Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
gruczoły przyodbytnicze
Autor Wiadomość
dagmara cholawo 

Pomogła: 1 raz
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2005-05-08, 12:50   gruczoły przyodbytnicze

od kilku dni Max dziwnie sie zachowywal-kulil ogon w ogole go nie podnoszac nawet wtedy, gdy sie cieszyl i chodzil osowialy. Kiedy w zabawie probowalam mu podniesc ogon lub nie chcaco dotknelam jego okolic-piszczal i probowal mnie zlapac zebami. Poszlismy do weta i co sie okazalo? cos, o czym w ogole nie mialam pojecia, (a przeciez Max nie jest moim 1ym psem), ze w gruczole odbytniczym zebrala mu sie jakas wydzielina, ktora miala prawo sie zebrac, bo rzekomo jest to normale zjawisko-wydzielana jest ona z kalem, ale u Maxa zapchalo sie jej ujscie i spowodowalo (na szczescie lekkie i niegrozne) zapalenie gruczolu okołoodbytniczego. Rezultat: Pani wet przebiła mu to ujscie palcem-wyleciala czarna, ropna wydzielina, co (o dziwo) spowodowalo, ze Max nie wil sie z bolu, a wrecz odwrotnie - zaraz po tym zabiegu zaczal radosnie lizac pania wet-dziekujac za ulge, jaka mu sprawila. Dostal jeszcze 2x antybiotyk w zastrzyku, wczoraj bylismy na kontroli i jest wszystko OK, a Max ponownie nosi dumnie swoj ogon :)
Pytajac o przyczyne, dowiedzielismy sie, ze czesto, kiedy pies zje cos na dworzu lub zmieni mu sie gwaltownie diete-moze dojsc do zaczopowania tego ujscia. Mysmy mu diety nie zmieniali w ostatnim czasie, ale to, co ludzie wyrzucaja nieraz przed blokiem na trawnik-przechodzi ludzkie pojecie i rzeczywiscie Max nieraz sie tam podłączył zanim zdazylam go odwolac-sami wiecie, jakie sa nasze labcie. A swoja droga-niedawno na naszym osiedlowym skwerku "serwowano" moje ulubione nalesniki z ... chyba twarogiem, poniewaz ich faza rozkladu byla tak posunieta, ze tylko tyle udalo mi sie "wydedukowac" ;) :)

KasiaDzB 

Mój labrador: Portos
Pomogła: 15 razy
Wysłany: 2005-05-08, 13:17   

co tam...pod naszym blokiem na trawniku lezy do dzis (od kilku dni) surowa kurza łapka, placek ziemniaczany i schabowy :shock: Pozniewaz pieski czesto tam robily co nieco mamy z mezusiem podejrzenia,ze moze ktos zlosliwie z jakims swinstwem to wyrzucil i juz Portos tam nic nie robi :wink: A podejrzewamy tak dlatego,ze niby skad takie rzeczy mogly sie wziac na trawniku :evil:
A co do tej calej przykrej przypadlosci o ktorej piszesz-to dobrze wiedziec,ze to od takich rzeczy...ale tak jak piszesz...jak tu do konca upilnowac chodzacy na czterech łapach odkurzacz :roll:

olcia1001 
Mój Aniołeczek

Mój labrador: Zora
Pomogła: 15 razy
Wysłany: 2005-05-08, 13:27   

prawdopodobna przyczyna schabowego i placka na trawniku to anoreksja jakies nastolatki lub jakies dziecko ktoremu nie smakuje takie pyszne jedzonko w ten sposob udaje ze zjadlo obiad :)

beluszka 

Pomogła: 55 razy
Wysłany: 2005-05-08, 14:29   

mistral też miał coś z gruczołem odbytniczym, tylko że nic go nie bolalo, a wydzielał się smród nie do zniesienia- ni to moczem, spermą, zgnilizną- waliło, że hoho. najgorzej było jak dopadło go to w drodze do torunia. była zima a my nie mogliśmy nawet okna otworzyć! :x
lekarz też mu to wyciskał i też bez bólu, tylko ten smród :!: :!: :!:
teraz mu się już nie robi a jak czasami coś "zalatuje" to biorę go do wanny i jego gombusią myję odbycik lekko naciskając miejsce które mi wskazał lekarz

Oluna 
Moderator Grupy

Mój labrador: Labcia Thelma oraz Cavalierka Filu :-)
Pomogła: 34 razy
Wysłany: 2005-05-08, 16:23   

Swojego czasu Thelma też miała co nuż zapchane gruczoły odbytnicze, co chwila musiałam lecieć z nią do weta na czyszczenie, pani wet stwierdziła, że thelma zupełnie nie pracuje mięśniami odbytowymi ;) Teraz chyba już pracuje, bo od dłuższego czasu nie ma z nimi problemu :)

asia83 
:)

