Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Tta Rapid / TightRope
Autor Wiadomość
Axelka 

Mój labrador: AXA, ORI
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2015-07-02, 17:38   Tta Rapid / TightRope

Czy mogę prosić o opinie właścicieli psów, ktorych psy przeszły operację stawów jedną albo drugą metodą.

Niestety Ori ma silną dysplazję stawu biodrowego i duży problem ze stawem kolanowym, czeka nas operacja i musimy się zdecydować na jedną, ewentualnie doraźnie na iniekcje z kwasu hialuronowego ze sterydem do stawu.

kamil84 

Wysłany: 2015-07-02, 18:30   

Axelka, zobacz na dogomania http://www.dogomania.com/...C5%BCowe/page-4

Axelka 

Wysłany: 2015-07-02, 18:56   

kamil84 napisał/a:
Axelka, zobacz na dogomania http://www.dogomania.com/...C5%BCowe/page-4

Dziękuję, jest dużo właśnie na temat TTA ,a nie mogę znaleźć o TightRope- jest to jedna z najnowszych metod, w zasadzie stara ale udoskonalona :hmmm

cuciola 

Mój labrador: Tommy
Pomogła: 45 razy
Wysłany: 2015-07-03, 13:06   

po angielsku jest sporo informacji na tej stronie:

http://dogkneeinjury.com/tightrope/

Yoghi (*)

Agnieszka30 
Labradory.info FB

Mój labrador: Czesio
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2015-07-03, 17:32   Re: Tta Rapid / TightRope

Axelka napisał/a:
Czy mogę prosić o opinie właścicieli psów, ktorych psy przeszły operację stawów jedną albo drugą metodą.

Niestety Ori ma silną dysplazję stawu biodrowego i duży problem ze stawem kolanowym, czeka nas operacja i musimy się zdecydować na jedną, ewentualnie doraźnie na iniekcje z kwasu hialuronowego ze sterydem do stawu.

O matko ale się narobiło :(
Zdrowia :*
Zapytam kolegi czy na ten temat może coś powiedzieć.
"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."

Axelka 

Wysłany: 2015-07-04, 10:59   

hAgnieszka30, super
jakbyś mogła się dowiedzieć o TightRope to będę wdzięczna.

Niestety się pochrzaniło. Ordzikowy staw kolanowy wysiada. Zacxęło się od lekkiej kulawizny po bieganiu.
Musimy teraz bardzo uważać na niego. W zasadzie powinien być wyprowadzany tylko na emeryckie spacerki.
Jak wytłumaczyć mu, że nie może biegać z Axą... jak Axie wytłumaczyć, że nie może gonić swojego chłopaka... :confused:

Przy dwóch psach, w tym jednym z adhd musimy naprawdę spinać się żeby Oriemu nóżka nie odleciała w trakcie zabawy :bad:
Całe szczęście, że Orek może pływać - co zresztą lubi i cały czas odkąd u nas jest moczy dopkę.

kamil84 

Wysłany: 2015-07-04, 12:11   

Axelka napisał/a:
Ordzikowy staw kolanowy wysiada

Może można by stabilizator/ortezę Oriemu założyć na kolano. Zawsze to ustabilizuje i odciąży trochę staw żeby jego stan się nie pogarszał .

aliee 

Mój labrador: MIRA & ROLNIK
Wysłany: 2015-07-04, 18:48   

Axelka przykro mi, że macie takie problemy. Mira też ma małą dysplazję, miała uszkodzone łękotki i zerwane wiązadła w dwóch łapkach a teraz śmiga. Leczyliśmy się u dr Kasprowicza w Trójmiejskiej Klinice Weterynaryjnej na Bulońskiej 16- Gdańsk Morena. Może spróbuj zadzwonić do doktora, wyjaśni Ci wszystko napewno. Przyjemny człowiek, naszą forumową Milę również leczymy u niego. Aleksander Kasprowicz kom prywatna 606405403,rej kliniki 604130190. Zdrówka, wiem jak to jest jak trzeba dawkować ruch na krótkiej smyczy :(

Axelka 

Wysłany: 2015-07-04, 20:33   

aliee, my się u niego leczymy :*
super ortopeda
i mieszkamy przy tej klinice :D
ale jeszcze chcę u Mederskiego i Hajdo skonsultować.
Kasprowicz właśnie proponuje Tta rapid lub tą drugą.

