Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Atakowanie losowych osób
Autor Wiadomość
kaczor1984 

Mój labrador: Elvis
Wysłany: 2012-11-15, 15:29   Atakowanie losowych osób

Od niedawna Elvis zaczął zachowywać się na spacerach agresywnie w stosunku do 'przypadkowych' osób. Albo się rzuca jakby chciał zaatakować albo zaczyna warczeć/szczekać. Ma 4 lata i do tej pory mu się to nie zdarzało (chyba że ktoś kulał albo zachowywał się w inny 'dziwny' sposób). Co robić/jak reagować w takich sytuacjach żeby zrozumiał że nie może tak robić. Obecnie staram się go po prostu odciągnąć/szarpnąć. Szarpię też żeby go rozproszyć jak widzę że zaczyna się na kimś za mocno koncentrować (bo podejrzewam że zaraz się rzuci).

Nie zauważyłem jakiegoś specjalnego 'typu' osób które tak na niego działają (może większość to osoby ubrane na ciemno i najczęściej kiedy spacer jest już po ciemku) ale zdarzyło mu się też wystartować do 'babci' w środku dnia.

Do tej pory mogłem z nim chodzić na 'luźnej smyczy' ale obecnie boję się bo nie wiem kiedy na kogoś się rzuci (pewnie nie ugryzł by nikogo ale rozumiem ludzi którzy się boją 'wielkiego psa' który startuje do nich z warkiem).

rafi8080 
Ania-Rafał Kochana Psina Gamiś

Mój labrador: Gamza
Wysłany: 2012-11-15, 16:27   

Tak na wstępie to wartało by się przywitać bo to trochę mało elegancko wygląda :confused:
A jeśli chodzi o agresywność twojego psiaka nie widząc całej sytuacji jak to wszystko wygląda ciężko jest komuś doradzać twoje szarpanie nie pomoże a napewno zaszkodzi po pierwsze czy twój pies zna jakieś komendy tylko chodzi mi o takie które wykona o każdej porze i w każdej sytuacji

Arleta 

Mój labrador: -Lusia- ..... i w sercu V.....
Pomogła: 47 razy
Wysłany: 2012-11-15, 20:23   

zgadzam się z rafi8080, bez obserwacji na żywo zachowania, nie da się za bardzo pomóc. W przypadku agresji jestem bardzo powściągliwa w internetowym doradzaniu. Najlepiej skontaktuj się ze szkoleniowcem/behawiorystą.
Może pies chodzi ciągle spięty a Ty tego nie widzisz i nagle "pęka".

kaczor1984 

Mój labrador: Elvis
Wysłany: 2012-11-15, 23:20   

rafi8080 napisał/a:
Tak na wstępie to wartało by się przywitać bo to trochę mało elegancko wygląda :confused:

Witajcie LaboFani ;)

rafi8080 napisał/a:

A jeśli chodzi o agresywność twojego psiaka nie widząc całej sytuacji jak to wszystko wygląda ciężko jest komuś doradzać twoje szarpanie nie pomoże a napewno zaszkodzi po pierwsze czy twój pies zna jakieś komendy tylko chodzi mi o takie które wykona o każdej porze i w każdej sytuacji

Chodziło mi o takie szarpanie w stylu Caesara Milana - szybkie szarpnięcia które ma odwrócić uwagę psa.

Odpowiedz do tematu