę i zrobiłam ciasteczka z tuńczykiem,dodałam więcej mąki,zawołałam dziecko do pomocy i wyszły nam takie cudeńka:

w sam raz na nagrody!

[ Dodano: 2008-05-12, 22:00 ]
Shannen napisał/a:
Ja myslalam, ze to malytko tego bedzie,a to sporo wyszlo.

Wątróbkowe ciasteczka tez zrobiłam i też myślałam,że małutko ich będzie no to zrobiłam podwójną porcję! ŁO MATULU!!! Piekłam i piekłam............ :razz:

Aulik 
Moje Czarne Słońce

Mój labrador: Graffi & Harry
Pomogła: 57 razy
Wysłany: 2008-05-12, 21:45   

GosiAla napisał/a:
wyszły nam takie cudeńka:

Dokladnie cudenka!wygladaja super :tak: :tak:

GosiAla napisał/a:
Shannen napisał/a:
Ja myslalam, ze to malytko tego bedzie,a to sporo wyszlo.

Wątróbkowe ciasteczka tez zrobiłam i też myślałam,że małutko ich będzie no to zrobiłam podwójną porcję! ŁO MATULU!!! Piekłam i piekłam............ :razz:

O!tak...tak...pamietam jak wyrobilam mase...patrze..no dobra troche jest..a jak zaczelam naklada na blache to miska bez dna byla :pada:

Ale slinotok psa BEZCENNY(a zaznaczam ze moj egzemplarz jest rozpieszczony i marudzi przy jedzeniu :bad: ) ale tyle czasu ile byly ciacha..tyle czasu pies byl jak zahipnotyzowany :tak:

elka911 

Mój labrador: sara i nero (nie lab)
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2008-05-12, 21:51   

Jakaś ciasteczkowa pogoda? Ja też wczoraj wątróbkowe produkowałam. Efekt oczywisty: spacerek bez ciągnięcia na smyczy, oddawane wszystkie "ciekawe znaleziska", psy i przechodnie doskonale ignorowani. Nie mam złudzeń -skończą się ciasteczka, skończy się idealny pies ;] ...

Aulik 
Moje Czarne Słońce

Mój labrador: Graffi & Harry
Pomogła: 57 razy
Wysłany: 2008-05-12, 22:25   

elka911 napisał/a:
Nie mam złudzeń -skończą się ciasteczka, skończy się idealny pies ;] ...

To przyjdzie czas na kolejny wypiek ;) ;)
Na szczescie w ksiazeczce jest duuuzio przepisow :D ;) ;)

Talia 
Natalia

Mój labrador: Kudłata Tina
Pomogła: 45 razy
Wysłany: 2008-05-13, 18:41   

Ja właśnie chcę zrobić ciasteczka wątrobiane, tylko w przepisie z gazety MP były jakieś płatki drożdżowe, a ja kompletnie nie wiem co to jest...
Jakiś czas temu robiłam ciasteczka marchewkowe z MP i nawet sama je jadłam :razz: :razz: :razz:

Kajzera 
Gosia

Mój labrador: Neska
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2010-06-13, 11:24   

Kod:
BANANOWE KWADRACIKI
Składniki:
- 35 dag mąki pszennej
- 1 szklanka mleka
- 1 jajko
- 1 rozdrobniony banan
- 1 łyżka miodu
Przygotowanie
Wszystkie składniki zagnieść. Ciasto rozwałkować na grubość 1 -1,5 cm i pokroić w kwadraciki. Formę wyłożyć papierem do pieczenia, piec w temperaturze 160 stopni około 30 min.

Właśnie się pieką, zobaczymy jakie będą :) Trochę nam tego więcej wyjdzie, bo dałam za dużo mleka i 1,5 banana, więc analogicznie musiałam dać więcej mąki =)

Odpowiedz do tematu