Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Książka dla dzieci - POLECAM!
Autor Wiadomość
nitro 

Mój labrador: Gaja
Wysłany: 2006-06-11, 13:55   Książka dla dzieci - POLECAM!

Czasami mam z Julią ochotę na ciekawą książeczkę i nic nam nie przychodzi do głowy...
Wtedy Pani w bibliotece nam coś poleca, lub bierzemy księżkę, bo np. nam się ilustracje podobają...
ale nie zawsze książka jest ciekawa (co by nie napisać - głupia)
Proponuję tutaj dzielić się spostrzeżeniami i opiniami na temat książek dla dzieci, które czytaliście i wam się z jakichś względów podobały... lub nie ;)
...
Moja pierwsza propozycja to zapomniana nieco książka:
"Porwanie Baltazara Gąbki" - Stanisława Pagaczewskiego
niesamowity humor, z Tomkiem zaśmiewaliśmy się do łez ...a poza tym, któż nie pamięta wspaniałego Smoka Wawelsiego i jego wiernego towarzysza Bartolini Bartłomieja, herbu Zielona Pietruszka...karrrramba !
POLECAM !

MałyCzech 

Mój labrador: Don Bryszardo.
Wysłany: 2006-06-11, 16:38   

"Mikołajek", "Przygody Mikołka", "Wakacje Mikołajka", "Mikołajek i inne chłopaki, "Rekreacje Mikołajka", "Joachim ma kłopoty". Czytam co tydzień, żałuję bardzo że nie znałam Mikołajków kiedy byłam maluśka i wyjadałam piach z piaskownicy( jest to jedna z moich dwóch pretensji do rodziców obok tej że nie robili mi zadnych zdjęć jak byłam mała). Mikołajek jest siuuuper i pewnie każdy go zna :* :* :*

Trzeba też przy Baltazarze wspomnieć o szpiegu z doliny dreszczowców (mój kolega twierdzi że jest nim jego babcia ale kto to wie na pewno... :confused: )

nitro 

Wysłany: 2006-06-11, 18:25   

MałyCzech napisał/a:
Trzeba też przy Baltazarze wspomnieć o szpiegu z doliny dreszczowców

Kochana... to Główna Postać przecież jest ;)
a Mikołajek... jasne, dzięki niemu Jula zaczęła sobie sama czytać...
Ale czytam jej nadal wieczorkiem, bo to taki rytuał...
...
Dziękuję Ci MałyCzechu, wierny Druchu... :*

Samba 

Mój labrador: SAMBA
Wysłany: 2006-06-11, 18:56   

Jeszcze dodajcie Guzika. Ja od jutra zaczynam na niego polowac.

Ostatnio czytalismy "A wszystko przez faraona" Jacka Dubois'a. Myszy sie to bardzo podobalo, mnie nie :razz:
Mnie sie za to podoba niezmiennie i nieustannie Kubus Puchatek. W wersji oryginalnej i w calym mnostwie "dorobek" (zwlaszcza, jak sie do tego dorwie Wanda Chotomska - mniodzio).
Polecam, ale to bardziej dla facetow, serie ksiazek "Dzieje Okretu", "Dzieje Zamku", Dzieje Wulkanu" i jeszcze jedne dzieje, chyba "Miasta". Ksiazki wydane przez Dom Wydawniczy BELLONA.

Moje ukochane ksiazki, to jeszcze ksiazki mojej mamy, ilustrowane przepieknie przez Szancera (Jana Marcina, o ile dobrze pamietam), Basnie Andersena, Konopnickiej Marysie Sierotke i jeszcze jeden zbior z basniami z calego swiata. A I bajki LaFontaine'a, ktore, mimo, ze rymowane, Mysz tez uwielbia.
Mamy tez kilka pozycji z ilustracjami Antoniego Uniechowskiego. W ogole im ladniej ilustrowana ksiazeczka dla dzieci, tym ja lepiej odbieram (nawet jak mi sie tresc nie do konca fascynujaca wydawa).

Mamy tez i czesto do nich siegamy rarytasik: Powiastki Beatrix Potter w przekladzie Malgorzaty Musierowicz, wydanie z oryginalnymi rysunkami autorki!

Polecam jeszcze bardzo bardzo serie ksiazek nie do czytania, ale do fantastycznej zabawy dla duzych i malych. Jest to seria SZUKAM, wydana przez EGMONT. Przesliczne zdjecia "balaganu" i trzeba w tym balaganie znalezc okreslone przedmioty. Ksiazek wyszlo conajmniej piec. Moja ulubiona, to "Wyprawa po skarb".

Juz sie nie moge doczekac, kiedy Mysz dorosnie na tyle, ze bedziemy czytac "Przygody Tomka", mamy cala serie. Uwielbialam, jak mama mi ja czytala. :)
W zasadzie tak mysle, ze juz bym mogla z tymi przygodami poprobowac...

