Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Terapia Irap - Orthokine(R) - działanie przeciwzapalne
Autor Wiadomość
Enzo 

Mój labrador: ENZO Lualaba i Pola (Betty Anpi Buffyland)
Wysłany: 2015-02-24, 22:59   Terapia Irap - Orthokine(R) - działanie przeciwzapalne

Terapia Irap - Orthokine® - jeśli mógłbym podpowiedzieć. Moja pani doktor proponowała mi to dla Enzo. Nie jest on jednak w tak złym stanie więc się zastanawiam, bo koszty są nie małe.
Poczytajcie opinie. to jest tylko jedna z wielu stron.
Nie potrzebna tu klinika, prawdopodobnie każdy zdolny wet jest w stanie ją poprowadzić.
http://www.medicovet.pl/i...y&catid=1:newsy

U mnie pani doktor zaśpiewała coś koło 700 zł za przygotowanie szczepionki i po 30-40 zł za późniejsze iniekcje (albo wszystkie co tydzień) albo w odstępach czasowych w zależności od stanu zdrowia pacjenta. Szczepionkę można bez problemu przechowywać w zamrażarce.

Nie czytałem jeszcze opinii, ale może to jest jakaś szansa na zmniejszenie cierpienia u suni.
Barbara Borzymowska

Morfek 
Agnieszka

Mój labrador: Jaffa
Pomogła: 30 razy
Wysłany: 2015-02-24, 23:13   

Enzo, dzięki :) Agata poczytuje wątek to pewnie zapyta weta ;)

milka4 
Junior Admin

Mój labrador: Mika
Pomogła: 11 razy
Wysłany: 2015-02-24, 23:16   

Enzo dzięki za podpowiedź ale metoda niestety może być przeprowadzona "chyba" tylko w wybranych klinikach
sprawdziłam swoją klinikę i mają tą opcję w ofercie http://legwet.pl/terapia-irap.html

zobaczymy jak Czoka na chwilę obecną będzie działać w domowych ciepłych warunkach i jak jej serduszko, a potem zajmiemy się stawami :)

Enzo 

Wysłany: 2015-02-25, 00:13   

Ja mam w ręku folder dla weterynarzy - udział weterynarza to zwykłe pobranie krwi jej odpowiednie przygotowanie w urządzeniach które z reguły wet posiada (wirówka, zamrażarka itp)
Wet pobiera krew przygotowuje ją w specjalnych pojemnikach, gdzie kolejno następuje okres inkubacji, wirowania, ekstrakcji surowicy. To specjalne przygotowane przez producenta ampułki tworzą sedno sprawy i pewnie generują koszt. Jest to dokładnie opisane z fotkami dla każdego weterynarza, pewnie tylko trzeba chcieć no i sprowadzić te specjalne ampułki. Pewnie trzeba coś podpisać z dystrybutorem.

tu jest poważniejsza prezentacja:
http://www.irap.pl/wp-con...prezentacja.pdf

Moja ulubiona przychodnia nie jest wcale niezwykła i stosowała to już przy dwóch psach
http://weterynarz-chiron.com/ i nie ma nawet reklamy tej terapii.

Kurde jeszcze jeden post i ktoś napisze że jestem przedstawicielem orthokine® :zlotyusmiech:
Przeżywam za każdym razem jak mi pies zakuleje i stąd to zainteresowanie. Wiem co czuje i jak cierpi sunia :(
Barbara Borzymowska

krycha 

Mój labrador: Figa I (*),Bono (*) , Ayla(*), Figa, Merlin
Pomogła: 10 razy
Wysłany: 2015-02-25, 08:53   

Tak mi się wydaje, że to jest to samo co terapia komórkami macierzystymi, którą stosuje dr Kamilew ( ale może się mylę ) :co?: Tu taki zabieg kosztuje 1000 zł :pada: Co do skuteczności opinie są bardzo różne, wszystko zależy od osobniczych predyspozycji psa pewnie.

anna34 
Prawie red fox i Fox Red

Mój labrador: Chopper,ur.03.07.2007-24.05.2016;Hearty Biscuit John Cage,ur.2016
Pomogła: 53 razy
Wysłany: 2015-02-25, 09:15   

krycha napisał/a:
Tak mi się wydaje, że to jest to samo co terapia komórkami macierzystymi, którą stosuje dr Kamilew ( ale może się mylę ) Tu taki zabieg kosztuje 1000 zł Co do skuteczności opinie są bardzo różne, wszystko zależy od osobniczych predyspozycji psa pewnie.

