Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Cieczka
Autor Wiadomość
Diana 
MEGA

Mój labrador: MEGA
Wysłany: 2004-10-08, 19:25   Cieczka

Witam
Jestem tu od kilku dni a już mam problem i chciałabym się poradzic.
Mam prawie 9-miesieczna labradorkę i prawdopodopnie bedzie u niej lada dzień cieczka,
ale nie jestem tego tak pewna.
Prosze poradzcie jak to sie objawia czy od razu wystepuje krwawienie,czy jest inna wydzielina na początku.
Proszę o pomoc. :cry:

Niebieska 

Mój labrador: Noa i Birma
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2004-10-11, 15:24   

Napiszę ci jak to było u mojej suczki która miała jedną cieczkę i jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli to ostatnią.
Pewnego ranka kiedy Noa miała 10 miesięcy chciała się ze mną trochę powygłupiać i położyła się na plecach. Zobaczyłam wtedy że ma brudną sierść na około swojej "sikawki" tak jak by pochlapaną błotem. No ale był to czerwiec i błota nie było na dworzu a oprócz tego to "błoto" miało jakiś dziwny ciemno czerwony kolor... No a potem się zaczęło jedna kropka na podłodze, jedna na jej łapie z tyłu, potem dwie, pięć, noszenie majtek, zrywanie majtek, wyciąganie prez nią wkładek, upierdliwe psy pod klatką itd... :wink:
Któregoś dnia rano jak się obudziłam to zastałam moją sunię bez majtasów za to z wkładką przylepioną do ogona :lol:

Dobry 
Administrator

Wysłany: 2004-10-13, 10:50   

Zazwyczaj suczki mają cieczkę co pół roku przez około trzy tygodnie. Pierwsza cieszka może być krótsza. Moja Mega dostała pierwszej cieczki przed ukończeniem 9 miesiąca.
Często pierwsza cieczka nie jest aż tak uciążliwa, dla mnie jednak było to utrapienie i to wielkie a wynikało przede wszystkim z niewiedzy.

Jakiś tydzień przed pojawieniem się pierwszego krwawienia Megę roznosiła energia.
Miała jakiś rodzaj napięcia przedmiesiączkowego ;) Zdemolowała ogródek, pogryzła siatkę ogrodzeniową, a któregoś dnia znaleźliśmy ją u sąsiadów, bo rozniosła w pył drewniane ogrodzenie oddzielające nasze posesje. W czasie cieczki była osowiała, nie chciała się bawić i w końcowym jej etapie już martwiliśmy się że z wesołego labka zrobiła nam się smutna dorosła suka. Później jednak wszystko wróciło do normy.

Mieliśmy mnóstwo problemów z kawalerami, którzy robili wszystko żeby dostać się na nasz ogród. Mega mocno ich zresztą do tego zachęcała, nie tylko zapachem. Sama pomagała rozplątywać siatkę ogrodzenia.
Któregoś ranka wyszła na wczesnoporanne siusianie i uciekła. Po kilkudzesięciu minutach znalazłem ją na polu baraszkującą z kundelkiem z sąsiedztwa. Istny szał.

Przy drugiej cieczce byliśmy bardziej ostrożni. Przede wszystkim w ciągu tych trzech tygodni nie wychodziłem z nią na spacer w okolicach domu. Pakowałem sunię do auta i jechałem nad rzekę. Tam popływała, wyganiała się, z dala od towarzystwa amantów.

Jeśli zaś chodzi o jej przebieg to musisz pamiętać, że od 7-8 dnia po wystąpieniu pierwszego krwawienia następują dni "gorące" i należy wtedy mocno pilnować się przed niechcianą ciążą. Nie należy oczywiście demonizować sprawy, ale ostrożności nie zawadzi.

Za kilka miesięcy moja Mega będzie miała trzecią cieczkę i wtedy dopiero będę miał jazdę. Teraz mam w domu też psa i może być wesoło :)

Diana 
MEGA

Wysłany: 2004-10-19, 18:59   

Dziękuję za porade.
Zobaczymy jak to będzie. :lol:

