Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Młodziak Marley - DT Łódź
Autor Wiadomość
Morfek 
Agnieszka

Mój labrador: Jaffa
Pomogła: 30 razy
Wysłany: 2017-11-07, 21:11   Młodziak Marley - DT Łódź

Marley

maœć: czarny
rodowód: b/d
chip: brak
sterylizacja/kastracja: będzie wykonana
miejsce pobytu: DT Łódź

Informacja dla zarejestrowanych użytkowników

Jeżeli jesteś zainteresowany adopcją, prosimy, zapoznaj się z procedurami adopcyjnymi.

Szczegóły znajdziesz: tutaj

Kontakt w sprawie adopcji:

e-mail: infomaniak@labradory.info.pl

Morfek 
Agnieszka

Wysłany: 2017-11-07, 21:14   

Marley to młodziak z problemami :( Ma dopiero 7 msc, a już pół życia spędził na wizytach u różnych specjalistów. Był u najlepszych - diagnoza jednoznaczna: znaczne rozluźnienie w obrębie stawów biodrowych, z wysokim prawdopodobieństwem późniejszej dysplazji :/ Właścicielka uznała, że nie jest w stanie zajmować się Marleyem, sfinansować jego ew. operacji i wzmożonej opieki, dlatego zdecydowała się - na podstawie zrzeczenia - oddać Marleya do naszego domu tymczasowego, pod opiekę Labradory.info. Marley jest z nami od 25.10.2017 - nie przedstawialiśmy go Wam wcześniej, bo czekaliśmy na opinie naszego ortopedy, który to konsultował ten przypadek z lek. wet., u których Marley już był wcześniej. Na chwilę obecną zaczynamy leczenie: cykl iniekcji z kwasu hialuronowego (5 podań w odstępach tygodniowych) i zabiegi fizjoterapeutyczne. Do rozważenia jest zabieg wykonania potrójnej osteotomii miednicy (TPO) lub daroplastyka. Mamy czas na decyzję do 10 m.ż. Marleya, gdzie po kolejnym, kontrolnym RTG, będzie wiadomo czy obecne zabiegi przyniosą oczekiwane rezultaty. Zatem zaczynamy walkę o jego bioderka!

abuleczka 

Mój labrador: Dasza Foczka
Pomogła: 81 razy
Wysłany: 2017-11-07, 21:48   

Piękny i taki smutny :cry:

Agnieszka30 
Labradory.info FB

Mój labrador: Czesio
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2017-11-21, 18:29   

Marley i jego sprawa była dość głośna, dlatego też postanowiłyśmy skonsultować jego przypadek z kolejnymi lekarzami, aby być pewnymi tego jak go leczyć.
Trzej lekarze z którymi przypadek Marleya był konsultowany, zgodnie stwierdzili, że w tym wieku operacja będzie ryzykowna. Kości 7 miesięcznego psa nie są tak elastyczne, jak 5 miesięcznego, więc niestety trzeba poczekać...
Natomiast bardzo ważna jest rehabilitacja i wzmocnienie psiaka. Dlatego też dzisiaj będzie ułożony plan rehabilitacji, która przede wszystkim opierała się będzie na bieżni wodnej.
W tym momencie to będzie główna aktywność fizyczna Marleya.
Wdrażamy także aktywność umysłową, by pełen wigoru szczeniak mógł w pełni uwolnić swoją energię ❤
Zakasamy rękawy i bierzemy się ostro do roboty!

"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."

Agnieszka30 
Labradory.info FB

Wysłany: 2017-11-21, 18:29   

I mówisz, że Marley od jutra będzie ćwiczył w dużej wannie z wodą? A ten plecak z ręcznikami i smaczkami to też do ćwiczeń?

Czyli grupa wsparcia w pakowaniu plecaka na jutrzejszą rehabilitacją Marleya ❤
Wszystko jak widać pod kontrolą :P

"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."

Agnieszka30 
Labradory.info FB

Wysłany: 2017-11-21, 18:31   

Pierwsze kroki Marleya na bieżni wodnej. Chłopczyk był bardzo dzielny.
Rehabilitacja w dniu dzisiejszym trwała 3 godziny i tak będzie przez kolejne 10 dni.
Po 10 dniach, rehabilitacja zmniejsza się do 5 razy w ciągu 10 dniu - czyli co drugi dzień. I po tych 10 dniach przez okres 3 miesięcy, Marley musi mieć rehabilitację 2 razy w tygodniu.
W serię ćwiczeń wchodzi bieżnia wodna, pole magnetyczne i lasery - wszystko jest robione naprzemiennie.
Koszt takiej rehabilitacji jest dość spory, bo sama bieżnia kosztuje 70 zł dziennie. Natomiast dzięki tym ćwiczeniom Marley ma szansę na lepszy komfort życia.
Cały opis ćwiczeń wraz z kosztorysem będzie zrobiony na jutro.
Dziękujemy naszemu domowi tymczasowemu za wszystko co robi dla tego słodziaka <3 <3

Paolaaa 

Mój labrador: Lili DT
Wysłany: 2017-11-21, 20:46   

No to wieści prosto od Nas z DT Marleya :)

Marley jaki jest każdy widzi ... tak można by powiedzieć, urocza smutna minka duży ciapciak;P
Niech Was nie zmylą te piękne ślepia :) Łobuz z niego nie mały... Jak jesteśmy w domku istny aniołek (przy odpowiednim korygowaniu pewnych zachowań na bieżąco). Agresji nie ma w nim ani troszkę, za to bawić chciałaby się non stop ;) W końcu to jeszcze dziecior. Zmęczyć go w prosty tradycyjny sposób nie można z uwagi na jego schorzenia, więc kombinujemy jak możemy żeby zamienić zabawy biegowe w umysłowe.