No właśnie to podobne do komórek macierzystych,a jednak nie to samo.O tym rozmawiałam ostatnio ze swoją wetką,że może trzeba będzie zrobić Chopperowi.
Co do skuteczności to niestety jak ze wszystkim na jednego zadziała a na innego nie.

Enzo 

Wysłany: 2015-02-25, 10:38   

Otóż nie ma to nic wspólnego z komórkami macierzystymi, gdzie pobiera się zupełnie inny materiał w zupełnie innym celu. To komórki pochodzące z własnej tkanki tłuszczowej zwierzęcia lub komórek pochodzących z jego tkanki pępowinowej.
http://www.vetregen.pl/pl/faq/
========================
Mi pani doktor mówiła, że to nie naprawia, nie regeneruje stawów które są już zniszczone, bo tego się nie da. TO tylko zapobiega powtarzającym się stanom zapalnym. Niestety jest to drogie bo w wypadku ciężkiego stanu psa terapia musi być stosowana co pół roku. Jednak tu należy zdroworozsądkowo podejść do takiego wydatku. Jeśli pies ma częste problemy z łapami to zastrzyki przeciwzapalne też nie są tanie a dodatkowo źle wpływają na organizm psa szczególnie w starszym wieku.

Zastrzyki podaje się serią przez cztery tygodnie w wypadkach cięższych, kiedy nie ma natychmiastowej poprawy. W innym wypadku można podać ostatni zastrzyk po pół roku.
Barbara Borzymowska

krycha 

Wysłany: 2015-02-25, 12:01   

Enzo dzięki za linka =)

Enzo 

Wysłany: 2015-02-25, 22:48   

Nie ma za co, jak jeszcze nie szukałem opinii na temat tego typu leczenia. Nie mam kiedy :( a przecież potrzebować pewnie będę
Barbara Borzymowska

anna34 
Prawie red fox i Fox Red

Wysłany: 2015-04-09, 17:16   

Enzo napisał/a:
U mnie pani doktor zaśpiewała coś koło 700 zł za przygotowanie szczepionki i po 30-40 zł za późniejsze iniekcje (albo wszystkie co tydzień) albo w odstępach czasowych w zależności od stanu zdrowia pacjenta.

No właśnie,ale do kazdego wstrzykiwania trzeba psa uśpić więc dochodzi koszt narkozy(w przypadku Choppera to 153 zł było ostatnio).No i przeraża mnie fakt,ze co 7-10 dni trzeba by było go usypiać(nawet 4 razy)

Alli 
Ozzy Panda Cikcio Ryba

Mój labrador: Ozzy & Panda
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2015-04-09, 18:46   

anna34, co byś nie zadecydowała nie jest bez znaczenia ze względu na serducho :(

anna34 
Prawie red fox i Fox Red

Wysłany: 2015-04-09, 19:21   

Trocoxil ma skutki uboczne,ale tak częsta narkoza też,więc co wybrać,jestem w czarnej d..... :zab:

krycha 

Wysłany: 2015-04-09, 20:56   

Ja na Troxocil nie zdecydowałabym się, bo niszczy wątrobę i przede wszystkim nerki. Właśnie dzisiaj opowiadano mi o rotku, któremu ten specyfik zniszczył nerki, młody 5-letni pies i nie wiadomo, czy przeżyje.
Są takie zastrzyki - Discus Compositum N mit Kalmia -do stosowania przy zapaleniach stawów, dolegliwościach kręgosłupa, podaje się domięśniowo lub śródmięśniowo ( cokolwiek to znaczy), dawkę ustała lekarz. Jest to lek homeopatyczny bez praktycznie skutków ubocznych. Tylko w przypadku ślinotoku należy to odstawić. Wg mojej znajomej to działa, jej jamnik praktycznie całe życie na tym "jedzie". Informacyjnie: w Reichu lek ten jest o ca 30% tańszy niż w Polsce. Aniu, może pogadaj z wetką na ten temat.
Rudy 3mam za ciebie kciuki. :tuli:

anna34 
Prawie red fox i Fox Red

Wysłany: 2015-04-09, 21:06   

Dzięki,wszystkie pomysły mile widziane.

Manalena 

Mój labrador: Fado
Pomogła: 1 raz
Wysłany: 2015-05-05, 00:39   

Witajcie

Ja w przyszłym tygodniu wybieram sie z moim labem na IRAP. Dam znać co i jak!

Odpowiedz do tematu