Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak skutecznie nuczyć psa komendy daj głos
Autor Wiadomość
agatka21 
agatka21

Mój labrador: sonia i maksio
Wysłany: 2012-07-17, 12:29   Jak skutecznie nuczyć psa komendy daj głos

Witam
Od paru dni uczę moją suczkę komendy daj głos i jakoś nie może się nauczyć
Dlatego potrzebuje porady jak ją nauczyć. :co?:

eveli24 

Mój labrador: Marley
Wysłany: 2012-07-17, 13:17   

Hej ja mojego uczyłam tak- jak to labek uwielbia aportować więc kiedy przynosił mi piłeczkę czy patyk to trzymałam ją w górze na jego oczach i powtarzałam daj głos kiedy zaczynał się już "stresować" że tak długo mu nie rzucam po prostu szczekał wtedy wołałam dobry piesek i rzucałam mu piłeczkę tak samo robiłam ze smaczkami-tylko trzeba powtarzać komendę żeby potem kojarzył fakt i troszkę cierpliwości w każdym razie mój szybko załapał o co chodzi, tu na forum jest dużo doświadczonych labomaniaków więc na pewno i inne metody są. Pozdrawiam i powodzenia

Yadira 

Mój labrador: Zmora
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2012-07-17, 20:06   

Ja na Zmorę.. szczekałam. Najpierw szczekałam, potem coraz bardziej zmieniałam to w 'buf', później w 'głos' albo tak jak robią Czesi 'szczekaj', bo jest takie syczące jak się po czesku wypowie. ;)

Arleta 

Mój labrador: -Lusia- ..... i w sercu V.....
Pomogła: 47 razy
Wysłany: 2012-07-17, 20:38   

Yadira napisał/a:
Ja na Zmorę.. szczekałam. Najpierw szczekałam, potem coraz bardziej zmieniałam to w 'buf', później w 'głos'
ja tak Vivke uczyłam rotfl
na "buf" robi hał a na "pyskujesz" warczy :razz:
u Lusi wykorzystałam jej niecierpliwość- zwyczajnie drze morde jak się za mocno wkręci np na patyka którego mam w ręku- podłożyłam komendę i już.
Teraz zamiast głos mówię: kochasz? ;)
Poprzedniego psa za to uczyłam za pomocą dłoni- dotykając delikatnie pyska pod brodą i szybko podnosząc rękę. Ponoć miało to w jakiś tam sposób mobilizować psa do wydobycia z siebie głosu. Teraz myślę, że jedynie co mogłam osiągnąć to skakanie, nooo ale się udało i głos dawał :pada:

bisia 
Buś* ...pamietam

Mój labrador: to już siwobrody czarnuszek....
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2012-07-20, 21:20   

Arleta napisał/a:
...a na "pyskujesz" warczy
Firet na 'pyskujesz' szczeka, ale tylko poza domem :razz: W domu odzywa się tylko na komendę 'daj głos' :zebaty:

Palemka 
Zakochana w labach

Mój labrador: Luna i jamnik Gucio
Wysłany: 2012-09-08, 02:06   

Maję uczyłam właśnie "nakręcając" ją na piłeczkę i dodając komendę. Tylko czasem jest zbyt leniwa i tylko kłapie szczęką nie wydając dźwięku rotfl rotfl

dydek 

Mój labrador: Haribo
Wysłany: 2014-11-19, 20:20   

Ja znalazłem taki sposób, że poszukałem na youtube pozytywnego szczekania psów ( to bardzo ważne ) i puszczałem psiakowi, jak tylko szczeknął dostawał nagrodę, potem dodałem do tego komendę, i w sumie po dwóch dniach nauki z klikerem już umiał szczekać, teraz tylko utrwalamy. Nie umiałem u mojego psiaka wywołać szczekania w inny sposób.

Odpowiedz do tematu