Mój labrador: Sonia
Wysłany: 2005-05-12, 12:51   

To że gruczoły się zapychają to całkiem normalna sprawa. Najczęściej psy wtedy saneczkują. Ja opróżniam je sama raz na miesiąc lub 2 zależy czy są przepełnine. Mój pies miał zapalenie odbytu i również po zastrzyku przeszło......to niekoniecznie jest przez zjedzone świnstwa. Taka rzecz to zjawisko całkowicie normalne, aczkolwiek wcześniej nie spotkałam się z zapchanymi u labradorów....

Murphy 
SPARK OF LIFE FCI

Mój labrador: Kody i Lessi
Pomogła: 54 razy
Wysłany: 2005-06-18, 11:54   

Kody też ma zapchane te gruczoły i raz w tygodniu biegamy do weta na wyciskanie, w efekcie jeden jest juz wlasciwie w porzadku , ale wydzielina ciagle sie zbiera w drugim.

Samba 

Mój labrador: SAMBA
Pomogła: 26 razy
Wysłany: 2005-06-18, 14:48   

A przyczyna przepalniania sie tych gruczolow moze byc rowniez upal i stres (oba niezaleznie). To jest chyba przypadlosc glownie mniejszych ras (kolezanka ma chihuahua i musi mu oczyszczac gruczoly co 2 tygodnie), ale i wiekszym psom tez sie czasem przytrafia. A faktycznie smierdzi, jak sqnx :|

dzidzia 
&Bandi i Fox

Mój labrador: Bandi (labrador) i Fox (nie labrador:)
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2005-06-18, 16:29   

nam sie jeszcze nic takiego nie przytrafilo

aleksja 

Mój labrador: Megi
Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2005-09-30, 22:43   gruczoły odbytnicze/pielęgnacja wrazliwych poduszeczek

przypomnijcie mi prosze gdzie, bo że było to pewne...a nie chcialabym sie powatrzac...generalnie chodzi mi o to czy mozna i jak można samemu pomóc psu je czyścic/ oraz:
czym oprócz maści z wit A, wazeliny moge odzywic opuszki-sam wet stwierdził że sa one mocno zniszczone, i wrażliwe, co rusz zdarza nam sie pękniecie, zdarcie, skaleczenie...może macie jakies własne wypróbwane sposoby

Murphy 
SPARK OF LIFE FCI

Wysłany: 2005-09-30, 23:39   

Tutaj jest o opuszkach
http://labradory.info/vie...?t=1271&start=0 i tutaj
http://labradory.info/vie...p?t=435&start=0

A tu o gruczołach
http://labradory.info/vie...er=asc&start=15

aleksja 

Mój labrador: Megi
Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2005-09-30, 23:39   

ooo wieeelkie ogromniaste dzieki;) bo ja jakos co próbuje wyszukac to to samo mi za każdym razem wskakuje nie bardzo na temat, dzieki

[ Dodano: 2005-09-30, 22:48 ]
łapki już mam obcykane;) a z tymi gruczołami, to ciekawa jestem-czyścciie u weta-czy niemacie koniecznosci-ja teraz (moja ma 1,5 r.) byłam pierwszy raz, do weta zaprowadził nas nieprzyjemny smrodek;) po wycyszceniu gruczołów, wet wstrzyknal coś co niby ma dzialac antyzapalnie, i za 2 tyg do kontroli.I nie było to przyjemne dla psa, wyczytalam ze to prawie jak kosmetyka, hmm no nie wiem....

Murphy 
SPARK OF LIFE FCI

Wysłany: 2005-09-30, 23:55   

Kody właściwie nie reaguje na wyciskanie gruczołów, przez jakiś czas chodziłam z nią do weta raz w tygodniu na opróznienie.Obecnie już ich nie oczyszczamy bo po którymś tam zabiegu wet stwierdził że zbiera się juz mała ilość i juz nie trzeba .

dzidzia 
&Bandi i Fox

Mój labrador: Bandi (labrador) i Fox (nie labrador:)
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2005-10-01, 10:37   

Bandio jak narazie mial raz czyszczone ale sie okazalo ze itak prawie nic w nich nie ma, a bylo to dla niego tragiczne, wyrywal sie strasznie i piszczal

Marta 
Junior Admin
KŚMod

Mój labrador: Malibu i Blavod
Pomogła: 8 razy
Wysłany: 2005-10-01, 12:05   

Temat o gruczołach już jest. Ten zamykam.

pozdrawiam
Marta

Odpowiedz do tematu