Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Warczenie podczas jedzenia
Autor Wiadomość
Jerzy_K 

Mój labrador: Gabi
Wysłany: 2006-02-19, 11:57   Warczenie podczas jedzenia

Nie bardzo wiem co robić... Odpowiedzi nie znalazłem.
Otóż moja Gabi (7 miesięcy) strasznie warczy przy pełnej misce, oczywiście jak ktoś jest w pobliżu. A chcąc ją pogłaskać można naprawdę się przestraszyć. Czy ktoś miał podobny problem?

Katarzyn@ 
Moderator

Mój labrador: Ciasteczka
Pomogła: 30 razy
Wysłany: 2006-02-19, 12:04   

Witam,

nie miałam podobnego problemu i nie mam, moim psom mogą nawet inne psy wyjadac z miski i nie mają prawa warczeć, jednak może któraś z moich rad pomoże rozwiązać problem. Twoja suka jest młoda, może macie zaburzoną hierarhię w domu. Od kiedy ona tak ma? Proponuję przed podaniem jej miski za każdym razem kilkakrotnie wymagac od nie komendy 'waruj', waruj jest dla psa gestem poddańczym wobec właściciela. Przed podaniem miski udawaj że wyjadasz jej najlepsze kąski, że to Ty jesz pierwszy z jej miski i masz od tego prawo. Hmm, dobrze by było by suka dostawała posiłek, dopiero jak Wy skończycie jeść swoje śniadanie, kolację ...
Jeżeli suka dalej będzie warczała przy misce jak jestescie w poblizu to ostro ją słownie skarcić.

Cóż, moment jedzenia jest dla psa bardzo ważny, psy bardzo się stresują, gdy ktoś im przeszkadza jak jedzą, co gorsza jak im gmera w tej misce ... jednak takie zachowanie suni jest niedopuszczalne.

Pozdrawiam,

aleksja 

Mój labrador: Megi
Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2006-02-19, 12:55   

dobrze ze trzymasz reke na pulsie-to nie jest właściwe zachowanie, dobrze by było szybko coś zmienic. My nasz nauczylismy jak dajemy jej kosc przysmak etc żeby na komende"pochwal sie" przyniosła i oddala nam do reki, przynosi oddaje i my wtedy jej dajemy z poworotem, wie ze jest bezpieczna i nikt jej niczego nie zabierze. należałoby zwrócic uwage na sytuacje inne - jesli sa- w których Twój pies próbuje dominować. Tutaj znajdziesz dużo informacji, Poczytaj i do dziela. Życzymy powodzenia

mar_tusia 

Mój labrador: NEGRO(lab)i MASTER(bc)
Pomogła: 29 razy
Wysłany: 2006-02-19, 13:22   

Fischer (chyba) w takich przypadkach radził, żeby dać psu powiedzmy połowe jedzenia potem koniecznie ręką dawać po troche reszte. Pies może czuć się zagrożony, bać się że ktoś mu jedzenie zabierze albo zwyczajnie pokazywać Wam że jesteście niżej i nie macie prawa dotykać jego jedzenia

Hubert 
Diversion

Mój labrador: Maja i mops Megi
Wysłany: 2006-02-20, 09:49   

z Majka nie mialem nigdy takiego problemu.
ale byl okres, ze profilaktycznie, zeby takiego problemu nie miec w przyszlosci, dzielilem jej porcje na 2 czesci. jedna dostawala od razu, a druga wrzucalem do miski w trakcie jedzenia.
trzeba ustalic hierarchie w stadzie.

RoleX 
Amator

Mój labrador: SPIKE
Wysłany: 2006-02-20, 12:26   

Hm naprawdę dziwne. Nasz Spike nigdy tak nie robił trzeba to ukrucić. Myślę że tak jak napisała Katarzyn@, przed podaniem miski podac komendę "waruj" lub "siad' - ja tak robię pies musi czuć że to Ty tu rządzisz a nie on...Powodzenia

