Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Początkujący właściciel :)
Autor Wiadomość
ChocoLab 

Mój labrador: Bejlo
Wysłany: 2014-04-22, 10:30   Początkujący właściciel :)

Witajcie,
Od tygodnia jesteśmy z żoną szczęśliwymi posiadaczami czekoladowego Labka. Na tę okoliczność postanowiłem wykorzystać 2 tygodnie urlopu, aby przyzwyczaić naszego nowego członka rodziny do nowego otoczenia.
Pierwszego dnia po przyjeździe do domku, piesek dużo spał (zresztą całą drogę też spał prawie 5h), następnego dnia już się zaaklimatyzował. Wszystko wydaje się OK, ale staram się przyzwyczaić nasze szczęście do nowej sytuacji.
W pierwszej kolejności zależy mi, żeby przyzwyczaić do pozostawania w domu i tu mam pewien mały problem :) otóż:
Bejlo bez problemu wchodzi do klatki, a czasem jak zaśnie to go tam przenoszę i spokojnie śpi. Nie unika jej, bo cały czas jest otwarta, więc ma swobodę. Niestety poza czasem, kiedy już zaśnie i go przenoszę, to psiak ciągle za mną drepta i zaczyna szczekać, kiedy drzwiczki od klatki próbuję zamknąć na kilka minut. Proszę podpowiedzcie, co może robię źle i jak nauczyć szczeniaczka, żeby nie chodził za mną i jednocześnie zostawał w klatce ?
Z góry dziękuję

urszi 

Mój labrador: Bajt
Wysłany: 2014-04-22, 11:55   

Mam 3 miesiecznego labka od tygodnia, my nie mamy klatki, od razu zaczelismy go przyzwyczajac do zostawania w domu, przez pierwsze dni po 1h sam zostawał a teraz już 3-4h. Wszystko co mogłby wygryźć i zniszczyć pochowane. Jednak dziś wskoczył na półkę i zjadł kapcie mojego narzeczonego. Nasz labek jest szewcem, to już drugie buty w ciągu tygodnia zjedzone :D (na szczęście nie moje :D )

Nie mam doświadczenia jesli chodzi o psy, mój też chodzi za mną wszędzie po mieszkaniu, nawet jak śpi twardo - chrapie, i ja idę do kuchni ten sie budzi i też ze mną tam siedzi i tylko czeka aż mu coś spadnie :P

Alli 
Ozzy Panda Cikcio Ryba

Mój labrador: Ozzy & Panda
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2014-04-22, 20:45   

Ja na początku robiłam wszystko, żeby klatka kojarzyła się szczeniakowi ze wszystkim przyjemnym - jedzenie, smaczki, zabawa. Po pewnym czasie zorientował się, że Konga czy gryzaka dostanie jak wejdzie do klatki i sam do niej wbiegał. Staraj się zamykać szczeniaka początkowo tylko wtedy, gdy będzie się miał czym w niej zająć (gryzak, zabawka). U mnie szybko pojął, że klatka to fajne miejsce, szczególnie jak coś zmalował i wiedział, że jak skryje się w swojej klatce, to już nie wolno go strofować ;) Do dziś dnia jak coś nabroi, ukradnie to biegnie do "siebie" i się cieszy, że mu się upiekło :razz: Postaraj się też klatkę przykryć jakimś kocem, czy narzutą, psy lubią mieć taką swoją "norę". Szybko powinien załapać, że to jest jego i tylko jego bezpieczne miejsce i sam będzie tam z chęcią polegiwał. Powodzenia :)

foczasty 

Mój labrador: Tora
Wysłany: 2015-04-07, 21:47   

My Torę przywieźliśmy do domu wczoraj i dzisiaj już została sama na 3h. Ogólnie niczego nie zmajstrowała ale zostawiłem jej tylko do hasania przedpokój. Piszczała tylko po wyjściu jakieś 3min i na tym się skończyło. Siku i kupkę zrobiła na matę.
Jutro też zostanie sama już od 8 rano na jakieś 4-5h i zobaczymy. Na razie nie montuje klatki aczkolwiek po czytaniu opinii tutaj myślałem że będzie potrzebna ale zobaczymy. Tora ma 9 tygodni i 1 dzień.

Odpowiedz do tematu