Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Co możecie polecić do kuli ?
Autor Wiadomość
Muszol 

Mój labrador: Fifty
  Wysłany: 2009-08-26, 00:39   Co możecie polecić do kuli ?

hej :) niedługo sie przeprowadzam.. i zamierzam kupić rybkę... najlepiej do kuli..
i taka która by nie wymagała pompki ?

możecie coś polecić ? i najlepiej kolor.. czerwony bądź złoty ;)

AgaD 

Mój labrador: Hope
Wysłany: 2009-08-26, 07:42   

Zadna. To tak jakbys laba zamknela na stale w kojcu. Do tego bez filtra?? No prosze Cie. Daruj sobie juz te rybki. ;]

jagusia 
Aga i jej rodzinka :-)

Mój labrador: Sara
Wysłany: 2009-08-26, 08:58   

Muszol, tylko żeby ci do glowy nie przyszło w tą kulę żadnego welona wsadzać. Wbrew obiegowym opiniom i temu co ludzie wyprawiają, to jest tortura dla tej ryby a nie życie. Taka rybka w normalnych warunkach dorasta 20-kilku centymertrów wielkości i zyje do 20 lat. W kuli gdzie brak jej przestrzeni do życia jej narządy wewnętrzne karłowacieją i rybcia po roku zdycha - w męczarniach...

Posadź sobie słońce jakieś fajne roślinki do tej kuli - też malowniczo wyglądają i nic im się złego nie dzieje, albo możesz zrobić tak jak ja - czyli wsypać tam trochę morskich muszli, zalać wodą, wsadzić jakąś wodną roślinkę (BEZ RyB!!!!) Jest bajecznie kolorowo, bo muszle w wodzie mają fajne intensywne kolorki.

A rybcie jeśli chcesz hodować załóz sobie akwarium - takie normalne z foltrem, światłem itp.

KAROLCIA25 
Karolina

Mój labrador: Fiona
Wysłany: 2009-08-26, 09:02   

Ja w dzieciństwie miałam kilka razy bojownika w akwarium w kształcie kuli.Każdy po ok. roku zdychał.Teraz mi głupio,że za każdym razem kupowałam nową rybę,która była skazana na męczarnię w małej kuli.Tez jestem zdania,że lepiej kupic porządne awkarium z filtrami i światłem :tak:

Dziduchna 
Ania

Mój labrador: Ayla i Ferajna
Wysłany: 2009-08-26, 09:12   

Ja miałam rybki w kuli :P takiej ogromniastej, ale miałam tam również pompkę z filtrem i lampkę zamontowaną nad kulą. Po miesiącu stwierdziłam że za dobrze te rybki w tej kuli nie mają i kupiłam normalne akwarium :tak: i wierz mi że wygląda o niebo lepiej niż kula, trzeba tylko trochę wyobraźni żeby wszystko ładnie skomponować w środku roślinki, korzenie i oczywiście rybki odpowiednie do wielkości akwarium żeby się nie męczyły i takie żeby sie nie pozabijały :tak:

qAulinkA 

Wysłany: 2009-08-26, 09:19   

AgaD napisał/a:
Zadna. To tak jakbys laba zamknela na stale w kojcu. Do tego bez filtra?? No prosze Cie. Daruj sobie juz te rybki. ;]

A ty powinnaś darować sobie tego typu niemiłe komentarze

Ja pamiętam ile musiałam przynieść 5 do domu żeby mieć rybkę bo o innych zwierzątkach nie mogłam myśleć, a gdy nadszedł ten dzień kupił mi tata złotą rybkę :shy: była z nami prawie 7 lat i każdy ale to każdy się nią zachwycał jaka to ona śliczna jak ona może tak długo żyć.. i również mieszkała w kuli, z mamą bardzo dbałysmy o jej mieszkanko.. i może dlatego pożyła troszkę z nami ;) , ale od tamtej pory nie mam rybki.

Muszol 

Wysłany: 2009-08-26, 11:23   

dziękuję za zadnie... ale np. jak jest jedna rybka to ta pompa nie musi być duża prawda ?
nie chcę akwarium bo mój tata kiedyś miał i mama nie była zadowolona.. :)

ale o jednej rybce marze.. :) a możecie polecić jakąś rybke ?

