Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Psi paszport
Autor Wiadomość
[edymon] 

Mój labrador: CORRADO River Island
Pomogła: 60 razy
Wysłany: 2004-12-21, 13:36   Psi paszport

Czy orientujecie sie moze jak to teraz wyglada? Zastanawialam sie nad wyjazdem na Slowacje na Sylwestra z Pigwa (ma 3 miesiace), ktorej nie chcemy nikomu podrzucac, a ona uwiuelbia jezdzic autem. Wydaje mi sie, ze pies powinien byc zaszczepiony na wscieklizne (Pigwa chyba jest jeszcze za mala?), zeby mogl wyjechac za granice, a teraz dodatkowo miec chipa i paszport. Czy ktos sie orintuje jak to jest z ta Slowacją?
Z gory dzieki za wszystkie odpowiedzi:-)

m.m.s 

Mój labrador: FIGA
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2004-12-21, 14:35   

edymon a dlaczego za mała na szczepienie przeciwko wściekliźnie? moja figa miała niecałe 3 miechy jak została zaszczepiona. po za tym gdziekolwiek byś psa nie przewoził musi on mieć zaświadczenie o takim szczepieniu!!!! chip nie koniecznie,w zależności od miasta(w szczecinie akurat każdy właściciel zwierzaka powyżej 1 roku musi obowiązkow) ale paszport to chyba każde zwierzę, z którym chcesz wyjechać za granicę musi mieć.

[edymon] 

Mój labrador: CORRADO River Island
Pomogła: 60 razy
Wysłany: 2004-12-21, 14:45   

No wiec juz wiem, bo zadzwonilam do Inspekcji Weterynaryjnej. Paszport i chip musi byc, szczepienie tez. Psa mozna poddac szczepieniu p. wsciekliznie zanim skonczy 3 miesiace, ale o tym decyduje lekarz. Tyle, ze z Sylwetrem i tak do niczego, bo dla odmiany mojego meza trzyma smycz w postaci pracy... ;-(

dzidzia 
&Bandi i Fox

Mój labrador: Bandi (labrador) i Fox (nie labrador:)
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2004-12-21, 17:52   

hmmm ja jak w pewnym momencie sie interesowalam paszportem, to sie dowiedzialam ze jeszcze przez bodajże rok czy nawet dluzej nie musi być chip, tylko moze byc tatuaż w uchu albo w pachwinie.

m.m.s 

Wysłany: 2004-12-21, 21:48   

tak dzidzia do 2006 roku może byc taka możliwość znaku rozpoznawczego,ale tylko u rodowodowych psiaków bo kundelki nie mają tego.

dzidzia 
&Bandi i Fox

Mój labrador: Bandi (labrador) i Fox (nie labrador:)
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2004-12-21, 23:52   

no to dobrze ;)

Krystyna 
HODOWLA LEMINISCATUS

Pomogła: 103 razy
Wysłany: 2004-12-22, 09:07   

Moja LABA ma paszport. Musialam jej wyrobic jak jechala dwa miesiace temu do "meza" w Belgi wiec o paszportach wiem wszystko ;-)
I tak
1. Pies musi byc oznakowany tatuazem lub czipem. Jesli ma tatuaz czip nie jest konieczny.
2. Szczenie do 3 msc nie musi byc szczepione na wscieklizne. Starsze obowiazkowo.
3. Paszport mozna kupic u niektorych weterynarzy ( tych ktorzy posiadaja czipownice i maja zgode powiatowego/miejskiego na czipowanie) np u mojego ;-)

asia83 
:)

Mój labrador: Sonia
Wysłany: 2004-12-22, 09:49   

Krystyna prosze powiedz wszystko dokładnie jak to wygląda. Bardzo Cię proszę bo jak ja się próbowałam dowiedzieć to głupot takich mi nagadali że głowa mała. Powiedzieli że pies musi przejść serie szczepień, w tym musimy jechać z jego pobraną krwią na własną rękę na badania do niemiec i takie badanie kosztuje 50 euro i ze dopiero wtedy można się o paszpotr ubiegać. Jakiś głupi był ten koleś.
Chodziło tu o psa mojej cioci kundelka. Ztego co napisałaś to widzę że wystarczy go zaczipować, zaszczepić i kupić paszport tak?? Jaki są koszta czipa i paszportu?? Jak możesz to napisz proszę.

