Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Mieć 'HOPLA' czy lepiej nie?
Autor Wiadomość
wusia45 

Mój labrador: ziuta
Wysłany: 2006-02-08, 11:51   

Witam.Jestem tu nowa i tylko was podczytuję.Postanowiłam sie odedzwac i pewnie mi się oberwie,ale co tam.Mam labka 7 m-cy,piękny czarny i o zgrozoooo bez rodowodu :bad: Pewnie już tu jestem na straconej pozycji ;) Mieszkam w domku więc nie jest żle,mamy dla psa czas choc oboje pracujemy,wychodzi około 6 razy w tym długi spacer[las,łąka i w lecie woda będzie bo w tamtym roku była za mała] .Mam tez 5letnią córeczkę dla której pies ten został nabyty.Czy mamy z nią problemy i jak ją wychowujemy ,no wiec pies nie ma prawa do 3 rzeczy włażenia na łóżko,żebrania o jedzenie,i dokarmiania między posiłkami.Jest traktowany jak każdy domownik,ma swoje prawa ale też musi dostosowac się do pewnych zasad.Nie jest oczkiem w głowie[jak u niektórych tu zauważyłam].W domu zachowuje się względnie; zniszczenia to zjedzony pilot i krótka listwa podłogowa i chyba z pięc paczek kredek córki ;) Jeżeli nie mam ochoty się z nim bawic czy poświęcac mu czas to poprostu daję mu kośc albo odwołuję na miejsce albo chodzi i się szwęda a ja tylko zaglądam czy nie broi.Jeżeli kręci nosem na jedzenie [choc to rzadki widok] to ma 10 min jak nie zje to łaski bez wsypuję karmę do worka lub jak gotowane chowam do lodówki i ma po posiłku.Wie co mu nie wolno ,ale i tak czasami próbuje.W zabawie z córką jest róznie raz płacze ona raz ''pies'' i jedno i drugie się nie da częściej płacze córka,ale już się przyzwyczajiła i wie jak sobie radzic.Nie faworyzujemy nikogo nie wychowuję bezstresowo córki raz krzyknę raz dostanie w tyłek i tak jest z psem .Tym sposobem żyjemy sobie w zgodzie każdy ma swoje wady i zalety ,godziny gupawki i spokoju i to jest normalne.UUUUff ale sobie popisałam a teraz czekam na lincz.

Monka 

Mój labrador: Goofy
Pomogła: 22 razy
Wysłany: 2006-02-08, 11:59   

wusia45, a za co masz być zlinczowana?

wusia45 napisał/a:
piękny czarny i o zgrozoooo bez rodowodu

mój labek też nie ma rodowodu i nikt mnie tutaj nie potępił, żyje i uczestniczę w rozmowach, czasem pomagam ;) innym, czasem inni mi pomagają.
Nie rozumiem tylko jednego:
wusia45 napisał/a:
Nie jest oczkiem w głowie[jak u niektórych tu zauważyłam].

Czy uważasz że to źle? Niektórzy z nas mają pierwszy raz pieska w swoim życiu i cieszą się tym faktem. :D

wusia45 

Wysłany: 2006-02-08, 12:02   

Witaj dla mnie [bycie oczkiem w głowie] to jest to samo co miec hopla na czyims punkcie i wtedy nie patrzy sie w zdrowy sposób na pieska czy osobe ;)

mar_tusia 

Mój labrador: NEGRO(lab)i MASTER(bc)
Pomogła: 29 razy
Wysłany: 2006-02-08, 12:03   

moim zdaniem każdy na hopla na punkcie czegoś tu akurat trafiłaś na takich co to go mają na punkcie swojego psa :)

Monka 

Wysłany: 2006-02-08, 12:06   

mar_tusia napisał/a:
tu akurat trafiłaś na takich co to go mają na punkcie swojego psa

i bez tego nie byłoby tego forum... ;) =)

Radek 

Mój labrador: Lucky
Wysłany: 2006-02-08, 12:11   

A ja mam hopla i mi z tym dobrze :)

wusia45 

Wysłany: 2006-02-08, 12:21   

Monka napisał/a:
mar_tusia napisał/a:
tu akurat trafiłaś na takich co to go mają na punkcie swojego psa

i bez tego nie byłoby tego forum... ;) =)

i bez hopla można założyc forum i dyskutowac.Można rozmawiac i doradzac,chodzi mi o to że po wypowiedziach większości z Was wnioskuję że najlepiej to nic innego nie robic tylko zajmowac się psem,a to nie jest normalne :marzyciel:

mar_tusia 

Wysłany: 2006-02-08, 12:22   

większość ma żeby nie powiedzieć że wszyscy nawet Ci którze twierdzą, że nie mają, Po co logowali by się na to forum w takim razie?? Skoro na punkcie psa nie maja hopla a są tylko posiadaczami a nie miłośnikami, w takim razie ja powinnam zalogować się na forum o lodówkach i pralkach bo takowe posiadam :pada:

