Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
agresja na smyczy
Autor Wiadomość
Edytta 

Mój labrador: Zoyka
Wysłany: 2012-05-16, 19:52   agresja na smyczy

Witam,
Mamy z mężem straszny problem z naszą sunią. Adoptowaliśmy ją 1,5 roku temu, miała wówczas rok i u poprzednich właścicieli nie była przyzwyczajona do chodzenia na smyczy, była puszczana na łące ze swoją matką i ciotką. Problemem jest nie tylko trudność z chodzeniem przy nodze, można powiedzieć, że to pikuś. Największy problem jest gdy idziemy na smyczy i Zoyka zobaczy drugiego psa, momentalnie się jeży i zaczyna szczekać, ciągnie przy tym jak smok:/ czasami jest też tak gdy zobaczy dziecko lub inną osobę, a wczoraj, jak była puszczona na polu ze smyczy, podleciała do jakiegoś mężczyzny zjeżyła się i go zeszczekała.
Nawet w stosunku do psów które zna jest albo przestarszona, albo agresywna, nie wiem - jeży się, szczeka, ale kładzie się do zabawy. nie wiem co mamy robić:/ byliśmy już na jednym szkoleniu...o ile to szkoleniem można nazwać, więcej to jak nauczyłam Zoykę niż pani która prowadziła z nami zajęcia. na szkoleniu była świetna, pięknie się słuchała, wykonywała wszystkie komendy, nie warczała i nie szczekała na inne psy, ale tylko na szkoleniu. Kupiłam nawet kantar, ale nie mam serca jej go założyć :/ nie wiem w którym momencie popełniamy błąd, czego ona się tak strasznie boi? staram się ją jak najczęściej spuszczać w miejscach gdzie nie ma ludzi tak aby się wybiegała, ale i tak ma odpały:/ na początku myślałam, że tak odreagowuje rozłąkę z poprzednimi właścicielami, ale problem nie minął:/ wspomnę jeszcze, że jak była u nas może jakiś tydzień to w parku zaatakował nas ogromny, włochaty pies, nie pogryzł jej, ale skutecznie ją wystraszył, biedulka zerwała się ze smyczy, ale nie odbiegła za daleko, czy to wydarzenie ma wpływ na jej zachowania?
Jak pracować z nią aby spacery stały się dla nas przyjemnością?
proszę o pomoc :)

Arleta 

Mój labrador: -Lusia- ..... i w sercu V.....
Pomogła: 47 razy
Wysłany: 2012-05-16, 20:00   

Edytta napisał/a:
na szkoleniu była świetna
nie ćwiczyliście w innym środowisku. Sunia zgeneralizowała środowisko, to najczęstszy błąd.
Edytta napisał/a:
zaatakował nas ogromny, włochaty pies
mogło to mieć wpływ.
Jak ćwiczyć? Solidnie. Nie wiem w jakiej szkole byliście, a są one różne i to bardzo. Polecałabym jednak spotkanie z trenerem- www.canissapiens.pl
Jeśli ma opanowane podstawowe posłuszeństwo to wykorzystaj to. Ćwicz koncentrację i różne, proste komendy w obecności innych psów, na ulicy, w parku. Staraj się odwrócić jej uwagę.
Tyle na początek.

Edytta 

Wysłany: 2012-05-16, 20:13   

nie ćwiczyliście w innym środowisku. Sunia zgeneralizowała środowisko, to najczęstszy błąd.
-ćwiczyliśmy też w domu oraz na spacerach.

Jedyne co staram się to utrzymać ją, jak mówię komendę uwaga to ma mnie daleko, ćwiczymy z klikierem i wszystkie komendy wykonuje poprawnie poza chodzeniem przy nodze, no ale bardzij mi tutaj chodziło co zrobić z jej agresywnym zachowaniem...

rafi8080 
Ania-Rafał Kochana Psina Gamiś

Mój labrador: Gamza
Wysłany: 2012-05-16, 20:17   

Pierwsza podstawowa sprawa nauczyć musisz psiaka przywołania
Szkolenie psiaka nie kończy się z momentem wyjścia z zajęć tam mają cię nauczyć jak postępować :) Pamiętaj że spacery maja wyglądać tak jak na szkoleniu psy nas cały czas obserwują =)

Arleta 

Mój labrador: -Lusia- ..... i w sercu V.....
Pomogła: 47 razy
Wysłany: 2012-05-16, 20:22   

Edytta napisał/a:
co zrobić z jej agresywnym zachowaniem...
agresji nie da się załatwić od tak. Zawsze zaczyna się od koncentracji i posłuszeństwa. Agresja jest efektem a trzeba zlikwidować przyczynę.
Potem są rózne procedury, w zależności od tego czy to jest agresja, jaka to jest agresja. Tego przez internet załatwić się nie da. Takie jest moje zdanie.
- zasady domowe
- sposób żywienia
- choroby
- kolce/obroża
- sposób spędzania wolnego czasu- czy pies ma jakieś zajęcia, pracę węchową czy tylko sobie od tak biega i zajmuje się czymkolwiek
- Wasze podejście
itp itd. Jest bardzo wiele czynników, które mogą powodować takie zachowanie. Dlatego poleciłam konkretną szkołę i przynajmniej jedno spotkanie z DOBRYM trenerem.

Yadira 

Mój labrador: Zmora
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2012-05-16, 20:47   

Podpisuję się pod postem Arlety.
Druga sprawa - moja też ostatnio nakręcała się na psy i w Fundacji dostałam na to inną radę. Z tym, że to działa tym lepiej im lepsza więź opiekun-pies. Pies zwykle zerka na Ciebie (i to jest na prawdę zerknięcie, które można przeoczyć) przed takim zachowaniem i Twoim zadaniem jest w tym momencie odwrócenie całego ciała skosem/bokiem do psa, na którego Zoya tak reaguje. Nie ma to być w tył zwrot i ciągnięcie psa za sobą, ale pokazanie mu, że Ty się tym psem nie interesujesz i ona też nie musi. Jeśli to nie działa to wychodzisz na tyle przed psa, zeby Cię widział i pokazujesz mu to samo - całe ciało mówi 'mnie ten pies zwisa'.
Jednak na prawdę potrzeba do tego więzi z przewodnikiem a i wtedy cała zabawa trwa, zanim pies zrozumie, że swoim ciałem w takiej sytuacji tez możesz mu coś przekazywać.

Edytta 

Wysłany: 2012-05-16, 20:59   

no to będziemy ćwiczyć jeszcze więcej komendy uwaga, dotknij no i oczywiście spróbuję Twojego sposobu, oby pomogło :) a co do szkoleniowca to planuję się wybrać do pana Sebastiana Golisz

Odpowiedz do tematu