A Mira miała operacje na te więzadła?

aliee 

Wysłany: 2015-07-05, 22:17   

Tak, Kasprowicz operował Mirę metodą TIGHTROPE CCL- proponował dwie metody z tym, że ta pierwsza "lżejsza" dla kieszeni nie była wskazana dla Miry ze względu na jej masę i charakter- podobno nie sprawdza się u psów przy masie ponad 20kg. Wybraliśmy droższą tightrope ccl (z użyciem wszczepu tytanowego) i przyznam szczerze, jest super. We wrześniu ubiegłego roku lewy staw kolanowy był operowany a lutym tego roku zepsuł się drugi (co jest niby kwestią czasu jak już jedno "siądzie"-byliśmy na to przygotowani ), więc znowu skorzystaliśmy z tej metody. Mira prawie do końca maja była na krótkiej smyczy,aż do zlotu forumowego. Teraz funkcjonuje super, nie utyka i zaczyna szajbować, skoki itd. Patrze na to ze zdumieniem i strachem :o Pływa, biega jak zdrowy pies. Kilka osób z forum miało okazję widzieć ją przed pierwszym zerwaniem wiązadła i teraz po zoperowaniu dwóch łap, prawie nie widać że takie pokiereszowane biedactwo wredne było ;)

[ Dodano: 2015-07-05, 23:20 ]
Dodam jeszcze, że ta "nasza" metoda nie niesie za sobą ryzyka ponownego zerwania -jest trwała i nic jej nie zaszkodzi-tak tłumaczył mi Kasprowicz =) Ufam temu lekarzowi ;)

Axelka 

Wysłany: 2015-07-06, 14:32   

aliee, teraz to ja zgoopiałam, bo TightRope jest tańsza niż TTA RAPID.
Tta Rapid polega wa wszczepieniu inplantu w kolano i kosztuje 3500,
natomiast TIGTROPE polega na wwierceniu w koścki haków przez które przeprowadza się nić. Powoduje to przesunięcie się oparcia główki kości- kosztuje ona 2500.

Może te haki są tytanowe, tego już nie pamiętam...

Ori jest dużym psem, ma 43 kg, w kłebie 65. Schudł nam dzięki lekom na tarczycę bo wyszła mu niedoczynność - w przeciągu 2 m- cy pięć kilo, ale jeszcze go odchudzamy...
Przy tej wadze psa to właśnie zewnątrzstawowe metody nie są polecane.

I wiem, że może mu drugie kolano trachnąć....zresztą na prześwietleniu wyszło że w drugiej miał uszkodzone ścięgno achillesa, to kwestia czasu kiedy mu wysiądzie...

Jeszcze będę się konsultować w środę u Hajdo.
Jak na razie odpukać jak mu ograniczyliśmy bieganie z Axą i zamiast szaleństw na plaży mają tylko pływanie w jeziorze razem, to kulawizna nie pojawia się.
Chyba wyadoptuję szaloną Axę z domu, żeby ulżyć kulawemu :razz:

aliee 

Wysłany: 2015-07-06, 22:48   

Axelka nie goopiej :lol: , metoda TIGHTROPE CCL kosztowała nas 2500zł jak mówisz ,natomiast ta druga-proponowana, nie wiem jak się nazywała ale jej koszt wynosił ok 1600zł. W każdym razie wet tłumaczył, że będzie jej montował "implant z tytanu" więc ja już sama nie wiem co ona ma tam nawiercone :co?: Jedno jest pewne- to działa rotfl

Axelka 

Wysłany: 2015-07-07, 05:47   

aliee napisał/a:
Axelka nie goopiej :lol: , metoda TIGHTROPE CCL kosztowała nas 2500zł jak mówisz ,natomiast ta druga-proponowana, nie wiem jak się nazywała ale jej koszt wynosił ok 1600zł. W każdym razie wet tłumaczył, że będzie jej montował "implant z tytanu" więc ja już sama nie wiem co ona ma tam nawiercone :co?: Jedno jest pewne- to działa rotfl

Aaaa, to już wiem, jesteście oniciowani, znaczy się kolanko przesunięte jest przy pomocy dźwigni z nici.
A w kości wwiercone mocowania do tych niciorów. :tak:

I jak tam suczka, biega śmiga niczym nówka- czy oszczędzacie ją jak na razie?

[ Dodano: 2015-07-08, 18:36 ]
A u nas raczej operacji jak na razie nie będzie.
jesteśmy po konsultacji i mamy rozważyć terapię IRAP lub kwasem hailuronowym =)
pewnie nie unikniemy jej, ale jak na razie nie jest konieczna.
Ori ma przyjmować na stawy Gelacan fast i jeszcze schudnąć ze trzy kilo :hmmm

uff

aliee 

Wysłany: 2015-07-08, 23:07   

Mira śmiga już normalnie, luźno ją puszczam itd ale nie męczę za dużo aportami itd więcej pływania,staram się jej dozować wszystko z umiarem. Ona sama przez te atrakcje zupełnie pozbawiła się kondycji więc jeszcze nad nią pracuje.Jak się zmęczy od razu siada.Zrzuciła od września zeszłego roku 10kg ;) Generalnie z 41 na 27kg zeszła -da się! Trzymamy kciuki za Oriego :*

Odpowiedz do tematu