[ Dodano: 2006-02-08, 12:23 ]
wusia45 napisał/a:
najlepiej to nic innego nie robic tylko zajmowac się psem,a to nie jest normalne

aq o czym mamy pisać skoro to forum o psach?? a każdy z nas pracuje, studiuje itd a nie tylko zajmuje się psem... niestety

wusia45 

Wysłany: 2006-02-08, 12:44   

[quote="mar_tusia"]większość ma żeby nie powiedzieć że wszyscy nawet Ci którze twierdzą, że nie mają, Po co logowali by się na to forum w takim razie?? Skoro na punkcie psa nie maja hopla a są tylko posiadaczami a nie miłośnikami, w takim razie ja powinnam zalogować się na forum o lodówkach i pralkach bo takowe posiadam :pada:

Nie wiedziałam ze trzeba miec hopla na punkcie psa aby zalogowac się na forum :marzyciel: Ja tez się zalogowałam bo dobrze jest zapytac kogoś o rade w kwesti danej rasy jeżeli się czegos nie wie ,ale mam zdrowe podejście do psa i aby go kochac i dobrze się nim opiekowac nie trzeba miec na jego punkcie hopla bo wtedy pewnych rzeczy sie nie zauważa a i niektóre wypowiedzi są takie że człowiek sie czuje jak głupek który nic nie wie

Monka 

Wysłany: 2006-02-08, 12:45   

wusia45 napisał/a:
wnioskuję że najlepiej to nic innego nie robic tylko zajmowac się psem,a to nie jest normalne

nie masz racji bo rozmawiamy tutaj też w tematach wogóle nie dotyczących psów, o życiu, pracy, itp, a łączy nas wszystkich jedno - miłość do labków a większość z nas również ich posiadanie ;)

mar_tusia 

Wysłany: 2006-02-08, 12:47   

wusia45 co do większej części Twojego postu to się zgadzam nie rozumiem tylko tego:
wusia45 napisał/a:
niektóre wypowiedzi są takie że człowiek sie czuje jak głupek który nic nie wie

:co?: :hmmm

wusia45 

Wysłany: 2006-02-08, 12:59   

Ojj już nic nie piszę bo będziemy sie tak przepychac na słówka.Jest jak jest i ok :)

Monka 

Wysłany: 2006-02-08, 13:06   

wusia45 napisał/a:
Ojj już nic nie piszę

ale czemu? odzywaj się!!! chętnie podyskutujemy chociaż nie musi to być akurat na powyższy temat, ale na każdy inny - czemu nie? W każdym bądź razie witamy cię serdecznie i jeśli masz jekieś zdjątka swojej Cleo to chcielibyśmy również ją poznać. =)

Ndal 

Pomogła: 86 razy
Wysłany: 2006-02-08, 13:12   

Ponoć człowiek sie całe życie uczy i głupii umiera

A powaznie to trzeba pamiętac że każdy z nas oczekuje od swojego psa czego innego - jeden chce żeby był to np chempion i będzie pogłębiał swoja wiedze w tym kierunku aby to osiągnąc ( np dobór szczeniaka, sposób wystawiania, pielęgnacja...) drugi chce miec psa pracującego i w zalezności od tego szkoli psa ( nigdy tzw. "zwykły" posiadacz psa nie będzie miał potrzeby posiadania wiedzy o szkoleniu psów wymaganej dla psów ratowniczych czy dogoterapeutów). Ty naprzykład piszesz jakie warunki Twoim zdaniem powinien spałniac pies ( typu nie włażenie..., nie żebranie...) a dla mnie najważniejsze jest żeby pies był tam gdzie ja i interesował sie np tym jak ja się czuję czy w jakim jestem humorze. Tak więc każdy czego innego oczekiwał i dąży do czego innego pomijajac sprawy ogólne jak dobra kondycja fizyczna i psychiczna psa ( w zakresie czego też musimy sie pogodzić z tym że np wet (dobry) wie o wiele wiele więcej niż wielu z nas mających np pierwszego czy nawet drugiego psa co wcale nie oznacza że maja na punkcie psów hopla.

Samba 

Mój labrador: SAMBA
Pomogła: 26 razy
Wysłany: 2006-02-08, 13:40   

wusia45 napisał/a:

UUUUff ale sobie popisałam a teraz czekam na lincz.

wusia45 napisał/a:

i bez hopla można założyc forum i dyskutowac.Można rozmawiac i doradzac,chodzi mi o to że po wypowiedziach większości z Was wnioskuję że najlepiej to nic innego nie robic tylko zajmowac się psem,a to nie jest normalne :marzyciel:

I kto tu kogo krytykuje?
rotfl
Buziaczki.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi