Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Znowu pies zagryzł człowieka!
Autor Wiadomość
Zuzka241 
Zuzka241

Mój labrador: Luna
Wysłany: 2006-02-18, 12:04   

Ola i Przemek napisał/a:
Kurde!!! Ja już do tematu pogryzień nie mam siły!!! Twierdzę jednak, że zawsze winien jest człowiek - właściciel czworonoga!!!

W zupełności się z tym zgadzam. Przecież na zachowanie się psa ma wpływ wiele czynników- genetyka tez ,ale moim zdaniem w wiekszości wychowanie.To tak jak z ludźmi - przeciez nikt nie rodzi się bandytą albo zabójcą-środowisko kształtuje osobowość człowieka i doświadczenia i tak jest z psiakami. Mnie najbardziej wkurza glupota ludzi i brak swiadomości.Ale ja to najbardziej zauważam u ludzi starszych- nawet tych co mają pieski.Biorą sobie psa ( i nie ważne czy to rasowy czy kundelek)i nie widzą potrzeby odpowiedniego wychowania czy szkolenia. NIe raz mi się zdarzyło,ze szła starsza pani z jakąś agresywną suką na smyczy i krzyczała,zebym wzięla Lunę( Luna oczywiście na smyczy, ale chetna do zabawy albo przynamniej do przywitania)bo jej "sunia" się denerwuje.No to ja jej mówię ,ze to jej problem- trzeba było wychowac psa jak sie go wzięlo a nie teraz zrzędzic! ( w ogóle ostatnio mam cięty jezyk) Co ciekawe, raczej nie zdarza mi się to w przypadku młodych ludzi i młodziezy.
Poza tym odnoszę wrażenie ,ze przy tych pogryzieniach tez najwiecej mają do powiedzenia starsi ludzie-mysle ,ze nie do końca rozumieją istotę dzisiejszego wychowania psa. Tzn nie mam nic przeciwko starszym ludziom ( zeby nie było) i oczywiście nie generalizuję - bo miłe babcie tez spotykam- ale jakos wiecej tych nie miłych... :confused:

aha i jak nie chce mi sie kłócić to omijam je wieeeelkim łukiem :bad:

co do edukacji dzieci to fajnie by było stworzyć taki program o rasach psów i pojeździć z nim po szkołach podst. i moze gimn. zeby dzieci wiedziały czego można sie spodziewac po psie( bo po właścicielu- to cięzko ustalić) . Robią programy o antykoncepcji, dragach wiec czemu nie o psach- zwlaszcza,ze to ostatnio goracy temat. U nas w Łodzi nie słyszałam o takim programie a jestem pedagogiem..

annetka 
czeko czekoladka :-)

Mój labrador: Skiffi
Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2006-02-18, 12:40   

po psie mozna sie spodziewac tego czego nauczy go wlasciciel, wiec tez nigdy nie jestes w stanie przewidziec, ja bym nie chciala zeby potencjalnie moje dziecko zle okreslilo mozliwosci pieska a piesek by je pogryzl

[ Dodano: 2006-02-18, 12:52 ]
Domi taki pies opiekuje się dzieckiem i gdyby podbiegl jakis kolega i np wskoczyl mu na plecy to pies momentalnie rzucil by sie na drugie dziecko zeby ratowac swoje, nie wiedzialby, ze to zabawa. Tak samo postąpiłby czy to labek (pies lagodny) czy kazdy inny.

Ja osobiście znam amstaffa, który na szkoleniu gdy byl szczeniakiem zostal pogryziony przez 2 wieksze psy i teraz niestety ale nie toleruje zadnych psow w swoim otoczeniu, bo poczuł na ile jest silny, natomiast do ludzi zachowuje sie wspaniale, jest przyjazny, delikatny i wogole

Zuzka241 
Zuzka241

Wysłany: 2006-02-18, 12:57   

w sumie racja, ale charakterystyka ras i kształtowanie świadomości koniecznosci wychowywania zwierząt z pewnoscią się przyda. Poza tym skoro jest już ta lista ras grożnych to można mówić czemu dane psy sie na niej znajdują a inne nie. A idąc za Twoim mysleniem nauka,ze nie wiadomo czego sie spodziewc po psie ( bo to zalezy od wlaściciela) tez sie przyda.

annetka 
czeko czekoladka :-)

Mój labrador: Skiffi
Pomogła: 17 razy
Wysłany: 2006-02-18, 13:02   

W sumie racja, ale wg mnie to nie w dzieciach jest problem tylko w doroslych, raczej ja bym stawiala na wpajanie dzieciom miłości do przyrody zwięrzątek itd
Mnie tak Babcia wychowywała, pokazywała mi na działce sujki słowiki uczyła odgłosów, który jest od którego ptaka, uczyła nazw drzew i pokazywala jak dbac o glodne pieski ze wsi, ze je tez trzeba kochac i je dokarmiala. Tak spędzałam w wakacje z dziadkami jak byłam malutka i teraz uważam, ze wyszło mi to na dobre

Ndal 

Pomogła: 86 razy
Wysłany: 2006-02-18, 13:05   

Zuzka - We Wrocławiu policja prowadziła w niektórych szkołach zajęcia o właściwym zachowaniu w przypadku ataku psa a przy okazji o możliwych skutkach drażnienia - nie jestem pewna ale chyba miała to byc akcja ogólnopolska więc jak pracujesz w szkole to może zadzwońcie do komendy - może by znaleźli jakiegos tresera psów który podjąłby się poprowadzić z dziećmi takie zajęcia - o zachowaniach psów .
Co do zajęć o rasach to może i byłyby ciekawe ale przeciez tak jak w każdej rasie bywają różne osobniki i nie ma sensu uczyc dzieci panicznej ucieczki przed niektórymi i sugerowac że inne ( niegroźne) to w żadnej sytuacji nie ugryzą.

PS lista ras groźnych jest jakims pomysłem jednego z wet-ów - nie obejmuje wszystkich ras za to obejmuje niektóre praktycznie bardzo rzadkie w Polsce no i co z mieszańcami ?

Zuzka241 
Zuzka241

Wysłany: 2006-02-18, 13:15   

poddam ten pomysł na jakimś "milszym" zebraniu, ale kiedyś juz próbowałam cos zaproponawac dla dzieciaków- rozeszło sie po kosciach (znowu te kosci :shy: ) bo nowemu to ciężko cos zawojować, poza tym te nasze szkoły...
Napiszę czy cos poszło do przodu.

domi 

Mój labrador: Frodo
Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2006-02-18, 20:35   

bartuzi
w tej sytuacji ktora opisalam nie chodzilo mi o to ze dziecko moze dobrze wychowac psa, ze powinno samo z nim wychodzic (jak widac nie powinno na pewno, skoro puscilo psa i bawilo sie jakims patyczkiem) ale chodzilo mi o reakcje kobitek ktore od raazu ocenily psa jako groznego, bo ta rasa akurat byla jakis czas temu najbardziej atakowana przez prase
i cala reszta mojej wypowiedzi dotyczyla tego ze prze nagonke prasy te rasy na slepo sa oceniane przez ludzi jako agresywne, a nie zawsze jest to prawda, moze zle sie wypowiedzialam , sorry

Zuzka241 
Zuzka241

Wysłany: 2006-02-18, 22:24   

domi napisał/a:
moze zle sie wypowiedzialam , sorry

ja zrozumiałam o co chodziło... :D

[ Dodano: 2006-03-04, 12:42 ]
a ja znów słyszałam o pogryzieniu - tym razem amstafek pogryzł dziewczynkęi chyba jej mamę- podobno bez powodu się rzucił ( tia...). Biedne te amstafki :zab:

Odpowiedz do tematu