Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaka jest najlepsza karma, jaką podawać labradorowi?
Autor Wiadomość
Niteczka95 
Krzysztof

Mój labrador: Jenny
  Wysłany: 2014-01-13, 20:52   Jaka jest najlepsza karma, jaką podawać labradorowi?

Witam, mam taki problem Moja Jenny w hodowli jadła jakąś francuską karmę Monge, potem (miała krótki epizod z Pedigree, ponieważ myślałem że jest to jedna z najlepszych marek, tak ładnie przekonują w TV o ich wartościach odżywczych itp.) przeszliśmy na Purinę Dog Chow Puppy, ponieważ myślałem że to już jest najlepsza karma jaką moja sunia może jest i znów popełniłem błąd, czytając w internecie a także słuchając opinii na temat Puriny Dog Chow - zauważyłem że ludzie nazywają ją także marketówą tak jak wspomniane Pedigree, ale o wiele droższą.
A ja myślałem że to jakaś Bóg wie jaka dobra karma...
Od czasu jedzenia przez nią Puriny zauważyłem zmiany, ale od pewnego czasu ma biegunkę, przed świętami taką miała ostrą i weterynarz ją zbadał powiedział że już wszystko w normie, czasem wymiotuje po jedzeniu, ale nie często. Z kupkami to bywa różnie, są też normalne, ale częściej są luźne.
Moja sunia ma obecnie skończone 6 miesięcy, czy mogę jej zmienić karmę?
Doradźcie mi w wyborze, jaka jest jedna z najlepszych karmy dla waszych labradorków, co polecacie mi kupić, proszę o propozycje w miarę "rozsądne" - średnie cenowo.
Aby opłacało mi się kupić duży (12-15kg) worek.
Nie można oszczędzać na pokarmie dla pieska, bo równie dobrze jeśli mi nie zależy mogę dawać nadal tą Purinę, ale chodzi mi o to, żeby cena niebyła zbytnio wygórowana, jakaś z kosmosu. ;) Jakie karmy wcinają wasze laby?

MaLu 

Mój labrador: ForLuna
Wysłany: 2014-01-13, 20:54   

Moja je Taste of The Wild. Za worek 13,6kg płacę ok 190 zł.

Enzo 

Mój labrador: ENZO Lualaba i Pola (Betty Anpi Buffyland)
Wysłany: 2014-01-13, 21:11   

Niteczka95, zapraszam tutaj http://forum.labradory.org/viewforum.php?f=74
jest b. dużo o karmach. Moderatorki ładnie to uporządkowały
Barbara Borzymowska

Alli 
Ozzy Panda Cikcio Ryba

Mój labrador: Ozzy & Panda
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 2014-01-13, 21:16   

ehh, szkoda, że przez pierwsze 6 miesięcy (czyli największą fazę rozwoju) Twoja psina jadła takie "pasze".. :cry:
W temacie swojego postu zadajesz pytanie "Jaka jest najlepsza karma, jaką podawać labradorowi?" a jednocześnie prosisz o propozycje "rozsądne cenowo".
Te "lepsze" karmy są od 150zł i duuużo wzwyż za worek, a te "rozsądne" ok.100-150-zł za 15kg.
Chyba zdecydowana większość zgodzi się, że dość popularną karmą z dobrym "współczynnikiem jakości do ceny" jest BRIT PREMIUM JUNIOR LARGE L, za 15kg worek tej karmy zapłacisz ok. 100zł z przesyłką w cenie. Chociaż nie wiem, jaki jest Twój zakres "rozsądnych cen" ;)
Mój do jakiegoś 8 miesiąca jadł ROYAL CANIN LABRADOR JUNIOR - ok. 170zł za 12kg
Od 2 miesięcy przeszliśmy na mniej energetyczną karmę (mniej białka, młody za szybko przybierał na masie) i teraz je JOSERA KIDS - ok. 140zł za 15kg.

Małgosia35 

Mój labrador: Klocek,Max
Pomogła: 96 razy
Wysłany: 2014-01-14, 12:48   

Taste of the wild,polecam.
Jednakże trzeba powiedzieć też ,że do każdego psa trzeba karmę dostosować indywidualnie. To nie jest tak,że jak dobra czy super karma to służy wszystkim.
Acana jest dobrą karmą ,nawet bardzo dobrą ,a mój pies jej nie toleruje,tak więc do swojego psa też musisz dostosować indywidualnie :)

Maaartuska 

Mój labrador: Hero Sitkowski Bór FCI NADIR Nochowska Oaza FCI
Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2014-01-14, 12:53   

Nutra Nuggets Large Breed http://www.e-karma.pl/cat...ra-Nuggets.html

Niteczka95 
Krzysztof

Wysłany: 2014-01-14, 20:53   

Enzo napisał/a:
Niteczka95, zapraszam tutaj http://forum.labradory.org/viewforum.php?f=74
jest b. dużo o karmach. Moderatorki ładnie to uporządkowały

Dziękuję :)
Cytat:
W temacie swojego postu zadajesz pytanie "Jaka jest najlepsza karma, jaką podawać labradorowi?" a jednocześnie prosisz o propozycje "rozsądne cenowo".

No wiem, trochę to sobie zaprzecza, ale chodzi mi o to, że niektórzy producenci mają ceny z kosmosu.
Alli napisał/a:
ehh, szkoda, że przez pierwsze 6 miesięcy (czyli największą fazę rozwoju) Twoja psina jadła takie "pasze"..

No właśnie, a ja myślałem, że Purina Dog Chow jest najlepszą karmą na świecie, a okazało się że jest "paszą", jednak znów popełniłem błąd :(
Tak, czytam i czytam o tych karmach wszędzie w internecie i już mam prawdziwy mętlik w głowie, którą wybrać. :co?:
Myślę nad: Purina Pro Plan Puppy Robust Chicken (choć to też Purina, ale słyszałem że Purina DC i Purina PP to nie ta sama firma/spółka i PP jest zupełnie wyższej jakości. To prawda?)
Bosch Junior lub Brit Premium Junior Large L (karmy bardzo podobne cenowo i jakościowo)
Którą mam najlepiej wybrać dla mojej suni, co mi poradzicie? :)

Alli 
Ozzy Panda Cikcio Ryba

Wysłany: 2014-01-14, 21:36   

odradzam Purinę Pro Plan (bo w składzie ma pszenicę - a ona baaardzo często uczula - możesz nawet tego nie wiedzieć, a Twoja psina dostanie alergii skórnej, co objawiać się może np. permanentnym łupieżem [na biszkoptowej sierści od razu tego nie zauważysz]..)
w tej samej niemalże cenie, możesz dostać, jak sugerowała Maaartuska - Nutra Nuggets Large Breed Puppy - [klik] lub - Josera Kids - [klik]
Dodam, że te dwie proponowane karmy, oprócz tego, że są bezzbożowe, mają dodatki takie jak np. mączka z małży (źródło glukozaminy, która jest bardzo pomocna przy prawidłowym rozwoju stawów szczeniaka dużych ras).

Wybór należy do Ciebie, powodzenia :D

Niteczka95 
Krzysztof

Wysłany: 2014-01-14, 22:42   

Alli napisał/a:
odradzam Purinę Pro Plan (bo w składzie ma pszenicę - a ona baaardzo często uczula - możesz nawet tego nie wiedzieć, a Twoja psina dostanie alergii skórnej, co objawiać się może np. permanentnym łupieżem [na biszkoptowej sierści od razu tego nie zauważysz]..)

Dziękuję ;) No właśnie Purina coś mi nie odpowiada, słyszałem że to jakieś tam spółki itp. itd. i raczej tak jest, ale Purina to Purina.
Kurcze, co ja w tej karmie widziałem.
Nutra Nuggets albo Josera jeszcze nad tym pomyślę, a co myślicie na temat Bosch Junior lub Brit Premium Junior Large L?

Maaartuska 

Wysłany: 2014-01-14, 22:47   

Alli napisał/a:
w tej samej niemalże cenie, możesz dostać, jak sugerowała Maaartuska
dokładnie, mimo że worek NN wydaje się droższy to realnie starcza na dłużej bo dawkowanie jest mniejsze, a substancji odżywczych ma nawet więcej niż brit i bosh i na pewno zdrowsza karma :)

Niteczka95 
Krzysztof

Wysłany: 2014-01-14, 23:04   

A jeśliby wybierać między Boschem Junior, a Britem Premium Junior Large L?, bo Puriny już nawet nie biorę pod uwagę :nie:

Alli 
Ozzy Panda Cikcio Ryba

Wysłany: 2014-01-14, 23:08   

Niteczka95 napisał/a:
a co myślicie na temat Bosch Junior lub Brit Premium Junior Large L?

odpowiedzi udzieliła Maaartuska :tak:
Cytat:
(Nutra Nuggets Large Breed Puppy) substancji odżywczych ma nawet więcej niż brit i bosh i na pewno zdrowsza karma