Monka 

Mój labrador: Goofy
Pomogła: 22 razy
Wysłany: 2006-02-20, 12:48   

Nasz Goofy przy jedzeniu nigdy nie warczał i można było mu zabrać w trakcie, aż ostatnio jak dostał kość tak zawzięcie ją jadł że nie zauważył przechodzącego obok kota, jak kot się zbliżył w zasięg jego wzroku to Goofy się na niego rzucił ze szczeknięciem, strasznie się zdziwiliśmy wszyscy najpierw, a potem zaczęliśmy sprawdzać czy nam odda kość i oddawał bez problemu, nie wiem skąd taka reakcja na kota? Czy to może byc spowodowane tym ze kiedyś Marcin dał kotu wody w misce, do tej pory pili z jednej miski: i pies i kot, w momencie dawania wody Marcin przygotowywał sobie śniadanie i Goofy myślał widocznie że Marcin daje kotu coś do jedzenia a jemu nie, bo Goofiego Marcin odsunął żeby kot się napił w spokoju, od tamtej pory jak Goofy zobaczy kota przy misce z wodą to go odgania od miski. I myślimy że to chyba po tamtej sytuacji tak się zachował w stosunku do kota przy jedzeniu kości. Czy mamy rację?

mar_tusia 

Mój labrador: NEGRO(lab)i MASTER(bc)
Pomogła: 29 razy
Wysłany: 2006-02-20, 12:54   

Negro je w kocich miskach one w jego i nie ma problemu

Monka 

Mój labrador: Goofy
Pomogła: 22 razy
Wysłany: 2006-02-20, 13:02   

u nas do tej pory też nie było problemu

Murphy 
SPARK OF LIFE FCI

Mój labrador: Kody i Lessi
Pomogła: 54 razy
Wysłany: 2006-02-20, 13:12   

mar_tusia napisał/a:
Negro je w kocich miskach one w jego i nie ma problemu

Nasz kicia popija wodę z Koduchy miski, ale jak Kodzia próbuje poczestować się z jej miski to kitka wszczyna alarm :)

patty 
Patrycja

Mój labrador: VEGA (La Guardia HZ)
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2006-02-20, 13:44   

Jerzy_K ,
u nas na początku nie było problemu :)
a pewnego dnia nasza sunia zaczęła na nas powarkiwać jedząc surowiznę. Na początku nie wierzyliśmy, że to powarkiwanie, tzn. ciężko było nam w to uwierzyć, ale przy próbach bliższego podejścia do niej nasze wątpliwości rozwiały się zupełnie - warczała na nas zdecydowanie i gotowa była połknąć mięcho w całości, żeby tylko nie dostalo się w nasze ręce. Byłam tym zrozpaczona, ale zastosowałam radę Samby:

http://labradory.info/vie...er=asc&start=30

i zadziałało =)

Katarzyn@ 
Moderator

Mój labrador: Ciasteczka
Pomogła: 30 razy
Wysłany: 2006-02-20, 14:30   

zmoderowano,
mod.

balon i Kolos 

Mój labrador: Kolos
Wysłany: 2006-02-20, 21:55   

witam was! a ja mam takie pytanie? Moj niespełna 4 miesieczny labradorek, nigdy nie warczy przy misce, mozna mu palce tam wsadzac ale jak np dostanie bulke tak do pyska to zaraz z nia ucieka ale jak sie do niego podchodzi to nigdy nie warczy ttylko spierdziela:) wiec mam pytanie kiedy mniej wiecej mozna by bylo spodziewac sie warczenia przy misce? czy w jego wieku to bylo by juz mozliwe? dodam ze jest on bardzo pewny siebie , nigdy nie rezygnuje ale narazie na szczescie warczenia nie slysze.

LosKurczakos 

Mój labrador: Aida from Harpuzja
Wysłany: 2006-02-20, 23:29   

balon i Kolos napisał/a:
wiec mam pytanie kiedy mniej wiecej mozna by bylo spodziewac sie warczenia przy misce

Miedzy 250 a 290 dniem życia psa - buahahahaha :) :) - no przestań tego nie da się przecież obliczyć .
Warczenie przy misce jest wynikiem zachwiania hierarchii w stadzie a nie konkretną datą .
Po co dajesz psu bułkę :co?:
Chyba nie do jedzenia :co?:

balon i Kolos 

Mój labrador: Kolos
Wysłany: 2006-02-20, 23:56   

buhahah dzieki za odpowiedz!! chodzilo mi o to czy niecale 4 miesiace to wiek w ktorym pies juz moze wykazywac ze ma problemy z hierarhia, moze np warczec przy misce i czy w takim wieku (3 miesiace, 3 tyg) labek w ogule moze warczec przy misce na pana . a co do bulki to susze ja i daj mu kawalek. apropo co ci do tego co daje psu? z tego co akurat wiem to ususzona bulka jest dobra dla pieska co innego chleb zawierajac kwas, buhahaha i jak masz tak odpowiadac to wstrzymaj sie bo po co zasmiecac forum internetowy madralo:)?? pozdrawiam

Odpowiedz do tematu