Maty węchowe, miski z zakamarkami, chowanie smaczków, uczenie komend ..

Niestety jak nie ma nas w domku Marley nudzi się aż nad to.. dowodem jest na to 2 zniszczone miski na wode, 4 pary butow (mimo ze pochowane jak moglismy), ładowarki, piloty :(

Trzeba było wyposażyć się w Kennel.. i nauke kenela rozpoczeliśmy również. Marley dość szybko przystosowuje się do nowych sytuacji więc i kenel nie zrobił na nim wrażenia.

Sprawy fizjologiczne Marley jeszcze lubi załatwiać w domu, kupe swoją zjada:/ a jak na dworzu trafi się i obca to też nie pogardzi :niepowiem: Z każdym dniem jest coraz lepiej jednak.

Marley uwielbia towarzystwo innych psiaków, bardziej niż ludzi. Chciałaby z Nimi wariować no ale cóz.. Pańcia nie pozwala bo ciągle ,,uważaj, poczekaj, nie tak mocno, nie tak szybko, i znow uważaj"

No i w końcu zdrówka Marleya...
Oj najdzimy my się na tą rehabilitacje...codziennie w sumie 40 km ale jeśli mamy uniknać operacji i uda się wyleczyć Marleya w tej sposob to zakasamy rękawy i jedziemy!:) Szybciej Marley bedzie miał dość niż my się tu poddamy :) !!!
Plan Aga przedstawiła wyżej ( 10 dni - jeden dzień bieżnia i ćwiczenia, drugi dzień pola i lasery .i tak na zmiane) ...i kolejne 10 dni.
za 2 msc rtg - prognozy rehabilitacji na jakieś 3 msc.

Jeśli ktoś ma jakiś kapok labradorowy ciepły chętnie przyjmiemy (bo marley panicznie boi sie suszarki , długi schnie po bieżni nie bardzo mamy jak wrócić do domu, mimo że samochdoem a robi się coraz zimniej:()

Marley na fizjo suuuuper dzielny , labrador za smaczki zrobi wiele , i ten też nie t wyjątkiem:) Widać że ta sytuacja nie stresowała go specjalnie i na całe szczęście.
Po wszystkim ładnie odpoczywał no bo taki spacerek po bieżni to nie takie taplanie się w jeziorku ;) a i woda cieplutka i czysta <3

Postaramy się dawać znać co jakiś czas, ale jak widać grafik wypełniony po brzegi:)

Marley pozdrawia ze swoim tymczasowym rodzeństwem <3

Morfek 
Agnieszka

Wysłany: 2017-11-22, 19:18   

I kolejny dzień rehabilitacji

Agnieszka30 
Labradory.info FB

Wysłany: 2017-11-23, 16:17   

Pierwsza tura zabiegów u zoofizjoterapeuty wykupiona!
Jest to początek w 3 miesięcznej rehabilitacji, więc przed nami dość intensywny okres - także finansowy!
Na zdjęciu pierwsza faktura i Marley kombinator :P
Faktura jest za
10 bieżni,
20 laserów(bo po 10 na każda stronę),
10 pól magnetycznych,
10 zajęć rehabilitacyjnych.

Morfek 
Agnieszka

Wysłany: 2017-11-23, 22:29   

Agnieszka30 
Labradory.info FB

Wysłany: 2017-11-25, 15:14   

Ponieważ jest już prawie pora zimowa a Marley musi często być na bieżni wodnej, do tego bardzo boi się suszarki, to dostał w spadku po Hope ubranko :)
Mimo, że ma kupione nowe ręczniki, to niestety nie dają one radę go wysuszyć dokładnie i musimy go chronić w drodze do samochodu i z samochodu do domu.
Marley to jeszcze psie dziecko, więc chronimy dzieciaczka jak tylko można ❤❤❤
Niestety wirusy szaleją w powietrzu, więc dostał także suplementy na wzmocnienie! Nowość z VetExpert VetoMune

Agnieszka30 
Labradory.info FB

Wysłany: 2017-11-25, 15:15   

A od rana nasz DT z Marleyem ostro trenuje :)
Chłopak świetnie sobie radzi :P

Morfek 
Agnieszka

Wysłany: 2017-11-27, 20:52   

Kolejny dzień rehabilitacji :)

Morfek 
Agnieszka

Wysłany: 2017-12-01, 11:38   

Markey jak już się nie rehabilituje to się tulasi :zakochany: