Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
za dużo energii... co z nią robić???
Autor Wiadomość
cuciola 

Mój labrador: Tommy
Pomogła: 45 razy
Wysłany: 2005-09-23, 08:02   

Od poniedzialku zaczynaja, mi sie studia i Simba bedzie od pon do piatku w ogrodzie na wydzielonym terenie (bo moj chlopak ma dalmatynczyka jeszcze ale niestety zabawy z Simba, koncza, sie zawsze zle dla Simby bo dalamt po nim skacze a potem Simba kuleje)
wiec zrobilismy fortke i osobno bedzie Simba a osobno dalmat..

no i pytanie:
jakie mu dac zajecie zeby mial cos do roboty od 9-18 ..znajoma powiedzial zeby nazbierac swiezych patykow boswieze moze sobie grysc i nie odlamuja, sie drzazgi..
co jeszcze moze robic zeby nie przyszlo mu do glowy kopanie dziur itp.. :)
jak mu urozmaicic czas?

a pytanie dot.bialka..czy jak pies gryzie sie po siersci to znaczy ze ma za duzo bialka? Simba czasem sie gryzie i lize..zadnych przemian na skorze nie ma ani pchel tez nie..robi to najczesciej wieczorem tak jakby chcial sobie wyczyscic siersc..

Yoghi (*)

Agata 

Mój labrador: Masha i Hoover
Pomogła: 27 razy
Wysłany: 2005-09-23, 09:06   

moim zdanie patyki odpadają. Bez kontroli może piesek połknąć kawałek i problem gotowy. Pod kontrola też może, ale jest mniejsze prawdopodobieństwo. Jak będzie chciał kopać dziury to i tak będzie kopał, bez względu na atrakcyjne zabawki.
Grzienie sierści może byc objawem zbyt duzej ilości białka, ale może też być objawem tego, że zwyczajnie go coś swędzi tak jak nas. Przecież dajesz porcje zgodnie z nowmami więc powinno byc ok. Trochę szkoda, że od razu na pierwszy rzut zostawiasz Simbę na 9 godzin. To bardzo długo. trzeba było zacząć wcześniej i sukcesywnie.

Shiva 

Mój labrador: Diablo
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2005-09-23, 09:41   

Ciuciola, Agata - to racja że 9 godzin w samotności to dosyć długo. Mój Diablo też zostaje sam na tak długo. Gdy jest pogoda, siedzi na podwórku, gdy jest brzydko, zamykam go w domu. Na pewno z tego powodu nie jest szczęśliwy. Z obserwacji półrocznej wychodzi mi, że 2/3 tego czasu przesypia. Ma dni gdy w mieszkaniu strasznie psoci, ale bywa i tak, że nic nie jest ruszone. Jeśli mogłabym coś radzić, to zakup KONGA. Na naszym forum był już ten temat. U nas w Polsce jest to do kupienia przez Internet. Sama zabieram się do tego zakupu, tylko coś ślamazarnie mi idzie. Ciuciola, wpisz w google hasło "KONG" i pokaże Ci się strona producenta. Zobaczysz o czym mówię. Kongiem interesuję się od dłuższego czasu, i czytam o nim same dobre opinie.
Nie martwi się, SIMBA będzie na ciebie czekał cierpliwie. Musisz się jednak postarać zawsze po tych 9 godzinach być. Diablo dokładnie wie kiedy wracam. Myślę, że nie należy nadużywać tej cierpliwości. A po powrocie: specjalna porcja intensywnej zabawy tak przez 1/2 godziny i samotność będzie choć trochę zrekompensowana.

cuciola 

Wysłany: 2005-09-23, 12:36   

Agata napisał/a:
Trochę szkoda, że od razu na pierwszy rzut zostawiasz Simbę na 9 godzin. To bardzo długo. trzeba było zacząć wcześniej i sukcesywnie.

a kto powiedzial ze nie przyzwyczajalam go wczesniej! pewnie ze tak..byl juz zostawiamy sukcesywnie na godzine, dwie i trzy w domu i po prostu wystarczyl rano spacer z zabawa, a zastalismy psa spiacego :)
a inna troche bajka jest jak sie psa zostawi w ogrodzie bo ma swoj teren do biegania i nie jest to dla niego tak stresuja,ce jak w domu..ale oczywiscie ze zostawialismy go samego..
poza tym w poludnie zejdzie do niego babcia da mu jedzonko i troche pobedzie z nim...
a z obserwacji Simby jak zostawialam go w ogrodzie wnioskuje ze jemu sie wlasnie w ogole nie pali do domu...na dworze cia,gle chcialby byc..
moze pozniej przyzwyczai sie ze jest jeszcze dalmatynczyk to wtedy beda, mogli byc razem..

[ Dodano: 2005-09-23, 12:39 ]
widzialam tu w sklepie orginalne kongi i zobaczymy...
a poza tym w moim przypadku chodzi o 3 dni na tydzien wiec chyba przezyje Simba :)
a juz go na dlugo puszczalam w ogrodzie i baaardzo lubi tam przebywac..
damy rade..

