Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
hobby?
Autor Wiadomość
abi 
Wanda.

Mój labrador: Abiś
Wysłany: 2005-12-13, 21:56   

mnie sie strasznie nie podobaja takie "karpiowate" jak już to jakies kolorowe, male i duzo no gupiki takie, albo mieczyki
podobaja mi sie tez skalary, ale te karpie to sa jak dla mnie feeee...

chodzi mi m.in o takie rybki jak ma black_girl

Samba 

Mój labrador: SAMBA
Wysłany: 2005-12-13, 22:32   

A mnie takie duze pielegnice (jak ma black_girl) strrrrasznie kreca! Gdyby nie to, ze mam niedobra wode do takiego biotopu i bym sie zarobila na smierc przy duzym baniaku z woda przywozona z zewnatrz (do 200l i 112l przywoze wode), to bym na pewno miala duuuzy baniak z takowymi. A w mojej 500l mam wode z kranu (pasuje do biotopu Malawi) i automatyczny system podmiany wody, wiec nie musze latac z wiaderkami ;)
Mialabym duuuze pielegnice i gigantycznego zbrojnika, yeahhhhh...

Samba 

Wysłany: 2005-12-13, 22:33   

A jak bede stara i bogata, to sobie strzele morskie z konikami :shy:

Wojtek 

Mój labrador: Wigo
Wysłany: 2005-12-13, 22:55   

Ja jestem totaaaaaalnym lajkonikiem, ale wiem jakie bym chciał rybki gdybym miał mieć akwarium :)
Nie mam zielonego pojęcia jak się nazywają, ale pewnie mi powiecie...
Jest strasznie ruchliwa - zresztą popatrzcie na pierwsze 2 zdjęcia - była i znikła :) potem ją goniłem po całym akwarium ale była taka szybka, że tylko w nawrotach miałem szanse... Aż w końcu ją dorwałem :)
I co? wiecie co to za rybka?
Wygląda jakby ją sam Picasso zaprojektował rotfl rotfl rotfl no dla mnie rewelacja :)

[ Dodano: 2005-12-13, 22:57 ]
yyy no zdjęcia miały być w odwrotnej kolejności ale cóż... :ups:

Bartuzi 

Mój labrador: Coffee [i]
Wysłany: 2005-12-13, 23:23   

Samba napisał/a:
A jak bede stara i bogata

Wiesz, majątku Twego nie znam ale '74 rocznik to już z górki ma ;)

Kuna, ale se nagrabiłem. I jeszcze ten off pod okiem moda :pali: :pali: :pali:

Samba 

Wysłany: 2005-12-14, 09:08   

Wojtek napisał/a:

I co? wiecie co to za rybka?
Wygląda jakby ją sam Picasso zaprojektował rotfl rotfl rotfl no dla mnie rewelacja :)

Wojtek Masz nosa :)
Ta rybka, to Rogatnica Picasso ;) (Rhinecanthus aculeatus)
Tylko to jest kawal miecha! Ona ma do 30 cm dlugosci!!!

Bartuś, Ty juz lepiej nic nie moov :|
Poza tym rocznik '74 to byl baaaardzo dobry rocznik. I wydluza sie półokres rozpadu ludzi w naszym kraju, odkad jemy wiecej cytrusow i pijemy wiecej piwa! O! Na ten przyklad Krzysia wczoraj zeżarła w afekcie pomarańczę.
O piwie, to co ja Ci będę przykłady podawać :|

Wojtek 

Wysłany: 2005-12-14, 09:22   

Samba, poważnie? Rogatnica Picasso? HAHAHAHAHAHA Jak babcie kocham nie miałem pojęcia jak się nazywa, bo w akwarium było wiele rodzajów stworzonek, a jakoś z lenistwa nie chciało mi się czytać opisów :) (zdjęcia robione w oceanarium w Monte Carlo).

No dobra, to tak w skrócie co potrzeba, żeby takie śmieszne rybki mozna było w akwarium trzymać? Rozumiem, że potrzbne akwarium z wodą morską?? I jakie duże musiałoby być? No i ile można by sztuk tych pływających dzieł sztuki trzymać w jednym akwarium? Czy koszt tego typu zabawy idzie w tysiące, czy dziesiątki tysięcy złotych?
Wiem wiem, za dużo pytań... :razz:

Bartuzi 

Mój labrador: Coffee [i]
Wysłany: 2005-12-14, 09:47   

Samba napisał/a:
O! Na ten przyklad Krzysia wczoraj zeżarła w afekcie pomarańczę.
O piwie, to co ja Ci będę przykłady podawać

Lejesz mniód na moje serce. Ja zdzieliłem wczoraj 5 browców. A żeby nie było off, to patrzenie na rybki może być uspokojające. Też kiedyś miałem jakieś tam akwarium. Niestety nie było komu sprzątać i rybki popłynęły znaną drogą do Wisły.

