Forum Album Sklep
FAQFAQ  Mapa GoogleMapa Google  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  ProfilProfil
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
 Ogłoszenie 
Smaczaki - przysmaki dla psa Pomagam.pl - Pomagamy w potrzebie Zwierzakowo - Internetowy Sklep Zoologiczny Labradory - na dobre stawy

Poprzedni temat «» Następny temat
za dużo energii... co z nią robić???
Autor Wiadomość
Kociak85 

Mój labrador: Luna
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2004-11-06, 12:21   za dużo energii... co z nią robić???

Ehhh... Musiscie mi pomóc!!! Bo ja z tą naszą mała już nie wiem co mam robić! Ma to nadwichnięcie stawu biodrowego i niby lekarz kazał ograniczyć ruch... No to stwierdziliśmy, że nie będzie się bawiła z psami, nie będzie biegała za piłką itd. Ale problem i tak się pojawia/ Bo ona nie mogąc wyższaleć się na dworze, szaleje w domu. W pewnym momencie jak jej odbije, to biega, skacze, obija się o wszystko co po drodze, wskakuje i zeskakuje z tapczanów, a to przeciez też jej szkodzi. To co ja mam sunię trzymać w kajdankach żeby się nie ruszała??? Sama już nie wiem co robić. Uczyłam ją robić kulululu ale na razie nie chce, a poza tym to nie spali jej energii :/ Grrr.. Tak źle i tak nie dobrze, tylko co jest gorsze???

maw 

Mój labrador: Moli
Pomogła: 5 razy
Wysłany: 2004-11-08, 11:29   

a może spacery po lesie. Bedziesz szla sobie wolniutko a psina gzies w poblizu....jak moli miala peknieta poduszke to tak spedzalysmy czas nawet ok 3 godzin. Ona zajmowala sie patykami, czest sie kladla i je gryzla, biegala ale nie szalala...bo plywanie to chyba juz zimno...

Niebieska 

Mój labrador: Noa i Birma
Pomogła: 21 razy
Wysłany: 2004-11-08, 12:13   

Może pobaw się z Lunką w szukanie ukrytej zabawki np. ukochanej piłeczki :lol: . Jest jeszcze mała więc zaczynaj od łatwych miejsc a jak znajdzie to ją nagradzaj. Podobno taka praca węchowa jest wyczerpująca dla psa więc może uda Ci się ją zmęczyć w taki nieszkodliwy sposób... :roll:
Miałam gdzieś książkę w której opisane były zabawy z psem w domu - jak ją znajdę to Ci napisze co tam proponują.

szpila 

Wysłany: 2004-11-09, 10:16   

Zeby mała nie skakała ,to niestety nie pomoze trzymanie w kajdankach musisz jej zapewnic ruch taki jak napisały maw i Niebieska i oczywiście unikać szalenstw z innymi psami,a kiedy już zrobi sie cieplutko woda wypompuje z niej dużo energii do tego dobroczynnie działajac na stawy i cała sylwetke :wink:

btw: tylko nie spaceruj z nią przez 3 godziny bez przerwy ,zdrowsze bedą krótkie ,ale za to czestsze spacerki :wink: a jak masz duza wanne to niech sie tam pochlapie ,tylko wysusz ja dokładnie :mrgreen:

starbi 

Mój labrador: Mega (czyli ILIJA HZ)
Wysłany: 2004-11-19, 22:06   

mega tez ma "szalone godziny"
Ostatnio tak sie rozbryklala w domu, ze nabila mi porzadnego siniaka na piszczelu :( A glowe to ma chyba z betonu ;)

Emilia Jasnowsk 

Mój labrador: Goya
Wysłany: 2004-11-27, 16:16   

Mam pytanie - W jaki sposób Luna sobie nadwichnęła to biodro?
Pozdrowiamy Gorąco
Emilia I Goya.

Kociak85 

Mój labrador: Luna
Wysłany: 2004-11-27, 23:19   

W żaden sposób... To nadwichnięcie biodra znaczyło tyle samo co zaczątki dysplazji :/ Także równoznaczne to jest z tym, że po prostu miała do tego predyspozycje genetyczne...