ASICA 

Mój labrador: LUCKY
Wysłany: 2006-06-11, 19:37   

Myślę że warto napisać w jakim wieku są nasze dzieci , Marylka ma 6 lat, Kuba 13, Najpierw ksiązki dla Mylki:

1.Polecam Krystyny Siesiciej "A ja Ciebie zjem!"
Wlasnie czytamy z Marylką zaśmiewam sie i ja i ona.

2. Nie wiem jak Wam , ale mnie strasznie podobają się /książeczki Janoscha - chyba tak się to pisze - cała seria o tygrysku. Ale Mylce się nie podobają ........

3.Ostatnio kupiłyśmy z Mylką w księgarni przesuper książkę Grzegorz Kasdepke - " Co to znaczy..." To książeczka tłumacząca co znaczą różne powiedzonka np co to jest "Kaczka dziennikarska", czy "chodzić spać z kurami". Tłumaczy to przy pomocy takich zabawnych historyjek - głównym bohaterem jest Bartuś mały chłopczyk, i w związku z tymi powiedzonkami zawsze wychodzą jakieś przezabawne sytuacje.
Prześwietna książeczka. Kupiłyśmy jedną na urodzinki koleżance Marylkii, i jak zaczęłyśmy czytać to musiałam wracać do księgarni i kupowac jeszcze jedną. NAPRAWDĘ WARTO

4.no i poza politycznie - bajki księdza Malińskiego . Wszystkie o Anielątku, św. Mikołaju, piekle itp . Super - zawsze jak coś nowego wychodzi wyrywamy sobie i czytamy na wyścigi . To super ksiązeczki dla każdego.

Kuba - 13 latek zaczytuje się w Opowieściach z Narnii, czyta je juz chyba 3 raz - a pierwszy raz czytał jeszcze długo przed modą na tą książkę,
Kocha też klasyki , typu Winetou, oczywiście Harego Potera
Ale fajna ksiązka inna nize te ze świecznika to "Felix Net i Nika", i Miliony - miliony sama przeczytałam - też super :)

nitro 

Wysłany: 2006-06-11, 23:08   

:* :* :*
Dla wszystkich
DZIĘKUJĘ !!!
już mam parę propozycji zapisanych, teraz muszę się pośpieszyć, bo moje prawie 8 letnie dziecko zaczyna w gazetkach o randkach czytać.... !!!
ale, wiem, że jeszcze długo, długo (może zawsze- jak mamusia ;) ) będzie sięgać po literaturę dla milusińskich...

Bagutek 
Magda

Mój labrador: Bagut
Wysłany: 2006-06-12, 13:26   

Nitro - polecam wszystko Astrid Lindgren oczywiście.
A potem Musierowicz - sama uwielbiam czytać, ale Robert też, zaczął jak miał coś koło 10 lat.
I Chmielewskiej seria o Janeczce i Pawełku, ale to już tak w okolicach 4-5 klasa.

sylwiaczek 

Mój labrador: Nigra
Wysłany: 2006-06-12, 13:37   

Ja polecam:
"Bromba i inni" wojtyszko
"Wielkomilud" Dahla
"Małgosia kontra Małgosia" Nowackiej
"Malutka czarownica" Preusslera
"Momo"Ende

Mikołajka tez oczywiscie, Felix, Net i Nika tez :)

nitro 

Wysłany: 2006-06-12, 15:02   

Bagutek napisał/a:
A potem Musierowicz - sama uwielbiam czytać

kochana, jeżycjade mam w małym palcu, a wciąż są następne tomy...
sylwiaczek napisał/a:
"Momo"Ende

o to następne będzie, właśnie kończymy jego "Kubę Guzika i Maszynistę Łukasza"
POLECAM!!!
Bagutek napisał/a:
Nitro - polecam wszystko Astrid Lindgren oczywiście

oczywiście... :lol: ..." i kawałek kiełbasy dobrze ususzonej ..."
sylwiaczek napisał/a:
"Malutka czarownica" Preusslera

...o, o tym niedawno myślałam, bo pamiętam, że mi się bardzo podobała.... i zapomniałam...
ha ! idę jutro do bibliteki HA !

ASICA 

Wysłany: 2006-06-12, 17:11   

sylwiaczek napisał/a:
Momo"Ende

to SUPERKSIĄŻKA,
im bardziej jestem dorosła, tym więcej w niej rzeczy odnajduję ..............
Ostatnio przeraża mnie pojawienie się złodziei czasu w moim życiu.................

Majka Felińska 
Maja

Mój labrador: Alfa
Wysłany: 2008-10-29, 18:42   

Koniecznie:
Beata Krupska, Sceny z życia smoków.

Tu link do wersji online: http://www.mhkm.mud.pl/ks...eny_smokow.html
Wersja drukowana ma piękne ilustracje!

ASICA 

Wysłany: 2008-10-29, 18:49   

"Pompon w rodzine Fisiów" - Joanna Olech
genialne dla 5-10 latków :) dla 37 latków TEŻ !! :)

oleska2000 
Ola

Mój labrador: Lira
Wysłany: 2009-06-15, 18:48   

ASICA, zgadzam się, mam synów 9 i 7 lat, usmialiśmy się wszyscy przy tej książce!

Odpowiedz do tematu