Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Kupki, biegunki, problemy z wypróżnianiem
Autor Wiadomość
wookie1982 

Mój labrador: Niko
Wysłany: 2011-02-16, 08:39   

A powiedzcie mi jeszcze, bo znów jestem niedoinformowany. Widzę, że sucha karma mu nie służy, źle ją trawi i albo ma rozwolnienie, albo wymioty. Namaczam mu i jest lepiej, ale nie wiem do jakiego momentu namaczać (aż będą zupełnie miękkie?) i ile wlewać mu tam wody. Dzisiaj rano zrobiłem mu z taką trochę cieplejszą wodą, poczekał z 30 minut aż zrobiły się bardzo miękkie, dałem psu, który o dziwo zjadł zdecydowanie wolniej, część w ogóle zostawił, a następnie po paru minutach zrobił kupkę w miarę ładną (jeżeli można to tak nazwać). Mam więc pytanie ta kupka to było to co przed chwilą zjadł czy z poprzedniego posiłku? Pytanie jest zasadne bo wieczorem dostał suche i pił osobno wodę i już zgłupiałem co dla niego lepsze.

Pikuś 
Ada

Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2011-02-16, 08:55   

wookie1982, a jaką karmą go karmisz?

ambird 
Ania

Mój labrador: Baster
Pomogła: 49 razy
Wysłany: 2011-02-16, 09:02   

wookie1982 napisał/a:
sucha karma mu nie służy, źle ją trawi i albo ma rozwolnienie, albo wymioty.

Może nie sucha a ta konkretna właśnie? Spróbuj zmienić karmę. Wymioty albo rozwolnienie nie są normalne.
Mierzyłeś maluchowi temperaturę? Może te dolegliwości nie są spowodowane karmą? Warto udać się do weterynarza na oględziny :tak:

wookie1982 

Wysłany: 2011-02-16, 09:35   

Karmię karmą Royal Canin Maxi Junior. Jeżeli dzisiaj się nic nie poprawi idziemy do weterynarza.

Pikuś 
Ada

Wysłany: 2011-02-16, 09:37   

wookie1982, karma dobra. A może tak jest kurczak? Może kurczak go uczula? Sorki, nie znam tej karmy :| ;)
A może taka karma?: http://www.royal-canin.pl...unior,4622.html

AnIeLa 
Anka

Mój labrador: Asior
Pomogła: 12 razy
Wysłany: 2011-02-16, 09:52   

wookie1982 napisał/a:
a następnie po paru minutach zrobił kupkę w miarę ładną (jeżeli można to tak nazwać). Mam więc pytanie ta kupka to było to co przed chwilą zjadł czy z poprzedniego posiłku?

zapewne z poprzedniego posiłku, chyba że ma przemianę materii mega szybka ;)

izatemka 
Iza

Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2011-02-16, 10:03   

wookie1892 wydaje mi się, że po pierwsze należałoby mu pobrać krew na badania wątrobowe i trzustkowe, a jednocześnie odrobaczyć (jeżeli nie odrobaczałeś go w domu sam).
Ja miałam z Xsarą podobną sytuację (co prawda to nie labek, ale zasada ta sama ;) ), tylko była trochę starsza,o miesiąc.
Zaczęły się wymioty i biegunka, poleciałam do wetki. Xsara miała w książeczce wbite odrobaczenie.
Pobrano krew i dostałam Cestal na wszelki wypadek.
To, co zobaczyłam w q..pie następnego dnia przyprawiło mnie o wymioty,bo to nie były robale w q...pie, tylko resztki q...py w robalach
Ale wszystkie dolegliwości minęły jak ręka odjął. I od razu sie w talii szczuplejsza zrobiła ;)
Podobno zdarza się, że przez zwykłą pomyłkę hodowca przy odrobaczaniu się pomyli i jakiś szczeniak nie dostanie leku na odrobaczenie.
Oby to było to :)

wookie1982 

Wysłany: 2011-02-16, 11:55   

Powiem Wam szczerze, że już sam nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Wziąłem 17kg karmy Royal Canin Professional Maxi Junior z klubu Royal Canin, której nigdzie w internecie znaleźć nie mogę (nie ma charakterystycznego obrazka z owczarkiem na przedzie). Kiedy ten wielki worek przyjechał i dałem go do pokoju, myślałem, że padne taki był zapach. Dostaliśmy od hodowcy wyprawkę Royal Canin z Maxi Junior 1kg (już tą ogólnodostępną) i kiedy przyjechaliśmy do domu jadł przez dwa dni tylko tą. Kupka była przednia ;) Później do pojemnika na karmę dosypałem tej drugiej kupionej w klubie Royala i od tego momentu tylko raz była w miarę normalna kupka. Wziąłem dzisiaj ten worek do sklepu zoologicznego i powiedzieli mi, że to na 99% nie jest oryginalny produkt, produkowany gdzieś na wschodzie (na opakowaniu jest napisane wyprodukowany w UE), a cena jaką za niego zapłaciłem jest totalnym nieporozumieniem, gdyż Royal narzuca na sprzedawców odpowiednie ceny i nigdy oryginalna karma by tyle nie kosztowała. Wierzę mu generalnie i od początku miałem złe przeczucie co do tej karmy. Zrobiłem małe porównanie obu karm i jak na mój węch to obie pachną inaczej. Kupiłem dzisiaj 1kg już tej właściwej, jak będzie dobrze to zostaniemy na niej, jak nie, idziemy do weterynarza i szukamy czegoś nowego.

