Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
8 msc. labrador "atakuje" moja nogę. Co robić?
Autor Wiadomość
Vorsena 

Mój labrador: Fado
  Wysłany: 2012-12-14, 19:50   8 msc. labrador "atakuje" moja nogę. Co robić?

"
atakuje" w sensie że ru*cha moja nogę.

Od 6 miesięcy mam labradora, i dopiero od 1,5 miesiąca "atakuje" moje nogi, jedna jest strasznie posiniaczona gdyż psiak, "ściska" moje nogi łapami. Trudno go od tego odciągnąć.
Gdy to robi musze pociagnąć go za obrożę inaczej go nie umie ściągnąć z nogi.
Proszę poradźcie mi coś ! Nie chcę, by sąsiedzi się ze mnie śmiali ;/

Oto mój pies:
że każdy z nas tylko raz ma szansą trafić w dziesiątkę, bez prawa do powtórek"

rafi8080 
Ania-Rafał Kochana Psina Gamiś

Mój labrador: Gamza
Wysłany: 2012-12-14, 20:45   

Pierwsze co zrób to ściągnij psiakowi tą blachę :pada: bo aż siwą sierść ma od niej :confused:

anna34 
Prawie red fox i Fox Red

Mój labrador: Chopper,ur.03.07.2007-24.05.2016;Hearty Biscuit John Cage,ur.2016
Pomogła: 53 razy
Wysłany: 2012-12-14, 20:48   

rafi8080 napisał/a:
Pierwsze co zrób to ściągnij psiakowi tą blachę bo aż siwą sierść ma od niej

a po drugie pomysl nad szkoleniem,zajęciem mu czasu,żeby o głupotkach nie myślał,a po trzecie nad kastracją ;)

Basia i Barni 

Mój labrador: Sasza, Iwan i Barni
Pomogła: 56 razy
Wysłany: 2012-12-14, 23:32   

Vorsena, witaj

Ściągnij to żelastwo z karku to raz. Musisz sobie zdać sprawę, że twój maluszek dojrzewa i różne mu głupotki w głowie, ale takie zachowanie kopulacyjne nie ma nic wspólnego z dojrzewaniem. Często takie zachowania spustowe są wynikiem braku zajęć, braku ruchu, generalnie energia labradora która powinna być spożytkowana na aportowaniu, szkoleniu posłuszeństwa, tropieniu, bieganiu, zabawami z innym psami ( patrz. do czego został stworzony labrador) Jeżeli tego nie zrobisz - nie dasz mu możliwości wyładowania nagromadzonej za dnia energii na zajęcia przytoczonych wyżej to twój pies kopuluje ciebie. To typowe zachowanie dla niespełnionego labradora i nie ma co go winić tylko zabierz się do roboty.
Pozdrowionka

Olina997 
Ola

Mój labrador: Fifi
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2012-12-15, 13:23   

Vorsena, przeczytałam fragmenty Twojego bloga i już wiem, dlaczego pies ma zachowania kopulacyjne. On mieszka w kojcu! Ma mnóstwo niespożytkowanej energii. To po pierwsze. Po drugie - najpierw powinnaś zastanowić się nad tym, jaki charakter ma labrador i czego potrzebuje, zanim kupiłaś psa! Nie mam już siły wypisywać, jak ważny dla laba jest człowiek i że nie powinno się go trzymać w kojcu. Popełniasz ogromny błąd, pies przez Ciebie cierpi.

[ Dodano: 2012-12-15, 13:34 ]
Poza tym, podejście Twojego taty do sprawy wychowania i ogólnie zachowania psa nie jest odpowiednie.

Vorsena 

Wysłany: 2012-12-15, 16:36   

[ Dodano: 2012-12-15, 13:34 ]
Poza tym, podejście Twojego taty do sprawy wychowania i ogólnie zachowania psa nie jest odpowiednie.[/quote]

Nie rozumiem, nie napisałam tutaj o podejściu mojego taty do psa?