m.m.s 

Wysłany: 2004-12-22, 09:56   

asiu bo co innego jest wyjechać z psem na stałe za granicę a co innego np.na wycieczkę i wrócić. może Twoja ciocia właśnie tak chciała zrobić? a jeśli chodziło o zwykły wyjazd to jak wiemy dobrze wszędzie znajdą się ludzie niekompetentni którzy pracują i nigdy niczego nie wiedzą.

asia83 

Wysłany: 2004-12-22, 10:05   

Sprawa jest dużo bardziej skomplikowana. Ciotka wyjechała już na stałę do swojej córki, zostawiając w domu psa. Jest to 7 latek jamnikowaty. Podniosłam już niebo i ziemię aby znaleść mu nowy dom. W tej chwili mały siedzi cały czas sam w mieszkaniu cioci i wyprowadza go sąsiad. Kombinowałam już ze wszystkim aby tarfił gdzieś w porządne miejsce ale nie wyszło. Czasu jeszcze trochę zostało bo ciocia przyjeżdża na święta wielkanocne i jeśli do tej pory nie znaję mu domu albo nie załatwię z możliwością (bo niestety to spadło na moją głowę) to moja ciocia go odda do schroniska a tam on nie przeżyje. Jeśli nie umrze z zimna to z tęsknoty za kanapą) albo go uśpi. Ja na nic oprócz znalezienia właściciela albo tego paszportu nie mam wpływu. Pies jest przekochany i bardzo mi go szkoda dlatego zainteresowałam się paszportem bo może wtedy jak im to przekażę może go zabiorą.

Krystyna 
HODOWLA LEMINISCATUS

Pomogła: 103 razy
Wysłany: 2004-12-22, 10:12   

Wszystko zalezy nie od tego czy z psem jedzie sie na wycieczke czy na stale tylko do jakiego kraju sie jedzie. Jesli np do GB czy Szwecji i kilku innych to paszport nie wystarczy gdyz oni wymagaja albo 3 msc kwarantanny psa albo badania przeciwcial w kierunku wscieklizny. Natomiast do wiekszosci europejskich krajow paszport wystarczy.
W przypadku kundelkow ktore nie maja tatuazy czip jest niezbedny

[ Dodano: 2004-12-22, 10:15 ]
Koszt czipa u mojego weta to ok 50 zl

asia83 

Wysłany: 2004-12-22, 10:29   

A wiesz jak jest z Irlandią. Zaaczynam się bać że ten facet (nie był wetem tylko pracownikiem w recepcji kliniki) miał rację. Czip naturalnie rozumiem że niezbędny.

Szkodnik 
Junior Admin

Mój labrador: Norton - Niewierskie Łąki
Wysłany: 2004-12-27, 12:09   

odsyłam też do:

http://labradory.info/viewtopic.php?t=148

Aulik 
Moje Czarne Słońce

Mój labrador: Graffi & Harry
Pomogła: 57 razy
Wysłany: 2006-06-20, 02:50   

hm..wiem ze ta pani sprzedawala kiedys chipy+paszporty za 70zl
moze warto sie z nia skontaktowac
tu adres jej aukcji:
................................ (Mod)

mam nadzieje ze sie przyda:)

Ndal 

Pomogła: 86 razy
Wysłany: 2006-06-20, 09:55   

Chipów się nie sprzedaje tylko wet je wszczepia więc czegos tu nie rozumiem a aukcje tej pani dotyczą jedynie sprzedaży szczeniaków różnych ras wię adres usunęłam - Mod

Odpowiedz do tematu