Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Mój mądry piesek!!:)
Autor Wiadomość
reczyk 

Wysłany: 2006-08-08, 23:59   Mój mądry piesek!!:)

Witam was chcialem sie pochwalic moimi osiądnięciami z Badim ma 3 miesiące ze mna jest juz miesiąc i nauczulem go juz siadac, lezec, dawac jedna i druga łapke, dawac glos:) i juz prawie umie zostawac w miejscu:):) a jak wam idzie szkolenie pieska ?:)

PAMIęTAJCIE!!! NIE WOLNO PRZY SZKOLENIU KARCIC PIESKA!! TRZEBA OKAZAC SIE BARDZO WYROZUMIALYM I CIERPLIWYM... PO POPRWANYM WYKONANIU CWICZENIA NAGRODZIC PIESKA!!:) A NA KONCU SZKOLENIA POBAWIC SIE Z PIESKIEM

cuciola 

Mój labrador: Tommy
Pomogła: 45 razy
Wysłany: 2006-08-09, 09:36   

moj maluch tez ma juz prawie 3 miesiace i potrafi targetowac (dotykac nosem kijka) dotykac nosem wskazanych przeze mnie przedmiotow,wchodzi na komende "do srodka" do kennela,nie piszczy w nim,potrafi szukac,chodzi przy nodze,potrafi dawac buzi :) uczymy sie nadal pozycji wystawowej,aportuje zabawki,umie przechodzic pod krzeslem

Yoghi (*)

Martas 
Marta, Łukasz i Tula

Mój labrador: Tula
Wysłany: 2006-08-09, 10:00   

reczyk, cuciola, GRATULACJE!!
Moja Tula ma rok i 10 m-cy, była na szkoleniu.. już jakiś czas temu :) ale i tak robi co chce, jak ma humor to jest jak z cyrku, wykonuje wszystkie polecenia, jak nie.. to niczym, dosłownie niczym jej nie można zmusić - nawet smakołykami. Chyba treser mial rację, mówiąc, ze ona ma "charakterek z piekła rodem".. w sumie ja jestem przyzwyczajona do tego rodzaju zachowań (po rhodesianie) pewnie nawet nie wiedziałabym, ze coś jest nie tak, ale jak widzę inne labki, jakie są posłuszne i jakie wykonują sztuczki.. hmm.. widać Tula ma charakterek jak jej pan ;) woli sobie hasać beztrosko i uciekać z patykiem, zamiast go przynosić tiaa.. :confused: stąd przydomek "Hasanka" :)

Enzo 

Mój labrador: ENZO Lualaba i Pola (Betty Anpi Buffyland)
Wysłany: 2006-08-09, 11:17   

reczyk, cuciola, Gratuluje i życzę dalszych postępów w szkoleniu
cuciola napisał/a:
umie przechodzic pod krzeslem

Ja podziwiam Enzo, że i teraz tak samo jak był malutki mimo swojej wielkości przechodzi pod fotelem o wysokości 22 cm :)
Barbara Borzymowska

Sabine 
zakochana w labach i konikach

Mój labrador: Bruno
Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2006-08-09, 11:36   

Martas napisał/a:
Tula ma charakterek jak jej pan

Mój psiak chyba też ma charakter za mną ;) Taki z niego idywidalista, że hej, a na dodatek zawsze chce postawić na swoim :bad:

dorotajn 

Mój labrador: Leo
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2006-08-13, 13:09   

Leo jest u nas dwa miesiące i ume : siad, leżeć, głos, łapa, poproś (siedzi na tylnych łapacz a przednie w górze), brzuch (kładzie się nz pleckach), szukaj, na imię męża (wtedy biega po domu i go szuka), chodzi ładnie na smyczy.
Najgorzej mu idzie z przychodzeniem na zawołanie na dworze, szczególnie kiedy coś wywęszy albo spotka jakiegoś kolegę :ups:
Uczymy się z klikerem, ale najważniejsza jest cierpliwość no i smakołyki :)

[ Dodano: 2006-08-13, 13:10 ]
Zapomniałam o tym co lubi najbardziej, nawet nagród nie potrzeba - aport :)

AgDii 
Kocham labradorki :)

Wysłany: 2006-08-13, 22:18   

Cudny piesek :)
A z tym spotykaniem kolegów to rozumiem jak nikt ;)
Bo labradory to towarzyskie psy są :)