Yoghi (*)

olcia1001 
Mój Aniołeczek

Mój labrador: Zora
Pomogła: 15 razy
Wysłany: 2005-09-25, 08:59   

jesli te 3 dni w tygodniu sa obok siebie to w pozostale tezz wychodz chociaz na 2h bo moze pozniej pomyslec jak znow wyjdziesz na 9h ze go karasz za cos a pozatym jest juz temat o zostawaniu bez pańcia

cuciola 

Wysłany: 2005-09-25, 13:05   

wiem ze jest temat...
te dni sa, faktycznie obok siebie ale Simba sam sobie popycha siatke ktora jest na drzwiach i wychodzi do swojej czesci ogrodu..widocznie tam mu sie podoba..a jak chce wejsc do domu to siada pod drzwiami..mysle ze dobrze zniesie te 3 dni a w pozostale i tak lubi sobie sam wychodzic do ogrodu bo ma go na stalam dyspozycje...

damy rade!

Yoghi (*)

DelfjusPlooto 

Mój labrador: PLUTO
Pomogła: 40 razy
Wysłany: 2005-09-25, 14:07   

wystarczyła doba bez biegania, tylko chodzenie na smyczy by Pluto zatęsknił za ruchem, tak bardzo chce mu sie biegac a niestety do środy zakaz. Co robić z tym wulkanem energii do tego czasu. ?

Agata 

Mój labrador: Masha i Hoover
Pomogła: 27 razy
Wysłany: 2005-09-26, 09:24   

DelfjusPlooto napisał/a:
wystarczyła doba bez biegania, tylko chodzenie na smyczy by Pluto zatęsknił za ruchem

Gdzies kiedyś słuszałam opinię, że jak przyzwyczaimi pieska do codziennego biegania po 2 godziny, to on tego sie będzie niestety domagał codziennie. A czy pieski, które pracują z niewidomymi też biegają 2 godziny dziennie? Może to raczej chodzi o poświęcenie im czasu, a nie koniecznie zmaltretowanie fizyczne.

Krystyna 
HODOWLA LEMINISCATUS

Pomogła: 103 razy
Wysłany: 2005-09-26, 09:38   

Agata napisał/a:
Gdzies kiedyś słuszałam opinię, że jak przyzwyczaimi pieska do codziennego biegania po 2 godziny, to on tego sie będzie niestety domagał codziennie. A czy pieski, które pracują z niewidomymi też biegają 2 godziny dziennie? Może to raczej chodzi o poświęcenie im czasu, a nie koniecznie zmaltretowanie fizyczne.

Nie wiem czy biegaja ale napewno powinny. Psy pracujace z niepelnosprawnymi sa caly czas w pracy, skoncentrowane i na pelnych obrotach dlatego tymbardziej potrzebuja 2 godzin dziennie absolutnego luzu.

[ Dodano: 2005-09-26, 10:39 ]
DelfjusPlooto napisał/a:
wystarczyła doba bez biegania, tylko chodzenie na smyczy by Pluto zatęsknił za ruchem, tak bardzo chce mu sie biegac a niestety do środy zakaz. Co robić z tym wulkanem energii do tego czasu. ?

Praca wechawa.
15 minut pracy wechowej meczy psa tak jak godzinny spacer.
Tylko miesni nie rozwija ;-)

DelfjusPlooto 

Wysłany: 2005-09-26, 14:54   

Krystyna napisał/a:
Praca wechawa.
15 minut pracy wechowej meczy psa tak jak godzinny spacer.
Tylko miesni nie rozwija

dokładniej jak mam to zrobić :?:

Krystyna 
HODOWLA LEMINISCATUS

Pomogła: 103 razy
Wysłany: 2005-09-26, 14:56   

Naucz psa szukac i chowaj konkretne rzeczy by pies je znajdywal poslugujac sie nosem

DelfjusPlooto 

Wysłany: 2005-09-26, 14:57   

a to wiem o co chodzi, bawie sie z nim tak czasem, nawet nie wiedziałam że to go tak męczy. Dobrze wiedzieć:) dzieki

youstin 

Mój labrador: ISHTA
Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2005-10-05, 12:55   

Niebieska napisał/a:
Miałam gdzieś książkę w której opisane były zabawy z psem w domu - jak ją znajdę to Ci napisze co tam proponują

Czy możesz napisać tytuł tej książki?
Chętnie bym się w takową zaopatrzyła :)

Niebieska 

Mój labrador: Noa i Birma
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2005-10-06, 10:37   

youstin napisał/a:
Niebieska napisał/a:
Miałam gdzieś książkę w której opisane były zabawy z psem w domu - jak ją znajdę to Ci napisze co tam proponują

Czy możesz napisać tytuł tej książki?
Chętnie bym się w takową zaopatrzyła :)

To "Zabawy z Psem" Petra Durst, Carola Kusch
http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/260512

Zupełnie o niej zapomniałam i gdzieś mi się zapodziała...

youstin 

Mój labrador: ISHTA
Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2005-10-06, 11:27   

Dziękuję serdecznie. :)

Odpowiedz do tematu