Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Warczenie podczas jedzenia
Autor Wiadomość
rafi8080 
Ania-Rafał Kochana Psina Gamiś

Mój labrador: Gamza
Wysłany: 2012-03-18, 23:24   

Kejt i Kobi napisał/a:
jeśli chodzi o hierarchię w stadzie to nieprzepuszczanie w drzwiach, jedzenie posiłków przed nim, udawanie, że je się z jego miski.

Uważam że raczej dla psiaka jest to zupełnie obojętne tak ze swoich doświadczeń =)

Basia i Barni 

Mój labrador: Sasza, Iwan i Barni
Pomogła: 56 razy
Wysłany: 2012-03-18, 23:33   

rafi8080 napisał/a:
Kejt i Kobi napisał/a:
jeśli chodzi o hierarchię w stadzie to nieprzepuszczanie w drzwiach, jedzenie posiłków przed nim, udawanie, że je się z jego miski.

Uważam że raczej dla psiaka jest to zupełnie obojętne tak ze swoich doświadczeń =)

Mnie to raczej czuć lekturą Fishera okiem psa , którą sam Fisher zaprzeczył pisząc kolejną książkę. Na szacunek psa trzeba zasłużyć. Ja bym nie chciała, by pies mi jadł z talerza, więc nie zaglądam mu do miski, ale kontroluję jego posiłek, np pracą? Pracuje pies na jedzenie.

Kejt i Kobi 

Mój labrador: Kobi
Wysłany: 2012-03-18, 23:39   

Basia i Barni, jeśli chodzi o łapczywe jedzenie to Kobi jadł tak, jak do nas trafił, z czasem właśnie się uspokoił i nawet podnosi łeb w czasie jedzenia i się rozgląda ( np. jak ktoś przechodzi lub otwiera lodówkę ;) ) ale nie wpływało to na prędkość jedzenia lub obawę, że zostanie mu zabrane- po chwili po prostu wracał do pałaszowania.
Co do zabierania miski, to myślałam, że to potwierdzanie tego, ze ja jestem wyżej i ja steruję jedzeniem. Faktycznie, nie podobałoby mi się, i nie zdarza się często, że zabieram Kobiemu ale jesli już to robię, to na jego oczach dorzucam mu karmy lub innego jedzenia. :)

rafi8080- pytam pod tym kątem własnie- czy działa, bo w sumie ja też nie praktykowałam tych zachowań i generalnie Kobi wie, ze niektórych rzeczy mu nie wolno i zazwyczaj słucha, jeśli powie mu się 'nie'. Kość to jedyna sytuacja kiedy dochodzi do takich spięć.

A jeśli chodzi o miskę to myślę, że mój to błąd- za dużo wrażeń jak na 1 dzień, i tak jak napisała Basia- powinnam dać mu spokojnie zjeść po wczesniejszych niesnaskach :ups:

[ Dodano: 2012-03-18, 23:47 ]
Basia i Barni - właśnie tak staram się robić- przed daniem komendy do jedzenia robimy zazwyczaj kilka ćwiczeń :) a chodzi jak w zegarku jak misunia pełna stoi nieopodal :)
( swoją drogą czy może tak stac pełna jak ćwiczymy czy lepiej potrenować zanim zabiorę się na zapełnianie miski?) :co?:

Odpowiedz do tematu