Pozdrawiam

dorotajn 

Wysłany: 2006-08-14, 10:56   

Towarzyskie, aż za bardzo ;)

zxzx 

Wysłany: 2006-08-18, 12:06   

moj psiak ma prawie 12 mies i umie takie komedy jak:
1. siad
2. łapa (albo na lezaco)
3. piątka (umi tez na leząco)
4. leżeć
5. która?
6. daj głos
7. hop
8. zdechł pies
9. słuzyć
10. choć
11. zejdz
12. zoztaw
13. szukaj
14. otworz drzwi
15. na góre
16. wstań
17. zostań
18. choć do mnie (staje na 2 łapkach i skacze do mnie)
19. bierz go/ją
20. wyprostuj się
21. baczność
22. obrot
23. pomachaj
24. ukłon
25. przynieś
26. daj
27. pilnuj
28. łapciuj
29. nie łapciuj mnie
30. nie bierz (jak ktos chce mu dac jedzenie)
31. spadaj
32. jedz bo oddam Kropęcji
33. na swoje podworko
34. wracaj
To chyba na razie wszystko co pamiętam, jak cos mi sie przypomni to napiszę. A wszystkiego sama nauczyłam :D a jak mial 3 miesiące to nic nie umiał bo go w wieku 3 miesięcy przygarnełam ;)

Enzo 

Mój labrador: ENZO Lualaba i Pola (Betty Anpi Buffyland)
Wysłany: 2006-08-18, 13:07   

zxzx napisał/a:
10. choć
28. łapciuj

chciałem się spytać co oznaczają między innymi te komendy?
zxzx napisał/a:
19. bierz go/ją

po co labradora uczyć takiej komendy?

zxzx, Zestaw rzeczywiście długi:)
Barbara Borzymowska

matelak 
szczęśliwa posiadaczka psa

Mój labrador: Negra
Wysłany: 2006-08-18, 13:33   

Witajcie ja dopiero będę zabierała się do szkolenia mojej negry. Ciekawe jak nam będzie szło. Postaram się was informować na bierząco na szczęscie na forum jest dużo porad więc mam nadzieję że sobie poradzimy. ;)

cuciola 

Mój labrador: Tommy
Pomogła: 45 razy
Wysłany: 2006-08-18, 14:17   

pewnie ze sobie poradzicie..
ja ostatnio jak Yoghi waruje klade mu smakolyk na lapie i ucze cierpliwosci ;)
czywiscie czeka az pozwole mu zjesc smakolyka ale bez pozwolenia nie wezmie :D dobry pies"!

Yoghi (*)

zxzx 

Wysłany: 2006-08-18, 14:51   

Enzo napisał/a:
zxzx napisał/a:
10. choć
28. łapciuj

chciałem się spytać co oznaczają między innymi te komendy?
zxzx napisał/a:
19. bierz go/ją

po co labradora uczyć takiej komendy?

zxzx, Zestaw rzeczywiście długi:)

choć to jak np. biega po polu i chce zeby do mnie podszedł to mówie choć albo jak zmieniam kierunek w ktorym ide to mowie choc zeby on szedl w ta samą stronę co ja
a "łapciowanie" to jest tak ze podchodzi do mnie i mnie tak ciąglę łapką "tyka" tak jak by podaje łapkę tyle ze parenaście razy, a "nie łapciuj" jest od tego ze czasem sam podchodzi do mnie i "łapciuje" to ja mowie "nie łapciuj mnie" to on przestaje. a bierz go przydaje sie np. jak jest sie samemu na działce to zawsze lepiej miec pewną obronę.

matelak 
szczęśliwa posiadaczka psa

Mój labrador: Negra
Wysłany: 2006-08-18, 15:06   

cuciola twoja ma 3 miesiące i już takie rzeczki fajne robi. Biorę się za szkolenie od dzisiaj chyba że za wczęśnie, jest młodziutka. Ale na szkolenie to chyba nigdy nie jest za wcześnie mogę już z nią zacząć ćwiczyć prawda

dorotajn 

Wysłany: 2006-08-19, 14:29   

Fajnie jest pieska uczyć, a jak widać postępy to sama przyjemność. Ale co innego dla mnie to komenda, a co innego reagowanie na znane mu słowa.
Moim zdaniem jeśli do psa się dużo mówi to sam uczy się pewnych rzeczy. Nie są to wyćwiczone komendy, tylko pojedyncze słowa\zwroty, które rozumie.
U mojego psa działa np. jedzonko, gdzie jest patyk, coś dobrego, chodź, nie. Nigdy nie uczyłam mojego pieska tych komend, przynajmniej nie zamierzenie dlatego nie uważam tego za mój sukces pedagogiczny ;) , a jedyne potwierdzenie jego inteligencji. Myslę, że nasze pociechy rozumieją dużo więcej niż nam się wydaje :)

Odpowiedz do tematu