Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Guzek/kulka(?) na łokciu
Autor Wiadomość
keziek 
po prostu Kuba F.

Mój labrador: Marley
Wysłany: 2015-11-08, 19:21   Guzek/kulka(?) na łokciu

Witam,

Cztery dni temu zauważyliśmy u naszego Marleya pewny guzek/kulkę na łokciu przedniej łapy, wielkości średniej . Od tego czasu mam wrażenie, że troszkę się powiększyła. Bardzo ciężko mi stwierdzić co to jest, mogę dodać jeszcze że:

- na powierzchni guzka czuć jakby strupek
- trudno mówić o guzku, bo jednak czuć, że jest to jakby kulka, która niemal wisi na skórze

Z tego co tak czytam to może to być albo modzel (co ponoć jest "normalnością" u psów i częste leżenie na twardym potwierdzałoby tą tezę) albo mastocytoma - co niestety nie brzmi za dobrze. Ciężko mi odróżnić na podstawie tego co wyczytałem :-( .

Dołączam zdjęcie, prawdopodobnie trudno z niego cokolwiek "wyczytać", ale spróbuję.

Za wszelką pomoc bardzo dziękuje.

krycha 

Mój labrador: Figa I (*),Bono (*) , Ayla(*), Figa, Merlin
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2015-11-09, 19:44   

a u lekarza to byłeś :co?:

keziek 
po prostu Kuba F.

Mój labrador: Marley
Wysłany: 2015-11-10, 15:03   

Byliśmy w przychodni i weterynarz sam miał problemy z określeniem problemu. Była mowa o jakimś "ruchomym modzelu", generalnie zalecił usunięcie przez zabieg chirurgiczny jednak nie dając pewności, że ponownie nie wyrośnie taki guz. Dodatkowo zaczął on krwawić.

Pies póki co dostał zastrzyk z zawartością jadu tarantuli (wow), kolejna dawka w niedzielę i póki co oczekiwanie na rezultaty.

Warto dodać, że Marley nie przejawia niczego niepokojącego: ani nie kuleje, samopoczucie ok, co więcej nawet się nie drapie w miejscu, gdzie znajduje się 'to coś'.

Odpowiedz do tematu