Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy jest otyła??
Autor Wiadomość
kasiabala78 
kasia

Mój labrador: Lady
Wysłany: 2011-09-20, 11:33   Czy jest otyła??

Moja Lady ma 4 lata i wazy 53 kg, jest na zastrzykach antykoncepcyjnych, od paru osob slyszalam ze jest ( brzydko powiedziane- spasiona ),troche sie martwie :cry: nie wiem ile ma wzrostu ale jest duza :) czy jest mozliwosc ze przytyla po zastrzykach?? ( dostala dopiero 3 zastrzyki,w listopadzie kolejny ) chcialabym zebyscie mi doradzili czy odstawic zastrzyki i zeby miala cieczke ?? Jak cieczki wygladaja u labkow?? obfite? i jezeli naprawde jest otyla to jak moge to zmienic ?? :marzyciel:

EvellinA 
labek - tylko marzenie :(

Mój labrador: nie labki Nemo, Kerli + Najra
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2011-09-20, 11:53   

kasiabala78 napisał/a:
wazy 53 kg
:oooo: zdecydowanie za dużo
kasiabala78 napisał/a:
czy jest mozliwosc ze przytyla po zastrzykach??

tak
kasiabala78 napisał/a:
chcialabym zebyscie mi doradzili czy odstawic zastrzyki
zdecydowanie :tak: i dla jej zdrowia lepiej ją wysterylizować, bo po tych zastrzykach może dostac ropomacicze :cry: ale najpierw to chyba trzeba by było z wagi spać, pewnie z 10kg :zab:
Rób swoje jak najlepiej potrafisz. Kochaj swoich bliskich, przyjaciół, rodzinę i mów im, że ich kochasz. A jak przyjdzie koniec nie wpadniesz w panikę, bo będziesz wiedział, że dobrze przeżyłeś swoje życie. J.H.

izatemka 
Iza

Pomogła: 28 razy
Wysłany: 2011-09-20, 11:53   

Kasiu, Twoja labradorka jest zdecydowanie za gruba, musisz zmienić karmę na light, ograniczyć dawkę, a przede wszystkim zapewnić jej duuużo ruchu.
Zastrzyki hormonalne....hmmm....w mojej opinii jest to jedno z gorszych wyjść,jeżeli chodzi o zapobieganie ciaży u psów.
Efekty uboczne przewyższają korzyści i to efekty również długoterminowe. Zdarzały się przypadki ropomacicza już przy jednorazowym podaniu, a z tego,co piszesz, ma podawane już jakiś czas .
Najprościej, jeżeli nie zamierzasz narazac sie na tabuny psów pod klatką - wysterylizować sunię.

kasiabala78 
kasia

Wysłany: 2011-09-20, 12:39   

Matko ja sie pomylilam i to o duzo!!!! Waga to 35 kg :tuli: widzicia jak sie zalrecilam po ( komplementach ) innych ludzi na ulicy ?? :marzyciel:

izatemka 
Iza

Wysłany: 2011-09-20, 12:41   

kasiabala78 napisał/a:
Matko ja sie pomylilam i to o duzo!!!!

rotfl
No to wygląda zdecydowanie lepiej...
Jednak co do sterylizacji zamiast zastrzyków hormonalnych będę się upierać :)

kasiabala78 
kasia

Wysłany: 2011-09-20, 13:02   

Izatemko a jak ygladaja cieczki u labkow?? Sa obfite?? Ja mam ja dopiero miesiac,wiec nie jestem obiegana w temacie :(

izatemka 
Iza

Wysłany: 2011-09-20, 13:32   

kasiabala78 napisał/a:
jak ygladaja cieczki u labkow?? Sa obfite??

Jak widac po avatarze, nie jestem specjalnie zorientowana, jak wyglądają cieczki u labków ;)
Jak miałam labka, to było to pies, z rottkiem podobnie.
Tu odpowiedza Ci uzytkownicy doświadczenie w temacie labkowych suń.
Jednak, nawet nie posiadajac w tej chwili labka wiem, że jest to kwestia osobnicza, podobnie, jak kolejne cieczki u tej samej suczki mogą wyglądac różnie.