Pikuś 
Ada

Wysłany: 2011-02-16, 12:38   

wookie1982, a tak z ciekawości ile ta karma kosztowała? ;)

wookie1982 

Wysłany: 2011-02-16, 12:40   

180 zł

Pikuś 
Ada

Wysłany: 2011-02-16, 12:52   

wookie1982 napisał/a:
180 zł
to dość dużo, ale nie jestem pewna czy 17 kg. Royala by nie kosztowało coś w granicach tego. Ale najlepiej wrócić do tej pierwszej. :tak:

ambird 
Ania

Mój labrador: Baster
Pomogła: 49 razy
Wysłany: 2011-02-16, 13:01   

wookie1982 napisał/a:
jak będzie dobrze to zostaniemy na niej, jak nie, idziemy do weterynarza

Ja bym nie zwlekała z wizytą u weterynarza z takim maluszkiem...

wookie1982 

Wysłany: 2011-02-16, 13:25   

Cytat:
Ja bym nie zwlekała z wizytą u weterynarza z takim maluszkiem...

Idziemy w czwartek

Cytat:
to dość dużo, ale nie jestem pewna czy 17 kg. Royala by nie kosztowało coś w granicach tego. Ale najlepiej wrócić do tej pierwszej.

17kg mam tylko ja, taki jestem wyjątkowy! To pewnie zależy gdzie się kupuje takie karmy. W sklepie to pewnie ok 240zł, w takim zooplusie 15kg kosztuje 209zł. Co ciekawe rozmawiałem z bardzo zaufanym właścicielem sklepu zoologicznego, u którego już dawno się zaopatruję (mam rybkę) i powiedział mi, że on nie wierzy w te karmy kupowane przez internet. Sam sprzedaje Royala bardzo dużo i twierdzi, że ten narzuca na nich ceny odgórnie poniżej których sprzedawać nie mogą. Jakim więc cudem ta sama karma w sklepie kosztuje 240zł, a przez internet 180zł? Jestem handlowcem i dla mnie takie promocje zawsze mają ukryte dno. I jeszcze dałem się na to zrobić. No nic, zobaczymy efekt dzisiaj wieczorem.

Cytat:
Podobno zdarza się, że przez zwykłą pomyłkę hodowca przy odrobaczaniu się pomyli i jakiś szczeniak nie dostanie leku na odrobaczenie.
Oby to było to

Niko ma w książeczce aż trzy wpisy przy odrobaczaniu. Drontal Junior 2x i Aniprazol 1x, więc raczej powinno być ok?

Na marginesie dodam, że namaczam Niko karmę i też zauważyłem różnicę w obu przypadkach. Ta niewiadomego pochodzenia namacza się długo i Niko raz nawet jej nie zjadł do końca, a ta ogólnodostępna bardzo szybko się robi miękka i Niko prawie miski nie zjadł razem z nią. ;) Za dużo zbiegów okoliczności coś mi się zdaje...:(

[ Dodano: 2011-02-17, 17:53 ]
Zmieniłem karmę i z Niko wszystko ok. Wyobrażacie to sobie? To chyba nie przypadek, że po jednym posiłku wszystko wróciło do normy?

godlesia 

Mój labrador: Kuga
Wysłany: 2012-08-09, 10:28   

Witam,

my niestety też mieliśmy podobny problem. Przez karmę jaką podawał "hodowca", mała miała rozwolnienie (wiek suczki 7 tygodni). Weterynarz dał nam lekarstwo w postaci białego proszku, który po zmieszaniu z wodą przypominał mleko. Do tego zalecił małej karmę Royal Canin VET GASTRO Intestinal Junior i wszystko się poprawiło :)

A karmą, jaką karmił ją hodowca, była karma Arion.

paatusiia89 

Mój labrador: Bonzo
Wysłany: 2012-08-09, 11:22   

Mój Bonzo był dzisiaj u weterynarza bo cały czas ma rzadką kupkę i czasami wymiotuje. Wet przepisał mu lek na rozwolnienie i przeciw odwodnieniu, ale czekamy jeszcze na wyniki badań kupy z jakiego powodu mu się tak dzieje. Trzymajcie kciuki, żeby wszystko było dobrze jak tylko będę wiedziała co mu jest to wam napisze. Pozdrawiamy :)

Odpowiedz do tematu