Diana 
MEGA

Wysłany: 2004-12-09, 11:24   Cieczka jeszcze raz

Witam
Jakiś czas temu pytałam was o to jak z tą cieczką jest.
I właśnie na mikołajki dostaliśmy prezęcik,nasza sunia stała się kobietką :lol:
Powiedzcie jak zachowywały się wasze dziewczyny, czy były troszkę osowiałe,smutne.
A jeszcze czy ta owa cieczka naprawdę trwa aż 3 tygodnie a czasami podobno 4 tygodnie.
Jak długo wystepuje krwawienie i czy zakładaliście im jakieś majteczki ?
Proszę o kilka porad... :oops:

m.m.s 

Mój labrador: FIGA
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2004-12-09, 11:52   

moja sunia miała cieczkę prawie 4 tygodnie,w tym 17 dni plamienia. kiedy zorientowaliśmy się że dostała cieczkę do razu kupilśmy jej majtasy w sklepie zoologicznym i witaminkę
b-complex to zmienia zapach wydzielany przez sunie i pieski nie biegają za nią tak natarczywie. dostawała ją 3 razy dziennie po 1 tabletce. do majtochów szybko się przyzwyczaiła i nawet nie próbowała ich zdejmować. więc nawet nie było tak żle jak myślałam.

Marta 
Junior Admin
KŚMod

Mój labrador: Malibu i Blavod
Pomogła: 8 razy
Wysłany: 2004-12-09, 16:05   

Malibu tez ma cieczke (druga). Pierwsza w porownaniu z tym, co jest teraz to bylo nic. Malutkie krwawienie, humor caly czas dobry. Teraz nie jest juz tak wesolo. Krwi jest wyraznie wiecej, podpaski ida jedna za druga, no i te humory. Bez przyczyny zaczyna piszczec, jest smutna i osowiala.
Co do zabezpieczenia przeciw ciazy to spryskuje ja przed kazdym spacerem specjalnym sprajem. Psy czuja, ale chyba nie az tak bardzo jak normalnie. Porownuje to do innej suki z naszej kamienicy. Jak ona ma cieczke to zawsze stada kawalerow sie kreca pod domem, a jak ma Malibu to nie ma zadnego.
Po domu Malibu nosi specjalne psie stringi, z ktorych wszyscy goscie sie smieja :D

pozdrawiamy
Marta & Malibu

Bartuzi 

Mój labrador: Coffee [i]
Wysłany: 2004-12-09, 20:39   

A nasz Coffee w poniedziałek kończy rok i jeszcze nie miała cieczki i nie wiemy czy mamy się niepokoić czy cieszyć?

m.m.s 

Wysłany: 2004-12-09, 21:50   

niekoniecznie u suni pierwsza cieczka pojawia się od około 8 miesiąca do 14 miechów więc spoko,każda dostaje wtedy kiedy przyjdzie na to czas.

Niebieska 

Mój labrador: Noa i Birma
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2004-12-09, 21:54   

Ja słyszałam że nawet do półtora roku to norma :) Goldenka mojego znajomego dostała pierwszej cieczki mając ok 14 miesięcy więc chyba nie jest to rzadkość.

Krystyna 
HODOWLA LEMINISCATUS

Pomogła: 103 razy
Wysłany: 2004-12-09, 22:24   

Do 15 msc ma czas i nie ma sie co martwic ;-)

U mnie dziewczyny zadnych majtek i podpasek nie noszą ale jedna od drugiej sie ucza ze po sobie trzeba sprzatac ;-) wiec jak nakropkuja to zlizują ;-)

Diana 
MEGA

Wysłany: 2004-12-10, 14:19   cieczka

Dzięki za rady jakoś sobie poradzimy.
Na początku była troszkę przestraszona tym stanem, co chwilkę zaglądała sobie tam...
Ale w tej chwili jest ok.
Nie zakładamy żadnych majtasów niech kobita radzi sobie sama :lol: .

asia83 
:)

Mój labrador: Sonia
Wysłany: 2004-12-10, 15:46   

No my narazie czekamy na "naszą" pierwszą cieczkę. Mała ma dopiero 6 miesięcy ale dojżałość zbliża się duuuuużymi krokami. Mam nadzieję ze będzie ok.

m.m.s 

Wysłany: 2004-12-10, 17:10   

diana u nas w pierwszej wersji też nie miało być majtochów ale jak zaczeła naprawdę mocno krwawić to nie nadążałam wycierać plam bo ona nie wszystkie zlizywała. poza tym figa ma w domu "swój fotel"(broń boże jak na nim siedzisz i ona też chce-spycha cie ile sił w łąpkach,hihihihi) i jak wskakiwała to robiły by się plamy a my nie chcieliśmy by odczuwała cieczkę jako karę!!! :D :D :D

Diana 
MEGA

Wysłany: 2004-12-10, 20:22   

m.m.s założyliśmy jej majtasy wczoraj ,ale jak obie moje córy zaczeły sie z niej śmiać to mój mężuś powiedział żeby jej to ściągnąć :D
W tej chwili nie jest tak zle plamki są malutkie i dziewczyna jakoś sobie radzi.

Odpowiedz do tematu