A poza tym:
Ok. ok, w żelastwie już nie chodzi ściągłam mu to już 1 grudnia.
Wiem że jest w kojcu, bo tata nie zgadza się by był w domu.
A co do ruchu fizycznego, moge z nim biegać i biegać, ostatnio biegąłam z nim całe dwie godziny, i nadal miał ochotę na "przytulanie mojej nogi"

Olina997 
Ola

Wysłany: 2012-12-15, 17:15   

Vorsena, jak już wcześniej pisałam - czytałam Twojego bloga i tam wszystko opisujesz (również podejście Twojego taty). To, że w ciągu dnia pobiegasz z psem dwie godziny nie znaczy, że jest to odpowiednia stymulacja. Tropienie, szukanie przedmiotów czy ludzi, uczenie komend to dodatek do stymulacji fizycznej Bo labrador przede wszystkim potrzebuje stymulacji psychicznej, kontaktu z człowiekiem, a nie zamknięcia w kojcu i poświęcenia mu dwóch godzin w ciągu dnia! Nie wyobrażam sobie, żeby w takie mrozy mój pies miałby mieszkać w kojcu. Labrador do tego się nie nadaje! Krzywdzisz go psychicznie, a i na zdrowiu mu się to odbije. Skoro tata nie chce psa w domu, po co w ogóle kupowaliście psa!? A nie lepiej już (jak do kojca) to jakiegoś obronnego, który do tegoż kojca się nadaje (choć ja w ogóle nie jestem za trzymaniem psa w takich warunkach)? Znasz w ogóle rasę jaką jest labrador? Ich charakter, to, czego potrzebują!? Wydaje mi się, że nie. Jestem bardzo obruszona, bo nie wyobrażam sobie takich warunków dla psa, jakim jest labrador!

Basia i Barni 

Mój labrador: Sasza, Iwan i Barni
Pomogła: 56 razy
Wysłany: 2012-12-15, 21:38   

Vorsena, on daje cie pewne znaki, że brakuje mu tego do czego stworzona została ta rasa. Skoro musi byc w kojcu to zainteresuj się, by twój pies był szcześliwy i spełniony, poszperaj na internecie co możesz robic z psem- tropić, pochowac smakołyki, pouczyc sie posłuszeństwa- poproś rodziców o książke pod choinke http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=5873 i klikerekk i pobaw się z psem .
Bieganie moze nie wystarczyć , może twój labrador to typ myśliciela- woli pogłówkowac niżeli pogłupkować ;)

Nitka 

Mój labrador: Hera
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2012-12-17, 23:22   

I kolejna bida w kojcu :cry: bo taka moda, bo fajnie z takim psem się przejść :co?:
Słuchaj, nie ma żadnych szans na zamieszkanie w domu tego psa, przecież idą mrozy? czy ma chociaż dobrze przygotowaną ocieploną budę w tym kojcu i wysoko energetyczne posiłki? Możesz zdradzić czym go karmisz?
Co do zachowań to już dziewczyny napisały: dorasta i się nudzi-to pies rodzinny, chce być z człowiekiem, a poza tym na Twoim blogu wyczytałam, że sama go nauczyłaś komendy na nogę do przywołania- po co?

AguchaG 
Maleńka

Mój labrador: Luki
Wysłany: 2012-12-17, 23:42   

anna34 napisał/a:
po trzecie nad kastracją

na kastracje to jeszcze za wczesnie ;>

[ Dodano: 2012-12-17, 23:44 ]
Cytat:
Wiem że jest w kojcu, bo tata nie zgadza się by był w domu.

To bylo nie brac laba...............

[ Dodano: 2012-12-17, 23:46 ]
Vorsena napisał/a:
ru*cha moja nogę

troche mi sie wymiotowac chce od takich okreslen..

Vorsena 

Wysłany: 2012-12-26, 15:30   

Nitka napisał/a:
I kolejna bida w kojcu :cry: bo taka moda, bo fajnie z takim psem się przejść :co?:
Słuchaj, nie ma żadnych szans na zamieszkanie w domu tego psa, przecież idą mrozy? czy ma chociaż dobrze przygotowaną ocieploną budę w tym kojcu i wysoko energetyczne posiłki? Możesz zdradzić czym go karmisz?
Co do zachowań to już dziewczyny napisały: dorasta i się nudzi-to pies rodzinny, chce być z człowiekiem, a poza tym na Twoim blogu wyczytałam, że sama go nauczyłaś komendy na nogę do przywołania- po co?