kuszand 

Mój labrador: Fado
Wysłany: 2014-01-15, 11:11   

Osobiście polecam Ci Niteczka do spróbowania (a raczej Jenny:) ) Brit Premium junior L.
Karma składowo dobra, a przy tym bardzo atrakcyjna cenowo.
Dawkowanie bardzo małe w porównaniu z innymi karmami.
Np. na 25 kg psa (6-12 miesięcy) dawka dzienna wynosi 228 g,BRIT PREMIUM JUNIOR
w przypadku np. NUTRA NUGGETS Large Breed Puppy 359 g NUTRA NUGGETS Large Breed Puppy
Różnica spora.
Koszt zakupu tych dwóch karm (15 kg) to 105-110 zł BRIT i ok 150 NUTRA.
Skład jest bardzo porównywalny:
BRIT:Skład:
kurczak (42 %), ryż, kukurydza, pszenica, tłuszcz z kurczaka (konserwowany tokoferolami), olej z łososia, drożdże browarniane, naturalny aromat, suszone jabłka, minerały, wyciągi z ziół i owoców (300 mg/kg), chlorowodorek glukozaminy (260 mg/kg), siarczan chondroityny (160 mg/kg), mannooligosacharydy (150 mg/kg), fruktooligosacharydy (100 mg/kg), wyciąg z juki Schidigera (80 mg/kg), miedź organiczna, cynk organiczny, selen organiczny.
NUTRA:Składniki:
Mączka z kurczaka, ryż brązowy, tłuszcz z kurczaka (konserwowany mieszaniną tokoferoli i witaminy E), kukurydza, glutenowa mączka kukurydziana, pulpa buraczana, siemię lniane, podroby drobiowe, jaja, drożdże browarniane, aromat zgodny z naturalnym, witaminy, składniki mineralne, glukozamina, chondroityna.

Główne różnice w składzie tych karm pogrubiłem.
Na plus Nutry jest to że nie ma pszenicy, ale zauważ jak producent stara się ukryć procentową zawartość kukurydzy.

Było o tym juz na forum, ale przypomnę.
Składniki wypisuje się w kolejności od tych których jest najwięcej do tych których jest najmniej.
I tak np. (tu wymyślam zawartość procentową):
Skład: kukurydza 35%, kurczak 30%, ryż 25%
Taka karma będzie uważana za słabą , gdyż posiada bardzo dużo kukurydzy.
Jednak producenci robią mały "myk"
Skład: kurczak 30%, ryż 25%, kukurydza 24%, glutenowa mączka kukurydziana 11%
Mimo, że skład jest taki sam to wygląda zupełnie inaczej zwłaszcza jeżeli producenci nie podają zawartości procentowych składników (co rzadko czynią).

Od razu chciałbym dodać, że nie twierdzę, że Brit jest najlepszy, a inne karmy to dno.
Chcę jedynie zwrócić uwagę, że droższa karma nie oznacza lepsza oraz aby dokładnie czytać składy i nie dać się nabrać na triki producentów.
Oczywiście nie ma jednej idealnej karmy i każdy sam powinien sprawdzić jaka karma pasuje jego psu.

Ja od prawie dwóch lat karmię Fada Britem Premium (junior potem adult) i nam ta karma pasuje.

Maaartuska 

Wysłany: 2014-01-15, 12:43   

kuszand napisał/a:
NUTRA NUGGETS Large Breed Puppy 359 g
wrzucona została tu jedna z wielu dawek wymienionych w tabelce. Nie będę się spierać która karma jest lepsza. Z własnego doświadczenia wiem, że Brita zawsze dawałam praweo 2x tyle co było napisane na worku a Nutry jakieś 0,7 tego co jest w tabelkach co przekładało się na czas na jaki starczało 15 kg karmy i tak w przypadku Brita na około 3 tygodnie a Nutra ponad 40 dni :)

Niteczka95 napisał/a:
Boschem Junior, a Britem Premium Junior Large L
Brit

Niteczka95 
Krzysztof

Wysłany: 2014-01-15, 16:08   

kuszand napisał/a:
Osobiście polecam Ci Niteczka do spróbowania (a raczej Jenny:) ) Brit Premium junior L.
Karma składowo dobra, a przy tym bardzo atrakcyjna cenowo.
Dawkowanie bardzo małe w porównaniu z innymi karmami.
Np. na 25 kg psa (6-12 miesięcy) dawka dzienna wynosi 228 g,BRIT PREMIUM JUNIOR
w przypadku np. NUTRA NUGGETS Large Breed Puppy 359 g NUTRA NUGGETS Large Breed Puppy
Różnica spora.
Koszt zakupu tych dwóch karm (15 kg) to 105-110 zł BRIT i ok 150 NUTRA

kuszand napisał/a:
Główne różnice w składzie tych karm pogrubiłem.

A jednak polecasz Brita, a dlaczego?
No tak, ale Brit ma pszenicę niestety :(
Maaartuska napisał/a:
na czas na jaki starczało 15 kg karmy i tak w przypadku Brita na około 3 tygodnie a Nutra ponad 40 dni

Puriny Dog Chow starczało mi na około miesiąc
Maaartuska napisał/a:
Brit

A jednak wybór między Britem, a Boschem to zdecydowanie polecacie Brita.
Wydawało mi się, że karma firmy Bosch jest lepsza jakościowo od Brita.
Mam jeszcze jedno takie pytanie dotyczące żywienia labradora, moja Jenny ma skończone 6 miesięcy, niedługo skończy siódmy miesiąc ile razy dziennie mam ją karmić?
Na początku karmiłem ją 4 x dziennie, około 5 miesiąca przeszedłem na 3 x dziennie, czy teraz mogę karmić tylko 2 x dziennie, czy to za mało i jeszcze za wcześnie?

Odpowiedz do tematu