DelfjusPlooto 

Mój labrador: PLUTO
Pomogła: 40 razy
Wysłany: 2005-01-12, 16:37   

Ostatnio to mój Pluto ma niesporzytą ilość energiii. Na podwórku szalej jak żaden inny psiak ( są wśród nich 2 labradory o parę miesiecy starsz) zaczepia wszystkich i chce sie bawić. Bez końca mógłby biegać za piłka, a i tak jak przychodzi do domu to skacze po tapczanach, kanapach, fotelach jak opętany. Czym to może byc spowodowane? bo na pewno nie brakiem ruchu.

Wredny 
Bardzo Wredny

Mój labrador: Fafik
Wysłany: 2005-01-19, 09:37   

DelfjusPlooto jest to spowodowane tym że masz w domu labradora a nie chomika...

Ada 

Mój labrador: Madziar
Wysłany: 2005-09-06, 11:15   

Mój piesek Madziar też ma dużo energii, nie wiem co znim po 2 godzinnym szkoleniu on nie ma dość, wraca z godzinnego speceru z jęzorem wywieszonym, jeszcze mu mało, w domu jak dostanie szału to też wpada na wszystkich i wszystko przy okazji złapie coś w paszcze, ostatnio mało co nie wskoczył na telewizor, nie da się złapać mimo że mówi się nie wolno zostaw fe co z tego. Nie wiem mówię a on swoje i tak robi, w domu każdy kant ściany poobgryzany (nie pomaga secyfik na to oraz pieprz a nawet smakuje mu to), ostatnio nie wiem czy ze złości oberwał wycieraczkę samochodową w tylniej szybie. On nie ma nigdy dość. HELP
Zamiast z wiekiem być ciut mądrzejszy to on głupieje tak mi się wydaje

Krystyna 
HODOWLA LEMINISCATUS

Pomogła: 103 razy
Wysłany: 2005-09-06, 12:06   

W jakim wieku jest pies?
Czym jest zywiony?
Czy byl kiedykolwiek szkolony?
Jak dlugo zostaje sam w domu?

Ada 

Mój labrador: Madziar
Wysłany: 2005-09-06, 12:59   

Madzir ma 7 m-cy i wiem że jest jeszcze młody i szelństwa mu w głowie ale bez przesady
żywiny jest Royal Canin Maxi Junior + witaminy pół łyżeczki dziennie Caniviton forte 30
Od 6 m-ca chodzę z nim na szkolenie (2 razy w tygodniu przez 2 godziny)
rano o 7 wyprowadzany jest na dwór do swojej zagrody w ciągu dnia jest wpuszczany na podwórku w celu zabawy po 17 wychodzi na około 2 godz spaceru, potem zabawy około 23 do domu. tak mniej więcej to wygląda.

Krystyna 
HODOWLA LEMINISCATUS

Wysłany: 2005-09-06, 13:07   

Zmienilabym karme na taka z mniejsza iloscia bialka (RC ma najwiecej bialka ze wszystkich karm)
Jak najszybciej nalezy pokazac psu jakich zachowan tolerowac nie bedziecie. Pies nie reaguje na fe czy nie wolno bo nie rozumie co te slowa znacza. Trzeba sie zabrac do roboty - nagrody za dobre zachowanie kary za zle ( beda skuteczne tylko wtedy gdy idealnie wylapiecie moment zlego zachownia psa) - karanie po fakcie nie ma sensu bo pies nie rozumie za co jets ta kara.
Wszystko co pies gryzie proponuje posmarowac plynnym tobasco. Zazwyczaj jedna taka lekcja zniecheca psa na zawsze do brania w paszcze rzeczy do tego nie przeznaczonych.

Agata 

Mój labrador: Masha i Hoover
Pomogła: 27 razy
Wysłany: 2005-09-06, 13:16   

Krystyna napisał/a:
proponuje posmarowac plynnym tobasco

Eureka. A zastanawiałam się czym zastapić sławetną chininę Fishera. Czy stosowałaś tabasco? Nic się nie stanie? Dla mnie to jest straszny ogień - unikam, a co dopiero dla pieska. Czy rozcieńczyć?

Krystyna 
HODOWLA LEMINISCATUS

Wysłany: 2005-09-06, 13:24   

Nic sie nie stanie!
Nie rozcienczac, nie uzywac dla malenkich szczeniakow do 3,5 msc
Zaslini sie, dostanie glupawy, wypije wiadro wody i wiecej nie ruszy tego co bylo posmarowane

Odpowiedz do tematu