Nie uczyłam go komendy na nogę by okładał ją tylko wskakuje dwoma przednimi łapami na moją ugiętą nogę, budę ma ocieploną, je zupę czyli tzw. kurze łapki, wątróbka, ryż, kości ugotowane ale takie duże i nie od kurczaka, zupka jest bez konserwantów.
Ale dziekuję za odpowiedzi teraz wymęczam psa do końca i już tak nie robi, a co do kolczatki to już w niej nie chodzi.

Olina997 
Ola

Wysłany: 2012-12-27, 15:16   

Vorsena napisał/a:
je zupę czyli tzw. kurze łapki, wątróbka, ryż, kości ugotowane ale takie duże i nie od kurczaka, zupka jest bez konserwantów.

Czyli nie dość, że w kojcu mieszka to jeszcze ma tragiczną dietę... szkoda psiaka. Takie jest moje zdanie. Powinien jeść wysoko zbilansowaną karmę dla psów, a nie gotowane zupki, i to z ryżem w dodatku, który jest zapychaczem i nic do diety nie wnosi.

[ Dodano: 2012-12-27, 15:28 ]
Vorsena, tutaj piszesz o zupkach, a na blogu, że karmisz marketówkami z Lidla. Jak to jest?

Wena 
Agata

Mój labrador: Wena
Pomogła: 13 razy
Wysłany: 2012-12-27, 17:19   

Olina997 napisał/a:
Vorsena napisał/a:
je zupę czyli tzw. kurze łapki, wątróbka, ryż, kości ugotowane ale takie duże i nie od kurczaka, zupka jest bez konserwantów.

Czyli nie dość, że w kojcu mieszka to jeszcze ma tragiczną dietę... szkoda psiaka. Takie jest moje zdanie. Powinien jeść wysoko zbilansowaną karmę dla psów, a nie gotowane zupki, i to z ryżem w dodatku, który jest zapychaczem i nic do diety nie wnosi.

[ Dodano: 2012-12-27, 15:28 ]
Vorsena, tutaj piszesz o zupkach, a na blogu, że karmisz marketówkami z Lidla. Jak to jest?

halo halo Olina997 nie przesadzasz czasami, nie wiem czym karmi psa właścicielka ale jeżeli pies je kurze łapki, wątrobkę, ryż i te inne sprawy to daj Boże aby wszystkie psy tak jadły, moja je suchą karmę (nie sądzę aby była taka wspaniała bo zbilansowana -trociny zapychacze itd) bo nie chce mi się latać po sklepach za łapkami (dla mnie rarytas) i innymi podrobami dla psa, ludzie macie jakąś schizę do kopania innych zamiast pomóc dobrą radą, ja nie czytam blogów użytkowników więc być może nie mam racji bo nie znam sytuacji, ale litości bądźcie trochę bardziej obiektywni
http://www.youtube.com/watch?v=5GBFZ2Qdvf8
http://www.youtube.com/watch?v=jaRhH_W9KZM

Olina997 
Ola

Wysłany: 2012-12-27, 18:21   

Wena, może masz rację, trochę przesadzam, ale jestem wyjątkowo wyczulona na takie sprawy, jak karmienie i mieszkanie w kojcu. Nie chciałam nikogo urazić, może trochę za bardzo mnie poniosło. Drażni mnie takie podejście - to mieszkanie psa w kojcu i nieścisłości na blogu z tymi tutaj, na forum i prawda, wzbudza we mnie złość. Może nie powinnam się z tym tak obnosić i jeżeli kogoś uraziłam - niezmiernie mi przykro. Nie zmienia to jednak faktu, że w mojej opinii labrador w kojcu mieszkać nie powinien. Tak, jak już pisała Nitka, nie ma żadnych szans żeby pies przeniósł się do domu/mieszkania?

Wena 
Agata

Mój labrador: Wena
Pomogła: 13 razy
Wysłany: 2012-12-27, 18:28   

jeśli prawdą jest że użytkowniczka ma 13 lat no to sory ale nie wymagajcie od dzieciaka waszego myślenia i postępowania (z racji wieku mogę tak napisać) - na tą chwilę to rodzice są ewentualnie odpowiedzialni za to co według pozostałych użytkowników jest nie tak
http://www.youtube.com/watch?v=5GBFZ2Qdvf8
http://www.youtube.com/watch?v=jaRhH_W9KZM

Odpowiedz do tematu