kasiabala78 
kasia

Wysłany: 2011-09-20, 15:46   

Chyba zrezygnuje jednak z zastrzykow,i pomecze sie z cieczke a za jakis czas dam ja wysterylizowac :)

krycha 

Mój labrador: Figa I (*),Bono (*) , Ayla(*), Figa, Merlin
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2011-09-20, 18:33   

kasiabala78 cieczka u suk jest sprawą indywidualną, nie przymierzając jak u gatunku ludzkiego.
Moja Figa (*) przed sterylizacją miała cieczki obfite, latałam za nią z mopem i wycierałam.
Ayla cieczkę miała dosyć skąpą choć jest większa od Figi, no tylko, że Ayla po przejsciach w pseudohodowli była mocno wyeksploatowana, niedożywiona. Najlepszym wyjściem jest sterylizacja, wszystkie leki , w tym także hormonalne mają skutki uboczne.
Co do wagi radziłabym w porozumieniu z weterynarzem zastosować karmę weterynaryjną typowo odchudzającą, karma light wg mojej wetki może tylko podtrzymać wagę, ale sunia po niej nie schudnie. No i ruch , ale trzeba zacząć małymi krokami,żeby suńce nie przeciążyć i tak już obciążonych wagą stawów. Powodzenia.

troskliwa 
Ania

Mój labrador: ABI vel Bożenka
Pomogła: 29 razy
Wysłany: 2011-09-20, 19:04   

kasiabala o boze jak zobaczyłam 53 kg to wlosy deba mi stanely , 35 kg to juz lepiej brzmi co do zastrzyków zdecydowanie mówie Nie ! moja Abi jest wysterylizowana i mysle ze to była najlepsza decyzja, w czasie cieczkowania nosila majtochy brudzila ale to byl najmniejszy problem , najwazniejsze ze spacerujemy caly rok spokojnie psy sie za nami nie uganiaja i sama radosc z tego płynie wracajac do wagi jak dla mnie to troche i tak za duzo jak na sunie.

nathaliena 
Natalia

Mój labrador: Bari (Waldi Niewierskie Łąki) & czeko labstaff Goya
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2011-09-20, 20:17   

Nie wiem jakiej budowy jest opisana suczka, ale 35kg to na typowego przedstawiciela rasy, płci żeńskiej to niestety dużo :|
Trzymamy kciuki za odchudzanie :) nam już 10kg odeszło i jest zupełnie inny pies :drink:

Szalej 
Dominika

Mój labrador: Hake / Bliska
Pomogła: 18 razy
Wysłany: 2011-09-20, 20:35   

kasiabala78, Sunia którą szkole ma robione zastrzyki hormonalne ale tak czy siak czasem pachnie i psy do niej lecą, jest to bardzo denerwujące i bardzo przeszkadza! A nie daj Boże zapomnisz! Brudzą i mogą mieć ciąże urojone, a jak masz ją dopiero miesiąc nie wiesz czy będziesz mogła ja upilnować by nie miała szczeniaków. Kiedy wysterylizujesz sunie będzie to dla niej najbezpieczniejsze i najwygodniejsze dla wszystkich - dla ciebie dla suni i psów w okolicy

EvellinA 
labek - tylko marzenie :(

Mój labrador: nie labki Nemo, Kerli + Najra
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2011-09-21, 10:38   

kasiabala78 napisał/a:
Matko ja sie pomylilam i to o duzo!!!! Waga to 35 kg
tak juz lepiej =)
Rób swoje jak najlepiej potrafisz. Kochaj swoich bliskich, przyjaciół, rodzinę i mów im, że ich kochasz. A jak przyjdzie koniec nie wpadniesz w panikę, bo będziesz wiedział, że dobrze przeżyłeś swoje życie. J.H.

Ewelinka22 
30 kg Troskliwego Misia

Mój labrador: Yoko, Boni
Pomogła: 43 razy
Wysłany: 2011-09-21, 13:53   

kasiabala78, Twój labrador ma do zrzucenie ze 20kg :( Na karmie light nie schudnie pomyśl raczej o karmahc typu obesity.

[ Dodano: 2011-09-21, 14:54 ]
uff teraz przeczytałam, że 35 :D Może odchudź ją tak do 30kg zawsze to lepiej dla stawów :D

— Mark Twain

bartek22 
rajan

Mój labrador: Rajan ,Ziller
Pomogła: 22 razy
Wysłany: 2011-09-24, 16:21   

35 kg to waga graniczna dla suki .

Odpowiedz do tematu