Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Kamienie na sniadanko
Autor Wiadomość
maciek9009 

Mój labrador: Labi
Wysłany: 2006-09-08, 18:36   Kamienie na sniadanko

Cześć wszystkim. Mam maly problem. Moj piesek zjada bardzo duzo kamieni i zjada je juz od dluzszego czasu :confused: W qpie jest wiecej kamyków i piasku niz tego, co powinno byc ;) Moze ktos wie co to oznacza i czy to jest niebezpieczne (bo kiedys moze zjesc za duzy kamyk przeciez) :confused:

antena 

Mój labrador: Negro
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2006-09-08, 19:06   

Moje pierwsze pytanie to : Czemu pozwalasz na to by jadł kamienie ?

Czarnasabka 
Zapraszam do galerii...

Mój labrador: Roger
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2006-09-08, 20:17   

No to jest spowowdowane niedopilnowaniem bo chyba pies nie je sobie od tak kamieni.... jak widzisz ze je to wystarczy go odciągnąć i już...

Biedronka 
Hodowla Excellent Labs FCI

Mój labrador: Labradorki: Aszti, Osa,Scarlet, Didi i Erfin
Pomogła: 37 razy
Wysłany: 2006-09-08, 23:25   

Nie chce Cię obrażać, ale moim zdaniem to jestes bardzo infantylna, nie wiesz jakie mogą byc powikłania od jedzenia kamieni u psa.
Jeśli zależy Tobie na psie i nie chcesz by zdechł w najbliższym czasie na skutek zapchanych jelit to radziłabym Tobie zakupić kaganiec (najlepiej jakiś nylonowy) i pilnowac psa w innym przypadku Twój pies nawet jesli przeżyje najbliższy rok to znjadzie się na specjalnej diecie weterynaryjnej spowodowanej podrażnieniem jelit.
Nie pozwalaj psu na jedzenie kamieni bo może to któregoś dnia zakończyć się bolesną śmiercią.

[ Dodano: 2006-09-08, 23:54 ]
p.S. Nie zauważyłam wczesniej ,że ty jests płci męskiej przepraszam :marzyciel:

LosKurczakos 

Mój labrador: Aida from Harpuzja
Wysłany: 2006-09-09, 08:54   

Biedronka napisał/a:
Nie chce Cię obrażać, ale moim zdaniem to jestes bardzo infantylna

Sorki ale uwielbiam jak się kobiety kłucą - może jakiś kisielek , basenik ;)
;)
Autentyko nie chcesz jej obrazić :) :D
A tak poważnie kategorycznie zabraniaj psu takich " posiłków "
Klaps w tyłek , kaganiec , komenda FEE lub źle lub obojętnie jaka i ucz go że to bardzo źle .

sodalis 
Hodowla Sodalis

Pomogła: 35 razy
Wysłany: 2006-09-09, 09:05   

A ja bym jeszcze się zastanowiła nad żywieniem tego kamieniozjadacza, taki patologiczny apetyt zdarza się u zwierząt przy niedoborach pokarmowych lub problemach z wchłanianiem.
Nie wiem co ten piesek je, ale jeśli jest to kiepska karma, to zmień na dobrą dopasowaną do wieku psa, jeśli ostatnio nie był odrobaczany to trzeba go odrobaczyć, warto też podać preparat Rumen Tabs. Jeśli przez kilka tygodni nie będzie poprawy proponuje zrobić mu badanie kału, oraz zbadać wątrobe i trzustke.
Dopiero jeśli wszystkie te badania nic nie wykryją można będzie uznać, że jest to wina "psiej głupoty".
A na razie albo pilnujcie lepiej psa albo kaganiec, bo takie kamyczki w przewodzie pokarmowym mogą narozrabiać.

Naika 
Fundacja PRIMA

Mój labrador: Tsuga i Masza (DT)
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2006-09-09, 15:09   

maciek9009, a w jakim wieku jest twój pies? Nasza psina jako kilkumiesięczny szczeniak też wcinała, no może nie kamienie, ale ziemię, to owszem. Problem rozwiązany został dwutorowo, jak podano wyżej:
1. pilnowanie psa i karcenie, kiedy tylko usiłuje coś wciągnąć (czyli głośne FE);
2. rumen tabs.
i może trochę pomogła pora roku - działo sie to jesienią w ubiegłym roku i wraz z nadejściem chłodnych dni zapachy przestały tak nęcić psa.

Właśnie tak myślę, sodalis, o tym, co napisałaś z dopasowaniem karmy... z tego, co pamiętam, to właśnie wtedy przeszliśmy z jedzonka gotowanego na zbilansowana karmę, więc ten apetyt faktycznie mógł być podyktowany jakimś niedoborem.

