Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Nadwaga u szczeniaka 4mc
Autor Wiadomość
Małgosia35 

Mój labrador: Klocek,Max
Pomogła: 96 razy
Wysłany: 2015-04-26, 23:32   

foczasty napisał/a:
ale według informacji jakie posiadam rodzice to Labradory i ten rodowód też o tym świadczy.

informacje skąd ? od "hodowcy" ? czy widziałeś rodziców ?

"ten " akurat rodowód świadczy tylko i wyłącznie o tym ,że Tora choć fajna i kochana labradorem nie jest.Jest psem w typie labradora,mniej lub bardziej ten typ przypominając.

foczasty napisał/a:
Wiem traktowane tutaj jak nie rodowód a ona jak nie labrador

Nie tylko tutaj. Wszelkie kluby,stowarzyszenia itp skupiają w swoich szeregach pseudohodowle i to jest fakt.
foczasty napisał/a:
to proszę o podanie teraz sposobu na to by Torę odbudować

ale co odbudować ? już teraz widać ,że ona raczej rozmiaru labradora nie osiągnie.
foczasty napisał/a:
Skoro już w 8 tygodniu zamiast 7.5 kilo ważyła 4.5 to na wejściu hodowca źle karmił psa?

Bardziej skłaniam się ku temu ,że pies jest po prostu mały i drobny i nie wyrośnie na 30-kg laba.
A jak będzie wyglądać i co z niej wyrośnie przekonasz się dopiero jak osiągnie wiek dorosły,niestety..

kamil84 

Wysłany: 2015-04-26, 23:34   

foczasty, to stowarzyszenie powstałe 3 lata temu do obejścia prawa żeby legalnie sprzedawać szczeniaki (w typie rasy) po za zkwp . Ich rodowód niestety o niczym nie świadczy i jeżeli te informacje co do jej rodziców masz od hodowcy to po prostu mógł cię oszukać

foczasty 

Mój labrador: Tora
Wysłany: 2015-04-27, 00:26   

No trudno mam kundla w domu. Zobaczymy z czasem jak dorośnie kim jest.

Rinuś 
Kasia, Brutus & Salma

Mój labrador: Brutus & Salma
Pomogła: 20 razy
Wysłany: 2015-04-28, 13:20   

foczasty, chodzi o to, że RASOWY Labrador w wieku takim i takim powinien (może się nieco różnić, ale nie 7 kg) tyle i tyle, więc skoro Twój psiak nie jest rasowym psem, to ludzie z internetu nie mogą stwierdzić, że pies jest niedożywiony, bo być może w genach Twojego psa płynie krew innej rasy, albo dużo mniejszych psów, więc i będzie ona wyglądem odbiegać od rasowego Labradora. Co nie znaczy, że nie masz jej kochać, no ale musisz wiedzieć, że 100% Labradorem to niestety nie jest.

anna34 
Prawie red fox i Fox Red

Mój labrador: Chopper,ur.03.07.2007-24.05.2016;Hearty Biscuit John Cage,ur.2016
Pomogła: 53 razy
Wysłany: 2015-04-28, 13:46   

Mój kundel w typie rasy ważył w wieku 6 tyg 2,2 kg(mniemam że nie miał tych 6 tyg jeszcze),za to teraz przerósł sam siebie i przeważył,ale to wciąż pies w typie labradora tylko,więc się nie czepiam ani wagi ani wzrostu. :razz:

foczasty 

Mój labrador: Tora
Wysłany: 2015-04-28, 14:54   

My po wizycie u innego weta.

I sprawa się rozwiązała. Po zważeniu u weta mała waży 8.1kg więc jest dużo lepiej.

U mnie problem jest taki że jak stawałem na wagę z psem i bez psa to po odjęciu wychodzi 5.7kg więc mnie oszukuje. No i złapałem wagę, winowajce całego zamieszania. :P

Alli 
Ozzy Panda Cikcio Ryba

Mój labrador: Ozzy & Panda
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2015-04-28, 19:57   

moje małe czarne też ważyło mniej, niż powinno (jak przywiozłam maleństwo w wieku 7,5 tyg [to mój wymysł i upór, bo chciałam ją zabrać w weekend ze względu na podróż, i nie chciałam czekać do połowy kolejnego tygodnia :razz: ] ważyła niecałe 5kg. Naprawdę była drobniutka, co się okazało, miała robaki, które to za nią jadły - na szczęście już w pierwszym tyg. u mnie to ustaliłam, bo nie podobało mi się to, że ona taki maluszek, jak na swoje 8 tyg, szczególnie w perspektywie klocka Ozziego, który do któregoś miesiąca szedł równo, ile tygodni, tyle kilogramów - 10 tyg - 10kg itd. Nie mam do nikogo żalu i nie rozpamiętuję, w papierach/pieczątkach/naklejkach było wszystko ok, wg schematu szczepień i odrobaczania, więc może wypluła tabletkę "labkowym narządem do wypluwania tabletek" :lol: i hodowca/czy jego wet tego nie zauważył, tym bardziej, że miał w tym samym czasie dwa mioty, różnica 3 dni, więc w szczeniackich zagródkach było jak w ulu :D Po moim odrobaczaniu szybko nadrobiła, chociaż Panda z tych mniejszych suczek i gigantem nigdy nie będzie.
Patrząc na zdjęcia Salmy, myślę że gabarytowo będzie bardzo podobna - Rinuś, ile Twoja Salma waży?

Rinuś 
Kasia, Brutus & Salma

Mój labrador: Brutus & Salma
Pomogła: 20 razy
Wysłany: 2015-04-29, 13:37   

Alli napisał/a:
Patrząc na zdjęcia Salmy, myślę że gabarytowo będzie bardzo podobna - Rinuś, ile Twoja Salma waży?

Jakiś czas temu ważyła 28kg, teraz mogła schudnąć kg albo 2 bo dorzuciłam więcej spacerów i treningów ;-)

Alli 
Ozzy Panda Cikcio Ryba

Mój labrador: Ozzy & Panda
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2015-04-30, 15:05   

Rinuś, moje Pandemonium, 11 mcy - 27kg, więc mówię, że "na oko" bardzo podobne gabarytowo ;)

jaculek 

Wysłany: 2017-12-20, 20:36   

Mój pies również ma nadwagę, z tym że jest dorosły. Moi znajomi doradzili mi zakup https://www.maxandmrau.pl...ght-2-4-kg.html :-) . W przypadku szczeniaków często jest tak, że ta nadwaga wraz z wzrostem znika, dlatego najlepiej byłoby, jeśli udałabyś się z nim do weterynarza i jego poprosiła o poradę.

Odpowiedz do tematu