Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Grudkowe zapalenie...
Autor Wiadomość
Nika 

Mój labrador: Lara
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2004-11-13, 18:28   zapalenie 3-ciej powieki

Czy z waszymi labradorami także macie kłopoty z zapaleniami trzeciej powieki? Czy musi zakończyć się to operacją, zabiegiem?
Jesteśmy po kuracji antybiotykowej, a oczy znowu czerwone:(

asia83 
:)

Mój labrador: Sonia
Wysłany: 2004-11-13, 19:23   

Nie mam podobnych problemów. Uważam jednak że skoro kuracja antybiotykowa nie pomogła może pies był leczony w złym kierunku. Skonsultuj to z innym weterynarzem. To może być alergia. Ja tylko sugeruję, nie jestem wetem ale mojej kuzynki pies ma problemy z powieką i oczkami przez alergię. Pozdrawiam!!

Bartuzi 

Mój labrador: Coffee [i]
Wysłany: 2004-11-14, 11:37   

Nie przejmuj się. Nasza Coffee miała zapalenie trzeciej powieki i podczas narkozy przy okazji prześwietlenia stawów, lekarz wyczyścił jej te powieki ale po ok. dwóch, trzech tygodniach znowu jej zaczęły ropieć oczy. A w wieku ok 9 miesiąca samo przeszło i teraz wszystko jest ok. U szczeniaków to częsta przypadłość i mija z wiekiem tyle tylko że psu to przeszkadza i swędzi.

Niebieska 

Mój labrador: Noa i Birma
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2004-11-15, 15:29   

Cytat:
A w wieku ok 9 miesiąca samo przeszło i teraz wszystko jest ok. U szczeniaków to częsta przypadłość i mija z wiekiem tyle tylko że psu to przeszkadza i swędzi.

Mojej suni też ropiały oczka i chyba ze dwa razy dostawała antybiotyk w kropelkach, jednak po jakimś czasie zapalenie wracało. I któregoś dnia samo przeszło :D

Rolo 

Mój labrador: Bey
Wysłany: 2004-12-10, 10:16   

Moj Bey też miał grudkowe zapalenie rogówki. Walczylismy z nim z przerwami od dziecka. Teraz ma 9 mcy i jeszcze dostaje Cusicron (czy coś w tym stylu :) raz dziennie po kropelce. Za tydzien konczymy sprawę. A oczka już śliczne i bez wydzieliny :D .

DelfjusPlooto 

Mój labrador: PLUTO
Pomogła: 40 razy
Wysłany: 2005-01-06, 23:37   

Moj Pluto ma ostatnio zaczerwienione białka. Czy to jakieś uczulenie? czy to coś poważnego?

m.m.s 

Mój labrador: FIGA
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2005-01-07, 13:45   

delfjus to zależy jak mocno są one zaczerwienione. moja figa według mojego zdania tez takie miała i przy okazji wizyty u weta spytałam,a on się roześmiał i powiedział że psy mają lekko czerwone białka i to całkiem normalne,więc nie mam się czym przejmować. spojrzał jej w oczka i powiedział że jedynie 1 jest bardziej czerwone niż powinno i dał nam kropelki do oczu bo na coś się uczuliła. po kuracji przeszło i jest oki.

DelfjusPlooto 

Mój labrador: PLUTO
Pomogła: 40 razy
Wysłany: 2005-01-08, 19:40   

Wróciłam od weta z kropelkami dla pluto.Na szczęsie to nic poważnego

[ Dodano: 2005-01-12, 17:12 ]
Przepisał mi kropelki DICORTINEFF. Zakraplam 3 razy dziennie ale odnosze wrażenie że oczy jak były czerwone tak są nadal. Może jestem przewrażliwiona.

andzia 

Mój labrador: Jankes
Wysłany: 2005-07-01, 09:02   

mam ten sam problem, mój psiaczek ma bardzo często czerwone i ropiejące oczka. Wczoraj nasz wet powiedziała, że to zapalenie spojówek. Podrażnienie oczek spowodowane jest grudkami znajdującymi się na 3 powiece. Objawy są silniejsze po spacerze lub po większym wysiłku. Dostaliśmy na razie kropelki DICORTINEFF. Pani doktor zaproponowała zrobienie operacji w późniejszym wieku, bo podobno zrobiona w tak młodym wieku lubi się odnowić :cry: . Mamy to zrobicz po prześwietleniu bioderek, czyli dopiero za kilka miesięcy.

Po przeczytaniu waszych postów mam pytanie do bardziej doświadczonych: czy to nie jest tak, że ta dolegliwość z czasem sama przechodzi, a robienie operacji psiakowi w wieku np. 9-10 miesięcy to tylko wyciąganie kasy :?:

Bartuzi 

Mój labrador: Coffee [i]
Wysłany: 2005-07-01, 09:07   

andzia napisał/a:
czy to nie jest tak, że ta dolegliwość z czasem sama przechodzi, a robienie operacji psiakowi w wieku np. 9-10 miesięcy to tylko wyciąganie kasy

Moim zdaniem tak właśnie jest. Coffee miała wyczyszczoną 3-cią powiekę w wieku chyba 5-ciu miesięcy (dokładnie teraz nie pamiętam) przy okazji uśpienia do prześwietlenia bioder i problem powrócił. Po jakimś czasie ropienie samo ustąpiło i do dziś jest spokój.

jusiss 

Mój labrador: Lagan
Pomogła: 15 razy
Wysłany: 2005-07-01, 09:08   

Dobrze by było zdiagnozować psa ponownie u innego Veta

radziolaria 

Mój labrador: Luka
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2005-07-01, 09:56   

Morris tez od czasu do czasu ma wieksze spiochy w oczach. Wet powiedzial nam, ze powieka jest min wwinieta ale z czasem powinno to minac. Jesli nie, to wtedy trzeba bedzie cos z tym zrobic (do wieku 12-15 miesiecy nelezy obserwowac). Na razie zakrapiamy mu oczy swietlikiem i po takiej kilkudniowej kuracji wszystko jest OK

Agata 

Mój labrador: Masha i Hoover
Pomogła: 27 razy
Wysłany: 2005-07-01, 11:15   

moim zdaniem z operacją powieki trzeba poczekać, aż skończy się wzrost pieska. Czaszka się przecież jeszcze nieźle rozrośnie. To tak jak z zakładaniem stałego aparatu na zęby u dzieci przed zakończeniem wzrostu. Może pomóc, ale efekty beda najlepsze po zakończeniu wzrostu a poza tym może okazac się zbyteczne.

bikerka 

Mój labrador: Leda
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2005-07-01, 11:24   

U nas była dokładnie tak samo. Teraz mała ma 10 miesięcy i ma tylko jakieś minimalne pozostałości po zapaleniu 3 powieki. Za pewnie ok. 2 miesiące będę mogła o tym problemie zapomnieć. Lekarz też oczywiście namawiał nas na operacje, bo samo nie przejdzie. Okazało się, że to guzik prawda.

andzia 

Mój labrador: Jankes
Wysłany: 2005-07-01, 14:30   

Dzięki za rady! Dam maluchowi czas. Niech podrośnie i może problem sam zniknie.
Piesek był diagnozowany przez 3 lekarzy. 2 chciało operować zaraz po szczepieniach, a trzeci dopiero przy prześwietleniu bioderek. Wygląda na to, że lekarze chętnie korzystają z okazji, żeby operować nasze zwierzaki. :(

Anka i Jankes

Odpowiedz do tematu