Gloria 
Troskliwy Miś

Mój labrador: Panki
Wysłany: 2009-08-26, 11:30   

jagusia napisał/a:
wsypać tam trochę morskich muszli, zalać wodą, wsadzić jakąś wodną roślinkę

bardzo ciekawy pomysł. Też chciałam mieć rybke ale wiem, że kula jest za mała a na duże akwarium z pełnym wyposarzenim nie mam miejsca. Jakie roślinki są najładniejsze i najlepsze. I gdzie mogę je kupić, w zoologiku? Zabieram się za poszukiwanie informacji bo bardzo spodobała mi się wizja kawałka morza w moim domu. A muszelek mam mnustwo po ostatnich wakacjach =)

Muszol 

Wysłany: 2009-08-26, 11:40   

Gloria napisał/a:
a na duże akwarium z pełnym wyposarzenim nie mam miejsca.

też mam ten problem.

Gloria napisał/a:
Zabieram się

no to zabieramy się razem :D

jagusia 

Wysłany: 2009-08-26, 12:48   

Gloria, Muszol, ja swoje roślinki kupiłam dzieś w zoologiku... Ale u mnie to inna historia bo poza tą muszeklową kulą - która ma dodatkowy atut bo robi mi za nawilżacz powietrza w sypialni mam jeszcze 120 litrowe akwarium z rybciami. Więc te moje rośliny tak się trochę poprzeprowadzały :) jedne rosły lepiej tu inne tam i tak jakoś to sobie szło... Ale co do wyglądu to nieda się ukryć wyglada fajnie. Tylko uwaga, pod żadnym pozorem nie wpuszczajcie tam ryb. Muszle uwalniają zbyt dużo wapnia do wody co dla każdej slodkowodnej ryby jest zabójcze.

deadend 

Mój labrador: Riko, Mały
Wysłany: 2009-08-26, 14:31   

Muszol, może zrób tak jak ja, mam akwarium 20l a w nim taki mini filterek, grzałkę i jednego bojownika (nie zrobię zdjęcia bo mi padło światło i chwilowo akwarium jest nakryte szybą, zresztą na razie u mnie to i tak jest w fazie przejściowej;) ) . Bodajże od 25l sprzedawane są gotowe zestawy akwariowe, takie z pokrywą i oświetleniem już, niekiedy nawet z filtrem, takie np z profilowaną przednią szybą wyglądają naprawdę ładnie, a dla jednego bojownika to królestwo w sam raz a nie zajmie wiele więcej miejsca niż kula. Do akwarium bez pokrywy bojownik się nie nadaje, napowietrzacza nie potrzebuje, ale filterek i grzałkę musi mieć. Innych rybek nie doradzę bo poza bojowniki jeszcze nie wykroczyłam, nie wiem czy cokolwiek innego się nada do tak małego litrażu.

Muszol 

Wysłany: 2009-08-26, 14:59   

a jaki koszt takiego akwarium ? nie chodzi o te inne pierdołki.. grzałki bo to mam :)
ale o akwarium..

oglądałam kule to około 30-40 zł kosztowały

jagusia 

Wysłany: 2009-08-26, 17:58   

Muszol, proste, bez poktywy 25l znalazłam na Allegro już za 25 pln

A tu masz bardzo ładny profilik z poktywą za 70 pln
http://www.allegro.pl/ite..._producent.html

Aulik 
Moje Czarne Słońce

Mój labrador: Graffi & Harry
Wysłany: 2009-08-26, 20:44   

Muszol napisał/a:
oglądałam kule to około 30-40 zł kosztowały

KUle to jest kosz do 20-80zl( zalezy od wieklosci) do tego rybek bojownik ok 8zl
i masz juz pierwsza przygode z akwarystyka ;)

Nic wiecej nie potrzeba...kamyczki, roslinki, zameczki itp to tylko juz kwestia estetyczna i tego co chcesz sobie tam wstawic :)

A jezeli chcesz kilka rybek a nie masz miejsca to moze cos takiego:

RRAuto 

Wysłany: 2009-08-26, 20:55   

U mnie też sie zaczynalo od 1 rybki teraz mam w domu 200l i 280l z malawi w środku do tego 2 koty i psa. Prawie pelen lańcuch pokarmowy :D . jeden z kotow bawi się z najwiekszą rybą a my sie śmiejemy czy kot wyciagnie rybe czy ona wciągnie go do wody 8)

Odpowiedz do tematu