Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
Wwinięcie powieki
Autor Wiadomość
izma 

Mój labrador: Zara
Wysłany: 2012-01-18, 17:37   Wwinięcie powieki

Witam , Zarka ma prAwie 5 mc ma często zaczerwinione oczy, jeden wet stwierdził że nic sie nie dzieja , trafiliśmy do innego i tam nam powiedzieli że Zara ma wwiniętą dolna powiekę do środka i że trzeba jeszcze poczekac bo może to samo przejśc wraz ze wzrostem czaszki , jeśli nie to czeka Zarkę korekta powieki , nigdzie nie znalazłam takiego tematu , więc chciałam zapytac czy ktoś przez to przechodził ? Pozdrawiam

aganica 

Mój labrador: Hermiona & Fiona & Love
Pomogła: 33 razy
Wysłany: 2012-01-18, 18:19   

Entropion to schorzenie, często spotykane u labradorów. Jedyną metodą leczenia jest operacyjna korekta powieki.
Nie leczone może doprowadzić do znacznego uszkodzenia rogówki, jej zmętnienia a co za tym idzie.. utraty wzroku.Dzieje się tak, ponieważ wwinięte do środka rzęsy, drażnią spojówkę oka i rysują rogówkę.
Co do wieku w jakim ten zabieg powinien być wykonany, zdania są podzielone i zależy to od stopnia zaawansowania choroby.
Głowa młodego psa, jeszcze rośnie co sprawia że skóra się naciąga, co może doprowadzić do ponownego wwiniecia lub wywinięcia na zewnątrz /ektropion/. Powstały po zabiegu bliznowiec nie jest tak elastyczny jak skóra przed operacją.
U ludzi zalecana jest elektroliza rzęs i stosowanie maści, żeli ochronnych, by zapobiec uszkodzeniu rogówki.

izma 

Wysłany: 2012-01-18, 19:03   

Dziękuję za odp , to wszystko już teraz wiem , powiedziała pani wet no i poczytałam , zastanawiam sie poprostu czy ktoś przechodził to ze swoim labkiem i czy możliwe jest faktycznie że jak głowa urośnie to nie będzie tego wwinięcia .

ajeczka 

Mój labrador: Vika (Viva La Musica)
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2012-01-20, 18:21   

Vika miała problem z oczkiem, chyba właśnie wwinięcie. Na pewno oko łzawiło, taka biedulka chodziła zapłakana, ale tak jak mówiła p. weterynarz, łepetynka urosła dość szybko i przeszło.

izma 

Wysłany: 2012-01-21, 17:45   

aaaa czyli jest nadzieja że obejdzie sie bez zabiegu :) Mam nadzieję że u Zarki też tak będzie

Odpowiedz do tematu