Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
wapno
Autor Wiadomość
justin100 

Mój labrador: Vector
Wysłany: 2006-09-07, 09:24   wapno

dostalismy od veta wapno, 15 g dziennie tylko niewiem przez ile podawac? do konca paczki starczy na 2 tyg, czy profilaktycznie caly czas? ale z tego co wiem to wapna tez nie powinno byc za duzo, hm...

kiczer 
Kinga

Mój labrador: Paco
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2006-09-07, 09:29   

Napewno 15 g dziennie?
Jaką karmę podajesz, czy jest w pełni zbilansowana, ile ma wapna w składzie?
W jakim celu wet przepisał wapno?

Niebieska 

Mój labrador: Noa i Birma
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2006-09-07, 09:30   

I czy były robione badania krwi?

justin100 

Wysłany: 2006-09-07, 09:45   

jemy royal max junior a dostalismy niby profilaktycznie ale sama niewiem czy na pewno podawac, vet wiedzial jaka karme podaje i powiedzial zeby podac wapno, no wlasnie 15 g dziennie, mnie to wydaje sie duzo i niewiem czy konieczne na pewno

[ Dodano: 2006-09-07, 09:49 ]
a badania nie byly robione, maly ma 3,5 miesiaca, jak mowilam ze moze by tak zrobic badania to dostalam odp zebym nie byla madrzejsza od lekarza he he... no tak ale spokoju mi to nie daje, i chyba pojde gdzies indziej, troche mam to utrudnione bo mieszkam w wiedniu i w sumie nie znam tu dobrych lekarzy ale niedlugo jade do wawy na troche to moze ktos podpowie mi dobrego veta?

kiczer 
Kinga

Wysłany: 2006-09-07, 09:54   

W jakim wieku jest Vektor?
Miał robione badania krwi? Czy coś zaniepokoiło weta, że przepisał wapno?
Co do karmy to RC maxi junior ma wszystko czego rozwijający się pies potrzebuje!

:ups: Dopiero zauważyłam, że to dopisałaś!
Wydaje mi się, że to dodatkowe wapno jest niepotrzebne, ale najlepiej wybierz się jeszcze do innego weta na konsultacje!

justin100 

Wysłany: 2006-09-07, 09:58   

na wizycie powiedzial ze to okaz zdrowia ze swietnie rozwiniety fizycznie, ok ze badan nie potrzeba, ze karme podaje super, a na koncu wapno! powiem szczerze ze wyszlam troche zakrecona i dopiero w domu przemyslam dokladnie to co mowil (z niemieckiego na polski he he) i wyszlo mi ze to troche chore, jeszcze mu nic nie dalam i mysle czy dac cz ywybrac sie jeszcze raz do innego veta, pomyslam ze spytam na forum moze cos madrego sie dowiem:)

cuciola 

Mój labrador: Tommy
Pomogła: 45 razy
Wysłany: 2006-09-07, 10:19   

nadmiar wapna moze zaszkodzic! przepisuje sie je tylko po zrobieniu badania krwi jesli sa jakies niedobory! jesli chodzi ci o jakis profilaktyczny srodek na stawy to sa preparaty z gluzozamina np arthroflex

Yoghi (*)

justin100 

Wysłany: 2006-09-07, 10:21   

tak juz czytalem tez o tym srodku, i dlatego troche mnie to zastanowilo wiec nie podam mu wapna, i prosze podajcie jakiegos dobrego veta w wawie, bede w przyszlym tyg to chetnie pojde w pl

Irmina D. 

Pomogła: 24 razy
Wysłany: 2006-09-07, 10:39   

justin100 napisał/a:
tak juz czytalem tez o tym srodku, i dlatego troche mnie to zastanowilo wiec nie podam mu wapna, i prosze podajcie jakiegos dobrego veta w wawie, bede w przyszlym tyg to chetnie pojde w pl

3,5 miesiaca to okres wymiany zebow, byc moze wet mial to na mysli i profilaktycznie przepisal na ten okres dodatkowa dawke, nie mozna tego oczywiscie podawac w nieskonczonosc, tylko na zasadzie "zastrzyku" na ten wlasnie okres rozwoju.
i.

justin100 

Wysłany: 2006-09-07, 10:45   

hmm...dzieki no o tym to nie pomyslam, to fakt malemu juz zaczely wypadac zabki, przejde sie dzis po poludniu jeszcze raz i dopytam w jakim celu jest to wapno i dokladnie przez ile mam mu go podawac, pierwsze co mi przyszlo do glowy to ze to profilaktycznie na stawy ale moze masz racje i chodzilo o okres zabkowania, w kazdym razie dziekuje na zwrocenie na to uwagi :)

cuciola 

Mój labrador: Tommy
Pomogła: 45 razy
Wysłany: 2006-09-07, 15:06   

Yoghiemu tez wypadaja zabki ale wet mi niczego nie polecil.Warto cos podawac dodatkowo przy kompletnej karmie i arthroflexie?

Yoghi (*)

kiczer 
Kinga

Wysłany: 2006-09-07, 15:08   

Nie wiem. Ja tam nic więcej nie dawałam, a zęby, zgryz i stawy ma ok!!!

AZAZEL 

Ostrzeżeń:
 5/3/6
Wysłany: 2007-09-25, 23:08   Re: wapno

justin100 napisał/a:
dostalismy od veta wapno, 15 g dziennie tylko niewiem przez ile podawac? do konca paczki starczy na 2 tyg, czy profilaktycznie caly czas? ale z tego co wiem to wapna tez nie powinno byc za duzo, hm...

tak przy okazji zapytam, czy gryzienie i tak jakby w sumie jedzenie ściany może być jakimś znakiem niedoboru wapna ? :ups:

gringo 
Ewa

Mój labrador: Gringo (Fido Red Pond)
Pomogła: 112 razy
Wysłany: 2007-09-26, 08:15   

AZAZEL napisał/a:
jedzenie ściany może być jakimś znakiem niedoboru wapna

wcale nie musi... Gringo namiętnie burzy mi ściany, ale robi to tylko podczas naszej nieobecności, czyli raczej jest to wynik nudy :bad: gdybym z nim cały czas siedziała to ściany byłyby w nienaruszonym stanie... także przede wszystkim należy przeanalizować okoliczności w jakich destrukcyjny akt się odbywa i oczywiście dietę

AZAZEL 

Ostrzeżeń:
 5/3/6
Wysłany: 2007-09-26, 23:44   

gringo napisał/a:
AZAZEL napisał/a:
jedzenie ściany może być jakimś znakiem niedoboru wapna

wcale nie musi... Gringo namiętnie burzy mi ściany, ale robi to tylko podczas naszej nieobecności, czyli raczej jest to wynik nudy :bad: gdybym z nim cały czas siedziała to ściany byłyby w nienaruszonym stanie... także przede wszystkim należy przeanalizować okoliczności w jakich destrukcyjny akt się odbywa i oczywiście dietę

akt destrukcyjny odbywa się w mojej obecności, czasem za moimi plecami ;) a czasem na mnie, gdy leże sobie na łóżku spokojnie ;)

Odpowiedz do tematu