Samba 

Wysłany: 2005-12-14, 15:40   

Wojtek napisał/a:
(zdjęcia robione w oceanarium w Monte Carlo).

Ale Ci zazdroszcze...

Wojtek napisał/a:
No dobra, to tak w skrócie co potrzeba, żeby takie śmieszne rybki mozna było w akwarium trzymać? Rozumiem, że potrzbne akwarium z wodą morską?? I jakie duże musiałoby być? No i ile można by sztuk tych pływających dzieł sztuki trzymać w jednym akwarium? Czy koszt tego typu zabawy idzie w tysiące, czy dziesiątki tysięcy złotych?
Wiem wiem, za dużo pytań... :razz:

Duzo, niestety trzeba. Poza samym baniaczkiem (szklo, takie, jak do slodkowodnego), ktoren na takie duze rybki powinien miec conajmniej 150 cm dlugosci, do akwa morskiego musisz miec filtr odwroconej osmozy, odpieniacz (slona woda sie, skubana, pieni), filtry, kilkaste kilo "zywej skały" (w zaleznosci od objetosci baniaka, oczywiscie, ale zważ, że kilogram takiej skały kosztuje najmarniej 50 złotych...), kupe odczynnikow, duperałków, wapno, sól (to akurat tanie, przy reszcie kosztów), a potem zwierzeta (ryby i bezkregowce, a te tez sa drogie). I zanim cokolwiek zywego wpuscisz, musi taki baniak pol roku chodzic tylko z zywa skala, wiec patrzysz na smetny widok. Ja szacowalam kiedys koszt calkiem nieduzego (200l) morskiego i mi wyszlo 10 kafli (tak to sie mówi? ;) ). A przy wiekszym na takie 30cm rybcie, to ja juz wole nie myslec, ile... :|

Wojtek 

Wysłany: 2005-12-14, 16:18   

Samba, w takim razie Rogatnice muszą troszkę poczekać rotfl
Ale kto wie? Kto wie? Jakaś 6 w lotto i ostrzegam, że biorę Cie na doradcę w kwestii hodowli Rogatnic Pana Picasso :D

Mam sporo zdjęć z Oceanarium z Monte, a do tego mam też sporo zdjęć z oceanarium z Gatlinburga (to u amerykańców) - momencik to cosik fajnego może poszukam :)

[ Dodano: 2005-12-14, 16:23 ]
Tu z Gatlinburga cosik

[ Dodano: 2005-12-14, 16:36 ]
A tu Monte jeszcze

Samba 

Wysłany: 2005-12-14, 16:59   

Wiecej! Wiecej!

Wojtek 

Wysłany: 2005-12-14, 17:07   

o raju - bede musiał poszperać i pozmniejszać, ale obiecuję, że cusik jeszcze wrzuce :D

katrin_w 

Mój labrador: Bruno
Wysłany: 2005-12-15, 15:36   

Fajne te awaria, ja kiedys wpadłam na genialny pomysł (jeszcze wtedy młoda byłam :cry: ) zakupienia welonki do okrągłej kuli, po 2 dniach stwierdziłam ze wiadomości na temat akwarystyki mam zero a tej biednej rybie wydawało sie chyba że jest na rondzie, a do tego była taka samotna. Welonke oddałam koledze a do kuli zasadziłam kaktusa takia ot ci to moja przygoda z akwarystyką.

Samba 

Wysłany: 2005-12-15, 19:22   

katrin_w, i WILEKIE BRAWA Ci za to, ze oddalas welonke z kuli do "gdzie indziej". Kula sie nadaje wylacznie do trzymania w niej roslinek (czy to wodnych, czy kaktusowych ;) ) i za cholere nie wiem, czemu na kreskowkach zawsze umieszczaja biedna welonke w kuli... Ani to nie ma odpowiedniego litrazu (welonka potrzebuje na prawde sporo wody, bo ma strasznie duza przemiane materii), ani nie pokazuje porzadnie, co w srodku (tylko jakies takie pokrzywione wszystko).

Oluna 
Moderator Grupy

Mój labrador: Labcia Thelma oraz Cavalierka Filu :-)
Wysłany: 2005-12-15, 20:05   

Sambisko, pewnie się orientujesz, bo ja gdzieś się z tym styknęłam a teraz już nie mogę znależć... gdzie można znaleźć zapis o zakazie trzymania ryb w kuli ?? Kiedyś w radiu o tym słyszałam, później czytałam na forum, ale za cholerkę nie mogę znaleźć :)

Odpowiedz do tematu