LosKurczakos 

Mój labrador: Aida from Harpuzja
Wysłany: 2006-09-09, 16:04   

Naika napisał/a:
1. pilnowanie psa i karcenie, kiedy tylko usiłuje coś wciągnąć (czyli głośne FE);
2. rumen tabs.

Myślę że to dobry pomysł

Biedronka 

Wysłany: 2006-09-09, 18:09   

Rumen Tabs to taki suplement żywieniowy firmy MIKITA nie jest drogi niecałe 7 zł kosztuje, możesz go kupić w każdym zoologicznym.

kamilj 

Mój labrador: Loco
Wysłany: 2006-09-10, 20:44   

a co daje ten suplement rumen tabs??? czy to moze jakies kamienie w plynie hehehe :) ;) :D :pada:

Biedronka 

Wysłany: 2006-09-11, 15:37   

Rumen Tabs podaje się psom, które mają problemy z florą bakteryjną przewodu pokarmowego.
Bardzo często psiaki mające niedobory podżerają różne świństwa na dworze, od kamieni po kupy itp. okropności).
Klikając w link będziesz na stronie producenta:
http://www.mikita.com.pl/..._id=8&doc_id=20

julkar 

Mój labrador: Ramzes (Happy Sylena FCI)
Wysłany: 2007-02-26, 10:35   

..i ja rowniez mam problem z "kamieniami" na moim osiedlu przy kazdym bloku wysypane są po obu stronach klatki, na calej długości bloku. Zapewne w celu zatrzymywania wody... Ramzes jak wychodzi na spacer zawsze zapięty jest na smycz, potem jak go spuszczam i wracamy to odrazu biegnie w kierunku bloków i dosłownie łapie kilka kamyków i szaleje z nimi w pysku w formie zabawy "memlając" je. Następnie biegnac w jego kierunku i drąc sie( nie wolno i FEEEE) widze jak on ucieka (mysli ze go gonie bawiąc sie ) i wtedy połyka. W sobote pół dnia wymiotował, a ja mialam wyrzuty sumienia jak [...]! Tylko czemu on taki "głupi"!!! Jak krzycze, ze nie wolno to powinien mnie posłuchac, bo zna tą komende i zawsze słucha! Ale co do kamieni do jak grochem o ściane! Ma mnie w d....! :x :bad: najwyraźniej...
Dzis zakup kaganca jest decyzją nieodwołalną, z tym, ze my zawsze zabieramy na spacer jakas jego zabawke, zeby z nia pobiegal, a teraz ten kaganiec, no i jak ten nasz labek bedzie wygladal? :ups: :pada: On taki radosny i do wszystkich sie cieszy, a tu kaganiec. No coz innej mozliwosci BRAK!
Nadmienie, ze karmimy go RC, troche "barfujemy" i czasem gotowane (ryz, kurczak. warzywa) podczas jakiejs sensacji, jak w sobote.
Czy on kiedyś z tego wyrośnie? Czy zawsze bedzie nosił kaganiec póki będziemy tam mieszkać? moze go przebadać? Juz sama nie wiem co robic. Proszę o pomoc w tej kwestii. :D
P.S. znam konsekwencje połykania i czytalam w/w posty. Dlatego chce cos z tym zrobic. :confused:

[ Dodano: 2007-02-26, 11:52 ]
jakie objawy mogłyby świadczyć o tym, ze owy kamień mogł gdzies utknąć?

Zorba 
Kocham czarne charaktery ;)

Mój labrador: Zorba
Pomogła: 8 razy
Wysłany: 2007-02-26, 12:17   

Zorba zjada ziemie i pije z rynny . Oczywiście mu nie pozwalamy :bad: !!! Kamieni jeszcze nie zjadał . Ale uważam , że to bardzo źle że pies je kamienie . NIE POZWALAJ MU NA TO !!! Bezwzględnie !!!! Wyciągaj z pyska jak tylko złapie , unikaj miejsc gdzie są kamienie . Taki kamień może mu utknąć nawet w przełyku i co wtedy ? Możliwe , że robi to dla zabawy ale może ( jak już ktoś pisał ) czegoś mu brakuje .

szondra 
Sandra

Mój labrador: Wega & Sonia ;)
Pomogła: 19 razy
Wysłany: 2007-02-26, 16:17   

Mój pies na szczęscie nie zjada żadnych kamieni, ale za to zjada woreczki foliowe i różne inne śmieci :x

Capri 
moja nieskończona radość

Mój labrador: Capri
Wysłany: 2007-02-26, 19:05   

a moja Capri kiedys nic nie brała do pyszczka, a teraz czasami jeśli jakimś cudem nie patrze, wciągnie jakąś kupę. ja juz teraz tak chodzę, że cały czas patrze, omijam szerokim łukiem co lepsze "kąski", ale nie zawsze sie uda. karmię ją RC, ale moze warto dodac jeszcze jakiś suplement? co o tym myslicie?

Odpowiedz do tematu